Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mióta viszonyítják az időszámí...

Mióta viszonyítják az időszámítást Jézus születéséhez?

Figyelt kérdés
2021. nov. 11. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Heródes idejében, a csecsemőgyilkosságok idején Jézus már biztosan élt.

A 6. században élt egy Dionysius Exiguus nevű római apát, aki 525-ben végzett számításaival határozta meg Jézus születésének idejét.

Ez a kiszámított dátum lett a keresztény időszámítás kezdete.


A bonyodalom abból fakad, hogy ez a számított dátum biztosan nem Jézus születésének napja.

Jelenleg az állítható biztosan, hogy Jézus korábban született, mint ahogy Heródes meghalt i.e.4 tavaszán, de nem korábban, mint i.e 8.


Mivel Heródes halálának dátumát pontosan ismerjük, bizonyíthatóan i.e. 4. márciusában halt meg, ezért bizonyossággal kijelenthetjük az alábbi igazságot:


Az időszámítás kezdete és Jézus születése nem esett egybe.

Az időszámítás kezdetekor Jézus Krisztus már négy éves elmúlt."

2021. nov. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tehát akkor 525-ben volt az első feljegyzés arról, hogy Krisztus utánt írtak az évszámok elé (vagy i.sz.)?

Attól most tekintsünk el, hogy Jézus pontosan mikor született.

2021. nov. 11. 19:03
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Ne ez jó kérdés,ezen én is gondolkodtam már,de nem jutottam semmire.Hogy vajon mikor is ébredtek rá az emberek,hogy nem kellett volna megölniük,mert valójában tényleg ő volt az Isten fia.
2021. nov. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%
Én meg azon szoktam tűnődni, hogy hihetnek még a mai, felvilágosult világban is ilyen hülyeségekben az emberek
2021. nov. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#2

Én ezt találtam, ha jól értelmezem, akkor 532-től:


"Dionysius a húsvét időpontjának kiszámítására szolgáló táblázatait 525-ben készítette el. Ebben szakított elődeinek azzal a gyakorlatával, hogy az éveket Diocletianus császár trónra lépésének évétől (284) számítsák. Dionysius – azzal az indokolással, hogy „méltatlan dolog az éveket olyan ember uralmától kezdve számítani, aki inkább tirannusnak nevezhető, mint császárnak…” – közölte, hogy az éveket „az Úr megtestesülésének” évétől (ab incarnatione Domini) fogja számítani, tehát Krisztus születésétől kezdve. Meg is állapította, hogy a Diocletianus szerinti éra 248. éve azonos a Krisztus születésétől számított 532. évvel. Ezek szerint: 532-ből kivonva 248-at, megkapjuk Diocletianus uralkodásának Jézus születéséhez viszonyított l. évét. A diocletianusi éra 1. éve = a Krisztus születésének évétől számított 284. évvel."

2021. nov. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
És előtte mihez viszonyítottak a rómaiak?
2021. nov. 12. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 KZitus ***** válasza:
66%

Szia

Nagyjából megbecsülhetjük, hogy mikor született Jézus, ha visszaszámolunk a halálától, mely i. sz. 33 pászkáján, niszán hónap 14-én következett be a János 19:14–16 szerint. Jézus mintegy 30 éves volt, amikor megkezdte három és fél éves szolgálatát. Mindebből következik, hogy i. e. 2-ben (a római számokban nincsen 0-a) született, kora ősszel: Lukács 3:23.

Ebből tudhatjuk, mikor kezdődött időszámításunk. De nem találtam forrást arra, mikor kezdték el széles körben ezt használni.

2021. nov. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!