Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény vallást egyre...

A keresztény vallást egyre jobban elhagyó "Nyugati civilizációnak" lesz még valamilyen esélye (a közelebbi vagy távolabbi jövőben) valamiféle vallási/szellemi megújulásra, vagy teljesen elmerül a szekularizációban, ateizmusban?

Figyelt kérdés

2021. nov. 27. 13:57
A kérdező szavazást indított:
Képes lesz a megújulásra
A folyamat már visszavonhatatlan
23 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%
A szellemi megújulás folyamatosan tart, most épp ebbe az irányba. Hogy ez jó irány-e vagy sem, azt majd az idő fogja eldönteni, nem mi.
2021. nov. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%
A vallási megújulás meg szerintem épp jelenleg zajlik, lásd a legutóbbi pápák, főleg Ferenc pápa kinyilatkoztatásait. Ilyen mérvű változások, megújulások elég régen voltak utoljára a kereszténységben, szóval igazán nem értem, hogy mit is hiányolsz voltaképpen.
2021. nov. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
23%

Két féle aratás felé közeledik a világ: "aki szent, szenteltessék meg ezután is, aki fertelmes, legyen fertelmes ezután is".

Hogy lesz-e még ébredés? Olyan történelmi léptékű már volt és most is zajlik, csak nem úgy mint az apostolok korában. Rádiókban, tv-kben, interneten lassan mindenhová minden nyelven eljut az evangélium. Ezzel párhuzamosan jön fel a fenevad a mélységből. Szerintem teljesen egyértelmű, hogy a nyugati civilizáció lesz a székhelye és onnan fog kiterjedni az egész világra a hatalma. Én nem vagyok hurrá-optimista mint egyesek. Szervezetileg az egyház is meg fog szűnni a nagy nyomorúságig biztosan. Mert a nagy paráznát a tiz király fogja kifoszfani és megégetni tűzzel, a szenteket pedig a fenevad fogja legyőzni. Nem lesz szervezetileg kereszténység sem. De remélem csak az utolsó 3,5 évben.

2021. nov. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
24%
Az egyház soha nem fog megszűnni szervezetileg. Addig legalábbis biztosan nem, míg ember él a Földön. Addig az emberek egy jelentős részének szüksége lesz a hitre, e szükség, természetes igény kielégítésére pedig mindig lesz valaki vagy valami, ami - többé vagy kevésbé, de - szervezetten meg is fogja tenni.
2021. nov. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Europaban a kereszteny hitet egyelore nem az ateizmus valtja fel, hanem az un. New Age, ezoterikus spiritualitas. Ez allhat abbol, hogy "nem tudom, de valami van", allhat gyogyito kristalyok szorongatasabol, vagy olyan "talald meg onmagadat, onmagadban a gyogyito energiat, tisztitsd meg a szemelyisegedet a testi-lelki jolleted erdekeben" jellegu meditaciokbol, imakbol, ritualekbol.

Tehat Istent elmozditjak a kepbol, es onmagukat, vagy az univerzumot, vagy a termeszetet, vagy a vegso szeretetet allitjak a helyere.

Az ateistak szama tobbe-kevesbe valtozatlan.

2021. nov. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
35%
Hát mert akik Istent állítják továbbra is a középpontba, azok leginkább olyan történetekkel jönnek, mint amik a Bibliában olvashatóak, amikkel egy mai ember már nem igazán tud azonosulni. Itt van körülöttünk ez a kavargó, pezsgő szép színes-szagos-hangos világ, a folyamatos áramlásával és megújulásával, tele érdekesebbnél érdekesebb dolgokkal, és akkor olyan népekről szólnak a történetek, akik egész életükön át mást sem csináltak, mint kietlen sivatagokban meg pusztákban szaladgáltak egyik poros sivár helyről a másikra.
2021. nov. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha lesz is változás, az nem a keresztény egyházakhoz történő visszatérés lesz, hacsak nem változtat az egyház is drasztikusan. Én amit látok, hogy tömegek ábrándultak ki a kereszténységből (ki-ki a maga története alapján), és amiből az ember egyszer kiábrándul úgy igazán, oda vissza nemigen tér többé... Az ötös jól írja, a hitre igény van, amit jelenleg a New Age elég jól ki is szolgál, nem az ateizmus az, ami jelenleg tömegeket karolna fel. A szekularizmus pedig, mint állami berendezkedés még mindig a legjobb, még vallásos szemmel nézve is.
2021. nov. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Megújulás az lesz, meg van is, de a kereszténység már sose lesz vezető erő.

Túl nagy, tehetetlen, böhöm bálna lett belőle, képtelen erre.

2021. nov. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok, szerintem ami óriási hiba volt a keresztény egyház részéről, és ami meglátásom szerint betehette az utolsó kaput a hitelességének: túl későn és akkor sem tudott úgy igazán szembenézni a bűneivel. Gondoljunk csak a Magdolna-mosodákra, a különböző ezresével elásott csecsemők holttesteire (legutóbb azt hiszem Kanadában volt ilyen botrány), az eltussolt gyermekmolesztálásos botrányokra évszázadokon (!) át, a közhiedelemmel ellentétben a sok egyházi személy, akik kiszolgálták a kommunista diktatúrát (mert nem, nem mindegyik egyházi személyt üldözték, volt, aki simán besúgott), stb. Amíg a mai napig jönnek ki ilyen botrányok és terjed az internet segítségével sebesen, addig elég nehéz lesz a hívőket meggyőzniük a hitelességről és arról, hogy ők Istent képviselnék.
2021. nov. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem itt sátánista, ateista meg iszlám megújulás lesz. Összetehetjük a két kezünket ha mi a 1989- és generáció nem fogjuk megérni amikor maga az Isten és Jézusban való hit üldözött lesz és haneg nem is ölnek a hitedért de börtönbe,dilihazba tesznek, plusdzadot vetnek ki, eltiltják a vallásos kellékek használatát. A reformátusoknak nincs olyan de ...én álmomban láttam lebontva a helyi református templomot is és az akartak építeni más vallású templommá, nem keresztényé. Kétszer is álmodtam H lebontoták.
2021. nov. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!