Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha pap lennél, és valaki...

Ha pap lennél, és valaki meggyónná neked, hogy egy iskolában élesített, időzített bombát helyezett el, akkor mit tennél?

Figyelt kérdés

a gyónási titokra hivatkozva nem szólnál róla, és hagynál meghalni több ezer embert, vagy megszegve a gyónási titok szentségét és inkább megmentenél több ezer embert?


+ ha az illető elmondaná neked, hogy még rengeteg helyen tervez hasonló mészárlást, azt is hagynád?


2010. szept. 4. 11:17
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
84%

"Minden állampolgárra vonatkoznak a magyar törvények!"


"nem vethetők be titkos eszközök a gyónási titkot megőrizni köteles lelkészekkel, valamint a "célszemély" védőjével és hozzátartozóival szemben sem."


Tehát a papnak nem kötelessége elmondani semmit, még titkos eszközök sem vethetők be ellene.

2010. szept. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
"2490 A gyónási titok szent, semmilyen körülmények között nem árulható el. "A gyónási titok sérthetetlen; ezért tilos a gyóntatónak a gyónót szóval vagy bármilyen más módon, bármi okból, akár csak részben is elárulnia." [241]"
2010. szept. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:

""2490 A gyónási titok szent, semmilyen körülmények között nem árulható el. "A gyónási titok sérthetetlen; ezért tilos a gyóntatónak a gyónót szóval vagy bármilyen más módon, bármi okból, akár csak részben is elárulnia." [241]""


és mi indokolja a gyónási titok szentségét?

2010. szept. 4. 15:29
 24/38 anonim ***** válasza:

Azonnal szólnék a tűzszerészeknek, miután megtudtam hol van a bomba. Ha nagyon közel van a bomba megpróbálnám jobb belátásra bírni a delikvenst, hogy jöjjön el velem az iskolába és kapcsolja ki, még nem késő. Ha kikapcsolná, és megbánná nem tudom mit tennék (nem vagyok pap), lehet, hogy megpróbálnék neki segíteni - rávenni, hogy menjen pszichiáterhez és mondjon el neki az én jelenlétemben mindent, ami a gyónás ideje alatt történt. Ha visszaeső akkor valószínűleg jelenteném a rendőrségen is az esetet.

Egyébként a guta üt meg a vallásnak ettől a részétől is, hogy bemegy az ember aztán meggyón és olyan, mintha nem is követte volna el a tettét, mert meg van bocsátva(így aztán újra elköveti és meggyónja). Inkább tisztában kellene lenni a hibáinkkal, amik megtörténtek, azok kitörölhetetlenek, soha nem szabadna újra elkövetnünk. Szerintem ami a bibliából az élet minden tekintetében nagyon fontos, és betartandó, az a tíz parancsolat, a többi csak "rizsa".

"Itt annyira szarul mennek a dolgok, és állandóan csak szívunk, hogy nincsenek irigyeink"

Nem is csoda, hogy itt tartunk. A magyarok egymásra is rohadt irigyek, így nem fogunk haladni.

Gyakori, hogy egy osztályban összefognak olyan társuk ellen, aki valami miatt kicsit kilóg a "sorból". Ha túl sokáig van valaki nyomás alatt, és főleg, ha magányos ezidő alatt, akkor lehet hogy összeroppan és így megszületik egy újabb mindenre elszánt "őrült". Soha sem hibáztatható csak az egyik fél. Amíg erkölcsi tekintetben nem lépünk túl egy bizonyos határt v. nem hoznak megfelelő jogszabályokat az egyén szellemi épségének megőrzése érdekében is, addig a társadalom újra és újra kitermel labilis embereket, akik bizonyos hatások mellett veszélyt jelenthetnek rá.:(

2010. szept. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
15:45 vagyok. Szerintem azért jönne a tette előtt gyónni, mert igazából nem is akarja elkövetni, inkább segítséget kér. Valahogyan még segíteni lehet az ilyen embernek. Úgyhogy nem biztos, hogy egyből fel kellene adni. Szerintem ez egy bonyolult, sokváltozós kérdés, nem válaszolható meg feketén-fehéren, igen-nem válasszal, csak akkor, ha már egy konkrét helyzet, konkrét személyiségű elkövető áll velünk szemben.
2010. szept. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

A gyónási titok "szentsége" EMBERI találmány, szó sincs a Bibliában ilyen eljárásról!

Éppen ezért jó a kérdés, mert valaki még ezt írta válaszában:


"Volt ilyen téma a tvben egy pap azt mondta, ha már nem tehet semmit, akkor nem adhat tovább szörnyü titkokat sem, ha még megelőzhet valamit akkor meg igen."


Honnan tudja eldönteni valaki, hogy mikortól tud "tenni valamit", mikortól nem?!

2010. szept. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

"15:45 vagyok. Szerintem azért jönne a tette előtt gyónni,"

olyat írtam, hogy ha valaki már megtett valamit, de a hatására várni kell (ilyen pl az időzített bomba is., de sztem több ilyen is lehet, pl. valaki megrongálja a síneket valahol, mérget rak valaki kajájába...stb)

2010. szept. 4. 16:12
 28/38 anonim ***** válasza:
Igaz kedves kérdező. Az előkészületeket megtette, de a lényeg még nem következett be. Ez lényegében olyan viselkedés mint azoké az "önngyilkosjelölteké" akik felmásznak egy hídra de leugrani valójában nem akarnak, csak felhívni magukra a figyelmet, hogy szarban vannak. A bombával fenyegetőzés szerintem ugyanez, csak gyávább formája a dolognak, mert az elkövető teszemazt nem mer felmászni a hídra sem inkább mások életét kockáztatja.
2010. szept. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

" Az előkészületeket megtette, de a lényeg még nem következett be"

de ha senki se avatkozik be, akkor bekövetkezik. teljesen más eset, mint egy öngyilkosjelölt, aki leugrást tervez.

mert ha nem állítják meg a bombát, akkor felrobban, ha a vonat rámegy a rosz sínre, akkor kisiklik...stb

2010. szept. 4. 16:41
 30/38 anonim ***** válasza:

"A gyónási titok "szentsége" EMBERI találmány, szó sincs a Bibliában ilyen eljárásról!"


Honnan tudod? Mert mindenki mást mond arról, mi emberi találmány és mi nem. Ez olyan, mint a zsidóknál a Leviták könyve, így működik a dogmatika is.


"Amit feloldotok a földön, fel lesz oldva a mennyben is blalblabla"

2010. szept. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!