Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus vörösbort tudott csak,...

Jézus vörösbort tudott csak, vagy fehéret is? Ha tudott fehéret is, akkor fröcsöt hogyan csinált? Meg tudta csinálni, úgy, hogy a víz egy része borrá változik, vagy teljesen le kellett mondania a fröccsről?

Figyelt kérdés

2021. nov. 2. 18:01
 1/10 anonim válasza:
84%
Az Egyházi vezetők a mise alkalmával rendszerint Fehérbort használnak, hogy a mise alatt ha balfasz a pap és kionti ne hagyjon foltot az egyházi ruhan. Tehát gondolom Jézus is fehér bort csinált meg amúgy is milyen lenne már bazzeg ha az isten fia is vizezett vagy cukrozott esetleg pancsolt bort inna mint én fizeteskor
2021. nov. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Az Amaro.atya bűnei regényben olvastam hogy Dianas kanonok mondta hogy Jézus idejében fehérbort használtak Izraelben.

És akkor menjünk vissza ahhoz hogy a szintelen vizet alakította Jézus fehér borrá a mennyegzőn.

2021. nov. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Tudott ő mindent.Vöröset is,fehéret is,gyümölcsbort is,tablettás bort is,meg még sört is.Ő volt a házibulik császára.
2021. nov. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Kedves Kérdezö! Nézz már utána, hogy a fröccs miota létezik?
2021. nov. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 mantis religiosa ***** válasza:
88%
Magyar " találmány ", Jedlik Ányos óta ihatjuk, ha jól tudom.
2021. nov. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem. Én elhiszem Días kanonoknak az Amaro atya bűnei regényben. Úgy volt hogy Amatőr papnak helyezték Leiraba ami pöspöki székhelyű város Portugália San és római katolikusok bírják. Szóval.Amarit kihelyezik. Első nap Días kanonok ( sajnos Reformátusként nem tudom pontisan mi az a kanonok, azt hiszem hogy nyugdíjas katolikus pap aki a nyugdíja mellett misézik de nem vagyok benne biztos) kikérdezik Amarot, itt van Natario meg Silverio és a másik atya most nem tudom a nevét aki kiderítette hogy Eduardo írta róluk a cikket. Szóval először szóba kerül a gyónási titok és említenek egy kiskaput hogyan lehet elmondani, ezt nem tudnám leírni mert latinul idézik, aztán megkérdezi hogy mit gondol Amaro régen Jézus fehér vagy vörösborrral alakitotta az Euharistiat. Amaro a vörösbort mondja és Días azt mondja hogy kevesen tudják de Jézus fehérbort használt mert Izrael földjén csak azt termeltek. Meg hogy erről vannak írások vagy bizonyítékok hogy akkor fehér bor volt. Én elhiszem ezeket. Ajánlom hogy olvassatok katolikus alapú regényeket mint az amaros regény, Mater Johanna, Isten rabjai, stb, ezekből többet lehet tanulni mint a templomban aki nem katolikus. És ha belegondoltok mikor Jézus átváltoztatta a vizet borrá akkor írja a Biblia hogy megkóstolták és akkor látták hogy bor. Ugye ha vörösbort használtak volna akkor úgy írta vón a Biblia hogy ránéztek és látták hogy bor.
2021. nov. 3. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Tudott, sima ügy, csak a sima vizet előbb szódává kell változtatni, bár akkor azt még nem ismerték, és utána a szódának csak a felét kell borrá változtatni.
2021. nov. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 szp72 ***** válasza:
30%
Annyira vicces és humoros emberek vannak itt.
2021. nov. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

igazából ha nem is tudott kapásból fröccsöt keverni, fogott egy kancsó vizet, amit borrá változtatott, egyet amit nem és megfelelő arányban keverte

(fehérbort, mert vörösből nem iszunk fröccsöt!!!)

2022. okt. 31. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 mantis religiosa ***** válasza:

#9! De kis válogatós vagy.


A vörösborból is jó a fröccs, főleg, ha egy kupaknyi málnaszörppel is megbolondítod.

2022. okt. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!