Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Magyarországon egykor...

A Magyarországon egykor fennálló "török hódoltság" területein (kb 1541-1686/1699) miért nem vert gyökeret az Iszlám vallás (főleg úgy, hogy a korszak egyik legerősebb muszlim hatalmához, az Oszmán Birodalomhoz tartozott akkor)?

Figyelt kérdés
Elvégre az Iszlám vallásnak az egyik legfontosabb eleme a "dzsihád", a muszlim hitnek akár fegyverrel is való terjesztése, a "Szent háború", nem?

2021. nov. 27. 15:12
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
0%

"Csak Budapesten van két mecset, az egyik a Népszínház utca végénél, a másik a XI. kerületben. Ellenben Szaúd-Arábiában a wikipédia szerint nem épülhet keresztény templom."


Ezek nem mecsetek te észlény. Ezek irodaházak, lakóépületek, raktárépületek. Mivel a magyar állam nem engedi mecset építést a muszlimok kénytelenek ilyen épületeket használni. Ha már Törökországot említetted, sokszor jártam ott és többszáz történelmi keresztény templom van az országban amiből sokat az ottani keresztények használhatnak. Magyarországon egyetlen egy mecset sincs amit muszlimok hasznélhatnak.

2021. dec. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
89%

"De ez a valóság aljas kiforgatása."

Ez továbbra se kiforgatás, hanem egyszerű tény. A te kutatásaid alapján is a keresztények kétszer annyi adót fizettek. Pont. Lehetne ragozni, lehetne szépíteni, de felesleges magyarázni a bizonyítványt.


"a keresztények nem katonáskodhattak tehát ez hatalmas emberveszteség meg az állandó lázadásveszély"

Szerintem te se érted, hogy mit akarsz írni. Egyrészt jó muzulmán módra a törökök sok gyermeket elvittek janicsárnak. Másrészt nem lett volna épeszű a török vezetés, ha a megszállt területen élőknek fegyvert ad a kezébe. Miért tette volna? Miért sorozták volna be katonának az ellenséget?


"Mit mostam össze keresztényeknél?"

Ha neked nem tetszik valami, amit egy szekularizált nyugati ország tesz, keresztény országként utalsz rá. Ha egy közel 100%-ban muzulmán ország tesz neked nem teljesen tetsző dolgot, akkor kikéred magadnak, hogy olyat nem tanít a Korán.


"Nem lehet így is, úgy is magyarázni. Csak a terroristák és a keresztények értelmezik másképp."

Ez szimplán hazugság. A Koránt elég sok módon lehet értelmezni, erre te vagy a legjobb példa. Lásd te és Abdullah is másként értelmezitek bizonyos részeit. Arról nem is beszélve, hogy még felekezeten belül is eltérő, hogy milyen hadíszokat fogadnak el hitelesnek.


"Egy vallásilag egységes államban kevesebb a lázadás veszélye mint egy vallásilag sokszínű államban."

Ez így van. De talán azok esetében nem nagyon valósul meg ez az egység, akikre fegyverrel kényszerítenek rá pogány muzulmán hitet. Lehet ezt te is belátod majd, ha tudsz kicsit értelmesebben gondolkodni.


"Csak mondom hogy a magyarok erőszakkal foglalták el a Kárpát-Medencét, elvették az őslakosok földjét majd mindenkire rákényszerítették a keresztény vallást erőszakkal."

Mit foglaltak el erőszakkal és milyen őslakosok földje te hülye? :D

Legalább a magyar történelmet ismernéd, elvégre még neked is hazád.


De idézek neked ezzel kapcsolatban is:

"Összefoglalóan elmondhatjuk, hogy a magyarság ideérkezésekor - eltekintve az északnyugati hegyvidéktől, ahol a nyugati szlávok éltek - összefüggő, nagyobb területet benépesítő népekkel nem találkozott, csupán kisebb népi szórványokkal. Sűrűbb szláv lakosságot találhattak honfoglaló magyarjaink elsősorban a Balatontól északra és délnyugatra, ahol a szlávok etnikai tömbjének központja Zalavár volt. Theotmár, salzburgi érsek 900-ban arról tudósított, hogy Pannónia teljesen kihalt és elhagyatott. A 9. században a nyugati határrészen megtelepedett németség is teljesen eltűnt, s a magyarok elől a szlovének is a Dráván túlra húzódtak. Mivel az itt élt népek közül a magyarok bejövetele előtt a már említett avarok és szlávok formálták jelentősen a Kárpát-medence etnikai képét, műveltségük egybeötvöződött a letelepedett magyarságéval."


