Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Iszlám vallás síita, vagy...

Az Iszlám vallás síita, vagy szunnita irányzata nevezhető "harciasabbnak" a muszlim vallás védelme-, illetve a más vallások hatásaival (esetlegesen "térítő" tevékenységükkel) szembeni magatartásuk során?

Figyelt kérdés

2021. nov. 9. 16:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
54%

#10: Nem "szélsőséges fundamentalizmus" az ha valaki nem hajlandó keresztény szokàsokat àtvenni.


Az sem szélsőséges fundamentalista aki nem hajlandó egy totem oszlopot körbetàncolni például.


Elhiszem hogy van ilyen, de ez akkor sem jellemző. Ha jàrtàl valaha muszlim többségű orszàgban akkor làthatod az óriási különbségeket szokàsokban.


Egyébként azért is gondolom hogy egyes szunnitàk részben nyitottabbak bizonyos nyugati szokàsokra, mert a történelem folyamàn elsősorban a szunnita Iszlám került kapcsolatba Európàval.


Abdullah

2021. nov. 10. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
36%

De mint mondtam koràbban ezt a nyitottsàgot nem vallàsi dolgokra értem. És a szunniták között is rengetegféle ember van.


Részemről ennyi.


Abdullah

2021. nov. 10. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
19%

"Úgy tűnik, hogy nem minden muszlim szélsőségesen fundamentalista, s nem okoz nekik gondot az efféle karácsonyi ünneplés."


Törökországban sem ünneplik a muszlimok a karácsonyt. Az viszont igaz hogy kezd beszivárogni, de nem mint karácsony hanem újévi díszlet címén. Ajándékot sem karácsonyra adnak egymásnak hanem újévi ajándékként.

2021. nov. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
36%

Hát persze, karácsonyfák, karácsonyi díszek, stb és újévre :D

Ennél gyatrább védekezést is ritkán olvasni.


Egyébként a linkelt cikkben írják, hogy sok muszlim tiszteli annyira Jézust, hogy nem okoz nekik gondot születésének ünneplése, vagy arról való megemlékezés.

Persze ők nyilván nem a szélsőséges fundamentalisták, hanem normális muszlimok.

2021. nov. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
29%

"Hát persze, karácsonyfák, karácsonyi díszek, stb és újévre :D

Ennél gyatrább védekezést is ritkán olvasni."


Jártam ott és tudom te retardált.



"Egyébként a linkelt cikkben írják, hogy sok muszlim tiszteli annyira Jézust, hogy nem okoz nekik gondot születésének ünneplése, vagy arról való megemlékezés."


Jézus születése napján a megemlékezés valóban nem probléma a muszlimoknak, csak hogy a karácsonynak köze nincs ehhez. Ez egy pogány ünnep. Mindenki tudja hogy Jézus nem decemberben született. A karácsony az okori napisten ünnepe, tehát pogány és muszlimok ebben nem vesznek részt.

2021. nov. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
60%

Teljesen kívülálló ateistaként mondom, hogy elég undorítóak vagytok.


Abdullah viszonylag korrektül válaszolt a kérdéseitekre, de olyan offenzív módon álltatok hozzá, mintha ő lőtte volna a zsidókat árkokba és ezután még szarrá is pontoztátok. Kicsit több alázattal egymás iránt és még a végén tanultok is valamit.

2021. nov. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!