Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Iszlám vallás síita, vagy...

Az Iszlám vallás síita, vagy szunnita irányzata nevezhető "harciasabbnak" a muszlim vallás védelme-, illetve a más vallások hatásaival (esetlegesen "térítő" tevékenységükkel) szembeni magatartásuk során?

Figyelt kérdés

2021. nov. 9. 16:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%
Úgy tudom, a Szunniták az agresszívebbek.
2021. nov. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%

Egy szunnita muszlim vagyok a sok közül. Kifejtenéd hogy mire gondolsz pontosan ?


Abdullah

2021. nov. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Lényegében melyik irányzat áll ellen jobban az idegen hatásoknak?
2021. nov. 9. 18:17
 4/16 anonim ***** válasza:
80%

Nem lehet így leegyszerűsíteni, mert a szunnita Iszlàm a legnagyobb felekezet a vilàgon nagyobb mint a keresztény római katolikus egyhàz.


Tehát azonbelül is többféle vallàsjogi iskola, és sok különböző ember van.


Siíta testvéreink Iszlàmjàt sajnos nagyon kevéssé ismerem.


Ezzel együtt a szubjektív véleményem az hogy siíta testvéreink között talàn kevésbé fordul elő a " nyugatiasodàs". Ha erre gondoltàl....


Abdullah

2021. nov. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%

Vallàsi értelemben egyik àgunk sem enged màs vallàsok hatàsainak.


Tehát sem a siítàk sem a szunnitàk nem fognak felvenni kifejezetten keresztény szokàsokat például.


Abdullah

2021. nov. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

#5

Lásd karácsony, aminek már kezd divatja lenni számos iszlám országban?

2021. nov. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
20%

#6:


Sokkal jellemzőbb hogy Nyugat-Európában muszlimok, minden nehézség ellenére, igyekeznek tartani a Ramadánt, imádkozni, mecsetbe járni. Halal húst beszerezni stb. Miközben minden ellenük van (munkaidő stb)


Tapasztalom amiről beszélek egyébként ;)


Abdullah

2021. nov. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%
Én a keresztény szokások átvételéről olvastam korábbi hozzászólásban, de lehet valami félrenéztem, mert nem értem utóbbi komment miként kapcsolódik hozzá.
2021. nov. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
24%

#8: A keresztény szokàsok àtvétele még keresztény közegben sem történik meg.


Erről beszéltem.


Néhány kivétel biztosan akad persze.


Abdullah

2021. nov. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

Voltál már valaha Törökországban karácsony környékén? Ha nem, legalább képekre keress rá.

Persze mondhatod, hogy már megfertőzte az általad lenézett Nyugat, de vannak más iszlám országok is, az alábbi írás ilyen szempontból ezek közül ötöt is bemutat:

[link]


Úgy tűnik, hogy nem minden muszlim szélsőségesen fundamentalista, s nem okoz nekik gondot az efféle karácsonyi ünneplés.

2021. nov. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!