Tehát a Kárpát-medence néhány szórványban élő kis számú néptől eltekintve a korabeli források alapján kihalt volt.


Egyébként a honfoglaló magyarok pogányok voltak, nem keresztények. Sajnos ilyen alapvető dolgokat se tudsz.


"Jó akkor mutasd meg hogy hol írja a Koránban hogy a keresztényeknek meg kell váltaniuk a templomokat. Ha nem tudsz ilyet mutatni akkor elfogadod hogy értelmei fogyatékos vagy. Megbeszéltük?"

Látom, hogy értelmi fogyatékos vagy, de hol írtam, hogy a Koránban szerepel? Azt írtam, hogy ez volt a muzulmán török gyakorlat.


"Lehet vitázni? :)"

Vitázni lehet, csak a te alternatív hazug történelmi ismereteiddel nehéz.


"Az a tapasztalatom hogy a keresztények gátlástalanul hazudoznak."

Én ezt pont a muzulmánok esetén látom, de állítólag a kafíroknak lehet hazudni, ha az érdek úgy kívánja.


"Az a véleményem hogy az az állam dönt a sorsáról ahol található az épület és ez Törökország. Neked mi a véleményed arról hogy a magyar állam nem engedi hogy Magyarországon egyetlen mecset is épüljön?"

Mint egy másik hozzászóló írta, 2 mecset is van, ami aktívan működik. Láthatóan nem térnek át magyarok a pogány hitedre, így valószínűleg nincs is szükség többre. De erről az állam dönt, és én nem tartom magamat államnak.

2021. dec. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
0%

"Igen, mivel idejöttek az oszmán törökök."


A Habsburgok is ide jöttek. Az nem zavar? Gondolom arról sincs fogalmad hogy a magyarok még az 1683-as törökök bécs elleni hadjáratban is a törökök oledalán harcoltak. Továbbá mindkét vesztes szabadságharc után a magyarok a törökökhöz menekültek. Nagyon el lehettek nyoma a törökök által :)



"Nem, nem mondja, hogy Jézus maga isten. Azt mondja, hogy isten fia. Innentől kezdve nem reagálok arra, ami ezután jön, mert baromság."


Nem mondják hogy Jézus maga isten? :) Te keresztény vagy egyáltalán? :) Halvány lila gőöd nincs az iszlámhoz sem a keresztéységhez. Amúgy ha azt mondják isten fia akkor az mi? :) Te nagy IQ harcos vagy ám :)



"hogy Jézushoz kell-e imádkozni vagy az Atyához, őket a krisztusi tanítás érdekli. A LELKISÉG, ami a kereszténységben van, az iszlámban meg nincs."


Én is leírtam ugyanannál a kérdésnél hogy a kerszténységben nincs semmi lelkiség. Egy ürességtől kongó vallás. Csak néhány hangzatos üres szlogenből áll. Szeresd a másikat és ennyi, mint valami hippi mozgalom. Az a szint. Az igazi lelkiség az iszlámban van csak neked fogalmad sincs az iszlámról.

2021. dec. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
0%

"Ez továbbra se kiforgatás, hanem egyszerű tény. A te kutatásaid alapján is a keresztények kétszer annyi adót fizettek. Pont."


