Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi ennek az értelme? Nem...

Mi ennek az értelme? Nem igazságtalanság ez? (Bibliai idézet)

Figyelt kérdés

"Mert akinek van, annak adatik, és bővelkedik, akinek pedig nincs, attól az is elvétetik, amije van."

"Mert mindenkinek, akinek van, adatik, és bővelkedni fog; attól pedig, akinek nincs, még az is elvétetik, amije van."

Miért jó ez?


2021. okt. 30. 13:00
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
21%
Nagy igazságtalanság Jézustol hogy akinek nincs attól még elvenné és aki gazdag annak meg adná. Hiába Isten is úgy van mint az emberek hogy minden a profit. Meg van egy olyan jelentése hogy aki panaszkodik attól az Isten elveszi amije van és aki dicsekszik azt meg megáldja. Hol igazságos akkor az Isten? Igazság szerint aki dicsekszik attól kéne elvegyék és aki panaszkodik annak kéne adjon. Így gondolom mint keresztény református.
2021. okt. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
93%

Nem igazságtalanság, mivel ez tőled függ.

Amúgy nem tudom, hogy elolvastad-e a teljes részt, vagy csak láttad valahol ezt a kiragadott mondatot.

2021. okt. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
85%

"Amúgy nem tudom, hogy elolvastad-e a teljes részt, vagy csak láttad valahol ezt a kiragadott mondatot."

Ezt írtam, s lásd mennyire igaz első hozzászóló esetében, akinek fogalma sincs semmiről, valószínűleg soha életében nem olvasta a Bibliát, illetve ezt a részt belőle, csak a maga ostoba és gonosz módján szereti mindenbe beletolni az orrát.

2021. okt. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
13%
Láttam itt a gyakorin. De ersd meg hogy nem igazság az Istentől hogy aki dicsekszik annak ad és aki panaszkodik attól elvenné. Nem tudom ha az Isten igazságos akkor miért nem az mindenben.
2021. okt. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
20%
Bárki keresztény kálvinista úgy gondolná aki józanul nézi. Aki dicsekszik az gazdag há miért ad neki Őszén meg többet hogy jobban dicsekedhet? És aki szegény attól Jézus elvenné autót amije van és utcára tenné? Érem már miért van annyi koldus az utcán.
2021. okt. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
27%
#3 Nem gonosz mert anjutca az igazat szólja. Jogos amit ir
2021. okt. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:

#2 Igaz! Elolvasom a hozzá tartozó részt is, és úgy próbálom akkor értelmezni.

Másoktól hallottam ezt nagyon sokszor idézni, így nem ismerem a kontextust.

2021. okt. 30. 13:26
 8/45 anonim ***** válasza:

Ez szövegkörnyezetből van kiragadva, azért tűnik igazságtalanság. Ez az teljes szövegrész:


14 „Mert úgy van ez, mint amikor egy idegenbe készülő ember hívatta szolgáit, és átadta nekik vagyonát. 15Az egyiknek adott öt talentumot, a másiknak kettőt, a harmadiknak pedig egyet, kinek-kinek képessége szerint, és elment idegenbe. 16Az, aki az öt talentumot kapta, azonnal elindult, vállalkozásba fogott velük, és nyert másik ötöt. 17Ugyanígy az is, aki a kettőt kapta, nyert másik kettőt. 18Aki pedig az egyet kapta, elment, gödröt ásott a földbe, és elrejtette ura pénzét. 19Hosszú idő múlva aztán megjött ezeknek a szolgáknak az ura, és számadást tartott velük. 20Eljött az, aki az öt talentumot kapta, odavitte a másik öt talentumot, és így szólt: Uram, öt talentumot adtál át nekem: nézd, másik öt talentumot nyertem. 21Ura így szólt hozzá: Jól van, jó és hű szolgám, a kevésen hű voltál, sokat bízok rád ezután, menj be urad ünnepi lakomájára! 22Odament az is, aki a két talentumot kapta, és ezt mondta: Uram, két talentumot adtál át nekem: nézd, másik két talentumot nyertem. 23Ura így szólt hozzá: Jól van, jó és hű szolgám, a kevésen hű voltál, sokat bízok rád ezután, menj be urad ünnepi lakomájára! 24Odament hozzá az is, aki az egy talentumot kapta, és ezt mondta: Uram, tudtam, hogy kérlelhetetlen ember vagy, aki ott is aratsz, ahol nem vetettél, és onnan is gyűjtesz, ahová nem szórtál. 25Félelmemben elmentem tehát, és elástam a talentumodat a földbe: nézd, itt van, ami a tied. 26Ura így válaszolt neki: Te, gonosz és rest szolga, tudtad, hogy ott is aratok, ahol nem vetettem, és onnan is gyűjtök, ahova nem szórtam? 27Ezért el kellett volna vinned a pénzemet a pénzváltókhoz, és amikor megjöttem, kamattal kaptam volna vissza azt, ami az enyém. 28Vegyétek el tőle a talentumot, és adjátok annak, akinek tíz talentuma van! 29Mert mindenkinek, akinek van, adatik, és bővelkedni fog; attól pedig, akinek nincs, még az is elvétetik, amije van. 30A haszontalan szolgát pedig vessétek ki a külső sötétségre: ott lesz majd sírás és fogcsikorgatás.” 31


MT 25:14-31


Ez egy példázat arra, ha Jézus újból eljön. A talentum az a gyümölcse, a szolgák munkájának. Az első kettő sok gyümölcsöt hozott, de az utolsónak nem volt hite, emiatt nem hozott semmi gyümölcsöt.


Az akinek adatik bővölködni fog, akinek nincs az is elvétetik amilye van az a hitre vonatkozik.


Amúgy tényleg nehéz értelmezni, még a teljes szövegkörnyezettel is, nekem is ki kellett logikáznom.

2021. okt. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
35%

"Az első kettő sok gyümölcsöt hozott, de az utolsónak nem volt hite, emiatt nem hozott semmi gyümölcsöt."


Sok satanista meg ateista megy a pokolba

2021. okt. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
69%
Én akkor sem értem. A gazda igazságtalan de nagyon és Jézus évvel ért eggyet az a baj. Há miért baj hogy eladta az 1 talentumot. Ha annyit adott neki akor jól tette hogy eladta és visszaadta. Nem dobta el.Sokszor a keresztény református igazságosabb. Mert én azt mondtam volna jól tetted hogy eladták és nem.eldoptad és nem buntetem meg. Erre a bibliai ígéret szerintem nincs is normális magyarázat mert egy az egyben gonoszság és igazságtalanság.
2021. okt. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!