Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek velem...

Mi a véleményetek velem kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy furcsa kérdés, de mégis érdekelne a vallásosok véleménye ezzel kapcsolatban.

Meleg vagyok. Ezt leszámítva semmiben sem különbözök egy átlag sráctól. Kifejezetten jószívűnek tartom magam, sokszor még túlságosan is, szerintem jó ember vagyok. Senkinek sem ártanék, semmilyen tekintetben sem.

Mi az, amiért elítéltek? A másságomért? Éveken át próbáltam ezen változtatni és túl sok áldozatot hoztam érte. A szexuális orientációm nem változott semmit, de én igen. Senkinek sem kívánom azt az állapotot, amibe eljutottam. Rengeteget segített, hogy mostmár nem akarok az lenni, aki nem vagyok.

Tudom, hogy a Biblia szerint melegnek lenni bűn, de nem értem, hogy miért. Nem akarok ártani senkinek, nem akarok rosszat tenni, csak boldog lenni. Azt érzem, hogy nekem is szükséges lenne/lesz majd valakire, aki ott van velem az életben, valakire, akit teljes szívemből, szerelmesen tudok majd szeretni. Lehet, hogy ez sokatoknak nyálasnak, naívnak, vagy épp irracionálisnak tűnhet, de én ezt akkor is szeretném majd az életemben elérni. Fogalmam sincs, hogy miért, de valami okból (talán a magánytól való félelemtől) mindenképp vágyok szerelemre, egy életen át tartóra.

Ne értsetek félre, nem panaszkodás céljából írtam ezt ki, csak érdekel a véleményetek, mivel a legtöbb ellenvélemény velünk szemben a részetekről érkezik. A társadalom és a vallások szintjén érzékelhető megosztottság háttere is érdekelne. Na és persze az indokok, hallottam már sokat, de sajnos még értelmeset nem (nem akarok általánosítani, remélem, hogy vannak olyanok, akik tényleg belegondolnak abba, hogy mit miért tesznek, leginkább az ő véleményük/véleményetek érdekelne).


2021. nov. 26. 20:35
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, za rólad alkotok véleményt, akkor nem a homoszexualitásról alkotok véleményt. És ha a homoszexualitásról alkotok véleményt, akkor pedig nem rólad.


Jelenleg semmit nem tudok rólad azon túl, hogy homoszexuálisnak vallod magad, így úgy tűnhet, hogy ha most mondok valamit a homoszexualitásról, akkor azt rólad gondolom.


De ez nem így van. Számomra aulz ember messzemenőkig komplexebb lény annál, mintsem egyetlen indulat alapján képet alkossak róla. Én úgy is gondolom, hogy a homoszexuálisoknak sem kellene identitást kovácsolni egyetlen érzésből, ahogy én sem teszem azzal, hogy szeretem a csokitortát, de a citromosat meg nem.


Persze, nyilván a szexualitás egy picivel központibb kérdés, mert szükségszerűen van egy interperszonális vetülete. Én nem tartom helyénvalónak a homoszexuális cselekvést, de nem ilyen hülyeségek miatt, hogy természetellenes meg mittomén mikkel jönnek. A homoszexualitás úgy helytelen, ahogyan a házasságon kívüli szex, a válás, a megcsalás. Vallásos szempontból nézve a szexualotásnak van egy funkciója és egy megszentelt formája, ami Isten szándékával harmonizál. De rettenetesen képmutatónak tartom azokat a magukat "konzervatívnak" valló megszólalókat, akik tinédzserként összefekszenek az első buli után, felnőttként kurváznak meg a másik házastársával összefekszenek, aztán kétszer elválnak. Mintha lenne egy ilyen valakinek bármi jogalapja azt mondani, hogy a homoszexualitás erkölcstelen. Nem csoda, hogy természetellenesnek bélyegzik, mivel számukra az a természetes, hogy úgy viselkednek, mint az állatok.


Az, hogy két ember szereti egymást, az nem bűn. Hogy szexuális életet élnek, az attól függ, házasok-e. Azonos neműek között nincs szentségi házasság. Ettől még minden ember bűnös, szóval egy homoszexuális sem rosszabb a többinél. Ettől még a homszexuális aktus bűn.


Mindamellett nem tartom fontos részletnek azt, hogy kinek milyen gerjedelmei vannak, így ettől nem foglak rossz embernek tartani.

2021. nov. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
12%
Azért mert paráznaságnak számít,mivel csak élvezetet nyújtotok egymásnak és ennyi,gyerek nem lesz belőle,nem sokasodtok (ami nem is baj).És undorító hogy oda rakjátok a micsodátokat ahol a fekália távozik,utána meg oda teszitek ahol esztek.Egyszóval gusztustalan az egész művelet,úgy ahogy van.
2021. nov. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:

Nyilvánvalóan nem lehet engem a homoszexualitással teljes mértékben azonosítani. Rosszul fogalmaztam, egy konkrét példát hoztam fel a homoszexualitással kapcsolatban, mert így sokkal könnyeb róla véleményt alkotni és indoklásokat is egyszerűbb megfogalmazni.

