Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik isten szült magának...

Melyik isten szült magának gyereket?

Figyelt kérdés
Valamelyik görög isten volt az aki saját magának szült gyeremeket, de már nem emlékszem melyik.

2021. nov. 4. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Athéné Zeusz fejébōl pattant ki, Hephaisztoszt pedig Héra hozta létre egyedül, mert féltékeny volt, hogy Zeusz megoldotta nélküle. Esetleg ő?
2021. nov. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%
Egyiptomban is volt pár ilyen, illetve pl Loki is
2021. nov. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27%
Ezek nem istenek hanem a sátán démonai meg az emberekkel közös gyermekei. Ne dőljünk már be a Diavol cselvetéseinek. Istenek nem léteztek, a gonosz démonai csináltak az emberekkel gyerekeket és ők voltak héra,Zeusz meg a többu. Azért játszottak.el az istenek szerepét meg csinálták a legendaszerü dolgaikat hogy az emberek őket imádják és ne Istent. Én erre 10 évesen rájöttem és nem értem más okos emberek hogy hihetik el hogy voltak istenek. Egy Isten van, az ellensége az ördög aki mindent megtesz hogy aláássa Isten tekintélyét. Most meg az ufokkal trükköznek. A gonosz és démonai megjátszák hogy ufók hogy az emberek kételkednek abban hogy csak.a földön van élet. A lényeg: mind a mitológiai istenek, mind az ufók csak a Diabol cselei.
2021. nov. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
16%

Nézd Hármas, filozófiai szempontból pedig nincs se isten, se ördög, se démon, feltételezések vannak, hogy jobb híjján ezekkel próbálták magyarázni azokat a dolgokat, amiket emberi ésszel még nem tudtak tudományosan megalapozni (pl. az évszakok változása - Perszephone elrablása, a villámok Zeusz fegyvere stb.).

Én elfogadom a te hitedet, de valamikor ennek is megvolt a logikája, az alapja.

Katolikus vagyok, de jól belegondolva még a politeizmusnak is látom az előnyeit.

2021. nov. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4-es, a marxista blabla már jól megy. Most már művelődni kellene.

:)

2021. nov. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5-ös, ha a művelődés abból áll, hogy egy ártalmatlan mitológiai kérdés alatt démonokat, ufókat, meg Diabolt kell hirdetni, akkor kihagyom, köszi. Mondom ezt felnőtt fejjel első áldozva és bérmálkozva, szóval ennyit a Marxista tanokról :)
2021. nov. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!