Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van úgy valaki, hogy az első...

Van úgy valaki, hogy az első gyereke természetesen szuletett a második gyereknél pedig programozott császárt kert/ intézett maganak?

Figyelt kérdés
Egyre többet gondolkozom, hogy inkább császárt valasztok. "Könnyű" szulesem volt, nagy problémáim nem maradtak de azért nem ugyanaz odalent. Második gyerek születése ronthat ezen? Vagy rosszabb ha még a hasamon is lesz egy vágás? De legalább ott nem romlana tovabb a helyzet. Egy éves a babám, most tervezzük a másodikat.
2021. jan. 20. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudhatod előre hogy neked milyen lesz a császár. Lehet lent nem változol (amire egyébként van intim torna), de hetekig lábadozol, összenövéseid lesznek vagy örökké érzékeny marad a heged. És ezek az enyhébb dolgok. Tudok olyat akit újra fel kellett nyitni bizonyos okokból. De különben az is lehet hogy semmi szövődmény nem lesz és tök jól viseled az egészet. Mondom. Előre nem lehet tudni. Jobb ha számolsz a kockázatokkal is.

Én a műtétet jól viseltem, gyorsan épültem fel, de a hegem majd 2 év után is érzékeny (okozott már gondot szex közben is) és valószínűleg összenövésem is van, mert mióta újra menstruálok, félidőben olyan fájdalmaim vannak hogy fájdalomcsillapító nélkül nem bírom elviselni. Holnap megyek vele orvoshoz

2021. jan. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem muszáj én nem választanék császárt. Nekem volt,(sürgősségi),azóta meddő lettem az összenövések miatt. Fáj a menszi állandóan.Természetes úton nem lehet gyerekünk,mert mindkét petevezetékem kivitték méhen kívüli miatt,amit a császár okozott, hiába volt átjárhatósági stb. A mai napig(2 éve volt) fáj a helye hirtelen mozdulatokra és a szex sem az igazi, emellett pedig a székelés is nehézkes. Ha van rá lehetőséged kíméld meg magad az ilyenektől. Tudom, hogy az sem mindegy, hogy milyen odalent,de azon lehet javítani pl. intim plasztika vagy intim torna. Császárnál ennyi lehetőség sincs.
2021. jan. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A második gyerek után semilyen változás nem lesz ha természetesen megszülöd.

Az orvosom választás elé rakott de inkább a császárt ajánlotta mivel nem jól feküdt a baba.

Természetes szülésnél csak előkészítettek és kész csak szülés után kaptam infuziót 2 órát voltam még a szülőszobán utána letoltak és már csak a babát vártam, rá 2 óra hosszára mentem fürödni (egyedül)

Császárnál elő készítettek rámkötöttek egyből egy infúziót utána katéter műtőbe megint előkészítés műtét után rengeteg fájdalom csillapító a katéter kihúzása meg még vagy 3-4 infúzió

Délben lettem megcsászározva pihenni nem hagytak éjfélkor vittek fürödni..

Hát ha jön a harmadik baba amit nagyon szeretnék tuti a természetest választom ha minden rendbe a terhességemnél én sajnos nem viseltem olyan jól főleg ezek a rengeteg tű meg fájdalom..

2021. jan. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mélyvénás trombózisom lett császár után. Két hetet voltam az intenzíven és másfél évig kellett vérhigítózni magam (azért csak addig, mert nincs rá hajlamom). Ez is ritka persze, de benne van a pakliban. Mivel széthúzzák a hasizmokat, gyakrabb, hogy lassan záródnak, ami neadjisten hasi sérvhez vagy derékfájáshoz vezet. Összenövése meg kb. minden 5. nőnek lesz - ezzel meg a nőgyógyászom "nyugtatott". Szóval mindkét "módszernek" megvannak a kockázatai.
2021. jan. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ, illetve jobbulást kívánok akinel probléma van!

Hát igen, sajnos én is attól félek, ha beleesek abba a százalékba, akinek szövődménye lesz, akkor nyerek egyebet is a meglévők mellé...

2021. jan. 20. 15:00
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem emiatt ne válasszon valaki amúgy császárt, mert ezer problémája lehet utána az egész hasfalával, kívül, belül, meg a méhével is, én nem kockáztatnám. Nekem csm.em volt, öszenövéseim vannak belül, lehet újra kell műteni, a hasam azóta is 3 éve érzéketlen, a heg viszket, fáj, főleg ha megjön.

Az hogy lent nem ugyanaz vagy amúgy sem csak a szüléstől függ, mert már maga a terhesség ronthat a dolgokon, hiszen a méhszalagok megnyúlnak stb, császár után is van ugyanúgy sokaknak hüvelyszárazság, meg vizeletcsepegés meg minden ilyesmi, ami szülés után.

Nagyon maximum annyi, hogy én pl ugyanúgy szűk vagyok mint régen, de ez adottság is lehet. De pl hónapokig nekem is száraz volt a hüvelyem is császár után teljesen, sőt, az már nekem sem olyan mint régen, néha szükség van rásegítésre.

A császár óta a menzeszem sincs rendben, 45-50 naponta jön meg, sokkal erősebb, darabosabb, és már nem csak a hasam görcsöl mint régen, hanem a heg is fáj mellé.

Majd megyek laborra is, meg az összenövések miatt is megyek vissza orvoshoz.

Nekem emiatt nem is kell több gyerek, elég volt ez egyszer.

2021. jan. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!