Én szívesen élnék egy olyan társadalomban, ahol nem kell az embereknek beskatulyázniuk magukat orientációkba, de szerintem nem kell részleteznem azt, hogy ez miért nem kivitelezhető.

A poligámiát és a gyakori partnerváltást én sem tartom erkölcsösnek. Én is csak egy olyan kapcsolatban tudok elképzelni aktust, amelyik már érzelmileg relatív stabil és már megismertük egymást.

Köszi a választ. :D Az érdekelne még, hogy a te véleményedben mi a különbség a házasság és egy monogám homoszexuális kapcsolat között? Mi az, ami hiányzik az egyikből, de a másikban megvan? Hisz, végülis ez az indoklás ebben a felfogásban.

2021. nov. 26. 21:22
 4/44 A kérdező kommentje:

2-es, ezek szerint az óvszerrel történő heteroszexuális aktus is ugyanolyan bűn, mint a homoszexuális, mert nem lesz belőle gyerek?

Az anál esetében egyértelmű, hogy vannak bizonyos óvintézkedések (beöntés, óvszer, megfelelő étrend, időzített nagydolog), amik a higiéniáért felelnek.

Ne úgy képzeld ezt el (bár inkább el se képzeld), hogy az ürülékes péniszt a szájba nyomják. Az tényleg undorító lenne, nem is kicsit. A melegek együttléte is higiénikus, normális esetben.

2021. nov. 26. 21:27
 5/44 anonim ***** válasza:
63%

Ha értessz angolul, két meleg keresztény vitája, hogy keresztényként mi fér bele és mi nem.

Side A & B Gay Christians debate sexuality

https://www.youtube.com/watch?v=kMsv6ZBK8SE


angol felirat bekapcsolható


Egyébként meg ne aszerint alkoss véleményt a kereszténységről, hogy mit tanít a melegségről (olvasat kérdése), hanem olvass el magad pl. egy Újszövetséget, hogy vonzó e számodra Jézus tanítása.

Ha hívővé válsz, majd kiókumlálod magadnak, hogy melyik utat választod az identitásod megélésre.

Ha meg nem, akkor irreleváns, hogy a keresztények mit gondolnak a melegségről, az téged nem érint.

Erkölcsileg nem alábbvaló valaki, csak mert meleg orientációjú. Attól függ hogyan él.

2021. nov. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
7.:Az is biztos,hogy neked semmi közöd ahhoz.
2021. nov. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
Meglátjuk mi lesz.
2021. nov. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
61%
Először is ismerni kellene Isten mindent átfogó szeretetét. Magát az Istent, Jézust!
2021. nov. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:

Nem hiszek Istenben, viszont a vallás hozzáállását a legtöbb témához pozitívnak és követendőnek tartom, emiatt érdekel, hogy ez mégis miért bűn.

Sajátos módon fogom fel a vallásokat. Szerintem a lényege, hogy az ember nem hal meg, amíg emlékeznek rá, mert tovább él másokban (túlvilág), de ha valaki rossz életet él, akkor rá nem fognak szívesen emlékezni. Számomra sokkal fontosabb a saját boldogságom, mint mások rólam alkotott véleménye, így ezt meg fogom élni. Ezzel szemben, ami nem okoz nekem örömöt és, vagy negatív hatással van rám, vagy másokra azt kerülni fogom, több okból is.

A lényeg, hogy a vallások többségének a mentalitását és a közösségi erejét is példaértékűnek tartom és pont emiatt nem tudom megérteni, hogy hogyan képesek bizonyos kérdésekben indoklás nélkül szembemenni a többi eszméikkel.

2021. nov. 26. 22:45
 10/44 anonim ***** válasza:
74%

"Az érdekelne még, hogy a te véleményedben mi a különbség a házasság és egy monogám homoszexuális kapcsolat között? Mi az, ami hiányzik az egyikből, de a másikban megvan? Hisz, végülis ez az indoklás ebben a felfogásban."


Számomra a házasság nem a házasulandó felekről szól, hanem elsősorban a születendő gyermekeknek való stabil környezet biztosításáról. Ez nyilván nem adott egy egynemű pár esetében.


A szexualitás nem tilalmas, hanem éppenséggel szent, és ezért értékes. Ezért van szigorú követelményekkel körülbástyázva. A szentsége és értéke pedig éppenséggel a teremtés aktusában való legbensőségesebb közreműködés. Ezért ünnepeljük meg a házasságot.


Én nem állítom, hogy azonos neműek ne szerethetnék egymást őszintén. A házasság végsősoron szeretetközösség. A szerzetesek is gyakran hivatkoztak régen úgy a velük együtt élő társaikra, hogy a férjeik. Az egyházat is szokták Krisztus menyasszonyának hívni.


Ha engem kérdeznek, a házasság egy megszentelt áldozathozatalt jelent. A házasuló felek önfeláldozását. A házasságnak van egy rendeltetése, és ezt egynemű párok nem igazán teljesíthetik, szeressék bármennyire is egymást. De mondom, ezzel nem a homoszexuálisokat kívánom elítélni, sem pedig azt várni tőlük, hogy hozzanak meg olyan áldozatot, amit én magam sem tudnék.

2021. nov. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!