Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem fogadják el egyes...

Miért nem fogadják el egyes emberek a másik ember véleményét? Vajon mire kér bennünket Isten evvel kapcsolatban? Az ha elmondom valamiről a véleményemet az egyenlő azzal, hogy ráerőltetem másra?

Figyelt kérdés
Sajnos a tapasztalatom az ezekkel a kérdésekkel kapcsolatban, hogy sok ember köpködi a másikat már azért is, hogy hisz Istenben! Természetesen mindenkinek megvan a saját véleménye viszont ennyire nem tisztelni a másikat...
2010. jan. 24. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Talán mert nem értik egymást. És könnyebb így viselkedni mint venni a fáradságot és megpróbálni megérteni a másikat.
2010. jan. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Nekem az a baj a véleményekkel hogy benne van a vél tő ami nem tudást jelent. Tehát vélem azt hiszem hogy van isten.Viszont olyan vélemény hogy pld a föld hatezer éve a semmiből teremtetett mikor ezer és egy dolog van ami egyértelműen jóval régebbi és történelmi ásatási tények is vannak a jóval régebbi időről, tehát ez a vélemény pld semmit nem ér.
2010. jan. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Akkor nem lehet és nem is kell megérteni a másikat ha én tudok valamit a másiknak meg arról nincs ismerete sem. Pld én vegyész vagyok a múltkor valaki olyan tanácsot akart adni ami képtelenség és meg volt sértődve mert elutasítottam őt. Neki hiába magyarázom hogy amit ő mondott az nagyon rossz mert tök semmit nem ért a kémiához, ezért nem tudja elbírálni hogy ő rosszat mondott. Aki vakon hisz a bibliában nem tudja hogy mennyi képtelen állítás van benne csak az zakatol benne hogy a bibliát annak állítáait nem szabad bírálni az ugy van jól ahogy ott áll. Ha nem lettek volna kételkedő és tudó emberek akkor nem tudnánk PC-n kommunikálni egy vadidegennel aki tőlünk több tízezer km-re van épp.
2010. jan. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
És túlságosan elharapózott az hogy emberek lépten nyomon véleményt mondanak akkor is ha arról semmi ismeretük nincs. Itt van pont a H1N1 dolog amikor orvosok olyan szégyenletes állításokat tettek amiből csak az derül ki hogy pld kémiailag fogalmuk nincs a dologról.
2010. jan. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Sose fogom megérteni ezt a nyafogást, amit sokan "az emberek nem fogadják el egymás véleményét" címen előadnak. Valakinek pl. az a véleménye, hogy 1+1=3. Akkor most értsek egyet vele, esetleg jussak vele kompromisszumra, hogy jó, ne legyen 2, de 3 se, hanem legyen mondjuk 2,5? :D


Nem kell "elfogadni" a másik véleményét. Meg lehet hallgatni, el lehet mondani a sajátunkat, aztán továbbállni.

2010. jan. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

Az a baj, hogy mindenki azt hiszi, minden úgy van,ahogy azt ő tudja(ahogy mutatták a szülei, ahogy ő vhol olvasta, tanulta stb stb.) És ha rosszul tudja, és ezzel tisztában van, akkor sem mond mást, nehogy a másiknak legyen már igaza(milyen nehéz is kimondani, hogy tényleg, igazad van)...

Egyébként neten keresztül mindenki sokkal agresszívebben lép fel, hiszen itt anonímak vagyunk.

Én meghallgatom mindenki véleményét, senkit nem akarok befolyásolni, de ha valaki valamit rosszul tud, és csak azt hangoztatja, az nagyon fel tud idegesíteni. ilyen az emberi butaság.

A vallással kapcsolatban mindig is lesznek viták, de szerintem jobb mindenkire ráhagyni, hogy miben hisz. Úgysem lehet ,,eltéríteni" a másikat a véleményétől, ha az nem akarja, nem fog hinni benne. Bizonyos érettség kell ahhoz, hogy kellőképpen tisztelni tudjuk a másik véleményét, és ez sok emberből hiányzik.

2010. jan. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
Jézus nem fogadta el mások véleményét, ha az hamis volt. egyértelműen tudtukra adta tévedésüket. persze Ő látta a szívállapotukat is. mi, hasonlóképpen érvelhetünk másoknak, de mi magunknak is pontosan meg kell vizsgálnunk azt a dolgot, ami mellett, vagy ellen érvelünk, nehogy tévtanítókká váljunk.
2010. jan. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%
jt
2010. jan. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Abban igaza van az egyik válaszolónak, hogy vannak hihetetlen dolgok a Bibliában. Ez viszont nem azt jelenti meg sem történtek! Biblia sehol sem mondja hogy a föld 6000év alatt lett megalkotva! Az viszont biztos, hogy ember az kb. 6000éve él a földön ezt a tények mutatják be! Természetesen mindenkinek meglehet a saját véleménye és ez így szép nem robotok vagyunk! Galácia 6:5 szerint mindannyiunk a saját terhét hordozza! Számtalan bizonyíték áll a Biblia mellett amit történészek és más tudósok vitattak és később kiderült kinek van igaza! Abban megint csak igaza van aki azt mondja, hogy ne akarja kioktatni olyan aki kevesebbet tud nála!Viszont neki is érdemes meghallgatni hátha vm olyant mond ami előbbre viszi a kutatásban! Szerintem amit Jézus mondott: Máté 24:12 12 és a törvénytelenség növekedése miatt a legtöbb emberből kihűl majd a szeretet.

Ez nagyon jól lehet tapasztalni manapság itt a gyakorikérdések.hu-n meg még jobban kérdem én ha valaki elolvassa a Máté 24. fejezetét, 2 Timóteusz 3:1-5igen ami így szól:Azt pedig tudd meg, hogy az utolsó napokban nehezen elviselhető, válságos idők lesznek. 2 Mert az emberek önmagukat szeretők lesznek, pénzszeretők, önteltek, gőgösek, káromlók, szüleik iránt engedetlenek, hálátlanok, illojálisak, 3 természetes vonzalom nélküliek, olyanok, akik nem készek semmilyen megegyezésre, rágalmazók, önuralom nélküliek, vadak, a jóságot nem szeretők, 4 árulók, keményfejűek, büszkeségtől felfuvalkodottak, inkább gyönyörszeretők, semmint Istent szeretők, 5 akiknél megvan az Isten iránti odaadásnak egy külső formája, de erejére nézve hamisnak bizonyulnak; és ezektől fordulj el.

Nagyon jól látszik ez az állapot ami most megy nem mehet tovább! Ez amit most csinálnak az emberek világszerte, az azt bizonyítja számomra, hogy a Biblia hiteles,megbízható és olyan dolgok vannak benne amik jobb emberré tett engem személyesen!!! Gondoljatok bele, ha nem lenne egy Isten aki megállítaná ezt a folyamatot, akkor rövidesen olyan időket élnénk meg , amilyeneket még a horror film készítők sem gondolnának!

Azt mondom, nem az a lehetetlen, hogy Isten megállítja ezeket a viszonyokat a földön, hanem az, hogy ezek még sokáig fognak tartani!!!!


Nagyon jó gondolataitok vannak kérlek titeket nyugodtan mondjátok a saját véleményeteket!Csak így tovább

2010. jan. 24. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!