Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék megtérni és rátaláln...

Szeretnék megtérni és rátalálni Istenre,van valaki itt aki mélyen vallásos és segítene nekem? 21N

Figyelt kérdés
Most ez a vírus alatt nem igazán tudok elmenni templomba és beszélni senkivel,aki ebben jártas.Ha van valaki itt,aki igazán mélyen hisz Istenben és segítene pár kérdésembe és útba igazítana nagyon megköszönném.

2021. nov. 21. 21:07
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
88%

Vidiripi


20-as!

Nem, az pont nem elég! Isten akarja hogy fejlődjünk, formálódjunk! Sőt Ő maga akar bennünket formálni. Egyébként pedig kell a közösség is a lelki fejlődéshez anélkül nem úgy fejlődik az ember! Jézus is kettesével küldte ki a tanítványokat. Nem magányos farkasként!

Kérdező!

Még mindig nem lehet tudni, hogy milyen kérdéseid vannak!

2021. nov. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
69%

En is azt szeretnem mondani, hogy tegyel fel konkret kerdeseket, es akkor tudunk valaszolni.

De kozben lehet, hogy privat uzenetekben tetted fel, es akkor meg is kaptad ra a valaszt, nem tudjuk :-)


Szerintem mindket felekezet jo (reformatus, katolikus), vannak kulonbsegek, de elsore nem annyira lenyeges.

Ha a reformatus van kozel, akkor mehetsz oda nyugodtan, attol, hogy katolikus vagy, szivesen fognak latni.

Nem csak a vasarnapi istentiszteletre erdemes menni, hanem megtudni, hogy van-e fiataloknak Biblia ora, "ifi" foglalkozas.

Ha nincs, akkor egy kozelebbi varosba, ha konnyen el tudsz jutni, menj el oda.

Ha a virus miatt nehezkes, akkor nezhetsz istentiszteletet (reformatus), szentmiset (katolikus) a Youtube-on, vagy a templomok Facebook oldalan.


A legfontosabb, ha meg nem tetted meg, hogy kezdj el imadkozni Istenhez: akarmit elmondhatsz neki, a kerdeseidet, bizonytalansagaidat, kerheted, hogy mutassa meg az utat es adjon neked hitet. Naponta-ketnaponta egyszer eleg, es nem kell hosszan - csak nagyjabol rendszeres legyen.


Olvashatod a Bibliat, de azt inkabb lassan es ovatosan: nagyon regen irodott, es nem tudja barki ertelmezni, nagyon tomeny, es eltero forditasokban. Jo lenne, ha segitseggel olvasnad, valami internetes ertelmezessel, de azt is ovatosan.

Kezdd a Zsoltarokkal es valamelyik evangeliummal, pl. Lukacs evangeliumaval. (A Biblianak ket resze van, az Oszovetseg es az Ujszovetseg konyvei: a Zsoltarok kivetelevel az Oszovetseget ne olvasd eleinte, szerintem.)

De a Bibliabol minden vasarnap elemez is egy reszt a pap a templomban (online is), az eleg is kezdetnek.


KZitus nagyon kedves es sokat segit, de o Jehova Tanuja. Eloszor a tortenelmi egyhazakkal kezdj, szerintem.

2021. nov. 23. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
28%
Először azt értsd meg te vagy saját magad temploma, ha ezt nagyon mélyen megérted tudni fogod mit mikor hogyan cselekedj.
2021. nov. 23. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
59%

"Először azt értsd meg te vagy saját magad temploma"

Ritkán olvasni ekkora ökörséget.

2021. nov. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

@Anjutca nevű felhasználó majd mindjárt "kiokosit". Ja nem.

Ne fogadj el bárkitől bármit. :d

2021. nov. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
én katolikus vagyok, szívesen válaszolok a kérdéseidre :) örömmel beszélgetek valakivel erről a témáról akkor is, ha mást gondolunk
2021. nov. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Szia! Írhatsz nekem.
2021. nov. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

A 24es ökörkodő soha nem olvasta Pál apostol leveleit.


A Szentírásban olvashatjuk, hogy testünk a Szentlélek temploma. Vajon mi magunk, mint templom el tudunk-e csendesedni a saját bensőnkben úgy, ahogy egy épített templomban tesszük, ami viszont pusztán vetülete a bensőnknek? Tükrözik-e mai templomaink igazán a mi benső hitéletünket? Vajon tudatában vagyunk-e, hogy valójában két lábon járó tabernákulumok vagyunk? Ha így nézzük egymást, a templom-tér tudatunk egészen kitágul!

2021. nov. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!