Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magyarok! Van itt olyan, aki...

Magyarok! Van itt olyan, aki hisz a Csillagösvényben és az ősmagyar vallásban?

Figyelt kérdés

2021. nov. 22. 04:17
 1/5 anonim válasza:
100%
Én félig meddig igen. Én szerintem több ezer évvel ezelőtt létezett az élet/világfa. Amúgy ha ilyen ősmagyar valássos vagy musály kiolvasnod Böszörményi Gyula:Gergő című könyvsorozatát. Nagyon jó és imádom.
2021. nov. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Az ősmagyar vallásban hinni azért nehéz, mert nagyjából fogalmunk sincs, hogy mi volt. Rendkívül kevés forrásunk van róla, de annál több élénk fantáziájú díszmagyar, akik saját kútfőből képzeltek hozzá dolgokat. Így pedig hiteltelen az egész.
2021. nov. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ugyanúgy tartalmaz hiteltelennek tűnő eseményeket, mint a Biblia. Nem hinném, hogy van, aki beveszi az Ádám és Éva valamint az özönvíz meséjét. De épp ezt jelenti nekem a vallás. Tudod, hogy ki van színezve, és mai ésszel elképzelhetetlen, de annyira szimpatikus és egyező az értékrendeddel, hogy szeretnél benne hinni.
2021. nov. 22. 12:39
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
3. Csakhogy a Biblia volt először és arra épült a vallás. Tehát az ottani allegóriák eredetiek. Az ősmagyar vallás meg már létezett valamikor és a kiszínezés többszáz évvel utána volt, amikor már nem is gyakorolták. Ez a baj. Ha egy ősmagyart visszahoznál manapság és elkezdenéd magyarázni te mit értesz ősmagyar vallás alatt, több mint a fele újdonság lenne az illetőnek.
2021. nov. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

"Ugyanúgy tartalmaz hiteltelennek tűnő eseményeket, mint a Biblia. Nem hinném, hogy van, aki beveszi az Ádám és Éva valamint az özönvíz meséjét."

Ennek mi köze mindehhez? Ha holnap kitalálom, hogy az ősmagyarok rózsaf*szú unikornisokat imádtak, akkor elhiszed, mert mint írod, neked pont ezt jelenti a vallás?

Ennyire azért már nem kéne debilnek lenni.


Amit te ősmagyar vallásnak hiszel, az többnyire 19-20. századi fantazmagória.

2021. nov. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!