És ez a probléma hogy itt pontott teszel. Ez így féligazság kiforgatva. Mert aljas módon elhallgatod elhallgatod azt hogy a keresztények adója is egy nagyon kis összeg és elhallgatod azt hogy a keresztények menetsültek a katonai szolgálat alól és szabadon élhettek. azt is elhallgatod hogy ugyanebben az időben a keresztények minden más vallású embert egyszerűen legyilkoltak ott helyben. Ez nem zavar de az igen hogy a keresztényeknek 2,5% helyett 5%-ot kellett fizetniük :)



"Szerintem te se érted, hogy mit akarsz írni. Egyrészt jó muzulmán módra a törökök sok gyermeket elvittek janicsárnak. Másrészt nem lett volna épeszű a török vezetés, ha a megszállt területen élőknek fegyvert ad a kezébe. Miért tette volna? Miért sorozták volna be katonának az ellenséget?"


Látom nem megy a magyar nyelv értő olvasása. Ha áttérítenek mindenkit erőszakkal az iszlámra akkor már be tudták volna sorozni ezeket az embereket és kb kétszer annyi katonát állíthattak volna ki. De ugye nem tették tehát ez hatalmas veszteség volt számukra.



"Ha neked nem tetszik valami, amit egy szekularizált nyugati ország tesz, keresztény országként utalsz rá. Ha egy közel 100%-ban muzulmán ország tesz neked nem teljesen tetsző dolgot, akkor kikéred magadnak, hogy olyat nem tanít a Korán."


Itt nem arról van szó hogy tetszik vagy nem tetszik hanem arról hogy a Korán ír olyat amit tettek vagy nem. És arról hogy a Biblia ír olyat amit tetetk vagy nem ír. Ezt nem vagy képes felfogni?



"Ez szimplán hazugság. A Koránt elég sok módon lehet értelmezni, erre te vagy a legjobb példa. Lásd te és Abdullah is másként értelmezitek bizonyos részeit. Arról nem is beszélve, hogy még felekezeten belül is eltérő, hogy milyen hadíszokat fogadnak el hitelesnek."


Legfeljebb részletkérdésekben értelmezünk egyes dolgokat másképp. Ebben a kérdésben konkrétan Abullah és én is ugyanazt mondjuk és az iszlám világ is. Egyedül a terroristák "értelmezik" másképp és érdekes módon ppont ugyanúgy ahogy a keresztények.



"Ez így van. De talán azok esetében nem nagyon valósul meg ez az egység, akikre fegyverrel kényszerítenek rá pogány muzulmán hitet. Lehet ezt te is belátod majd, ha tudsz kicsit értelmesebben gondolkodni."


Magyarországon az emberekre kényszerítették a pogány kereszténységet. Lett is belüle lázadás amiket levertek, a részvevőket legyilkolták, és mindenkre ráeröltették a kereszténységet. Utána már nem is volt lázadás. A keresztény magyaroknak nem kellett azon aggódnia hogy fellázadnak a más vallásuak mert egyszerűen kiirtották őket.



"Mit foglaltak el erőszakkal és milyen őslakosok földje te hülye?"


Szerinted a Kárpát-Medence lakatlan terület volt te nagyon hülye? :)



"Tehát a Kárpát-medence néhány szórványban élő kis számú néptől eltekintve a korabeli források alapján kihalt volt."


Szerintem te funkcionális analfabéta vagy mert nem érted amit olvasol :) A cikk azt írja avarok és szlávok éltek a Kárpátmesencében. Hol ritkábban hol sürübben, de semmiképpen sem volt lakatlan, a magyyrok pedig leigázták az itt élőket és elvették a földjüket.



"Egyébként a honfoglaló magyarok pogányok voltak, nem keresztények. Sajnos ilyen alapvető dolgokat se tudsz."


Szóval sem mondtam hogy a honfoglaló magyarok keresztények voltak. Azt írtam leigázták a Kárpát-Medencében ééőket majd rájuk eröltették a kereszténységet erőszakkal.



"Látom, hogy értelmi fogyatékos vagy, de hol írtam, hogy a Koránban szerepel? Azt írtam, hogy ez volt a muzulmán török gyakorlat."


Úgy akartad beállítani aljas módon mintha ez az iszlám tanítása lenne, és továbbra is összemosod egyes államok teteit az iszlámmal, ami szánlamas, de valahol érthető hiszen nem tudsz belekötni az iszlám tanításaiba ezért behszudod hogy egyes embeerk, államok tettei egyednlőek az iszlámmal.



"Vitázni lehet, csak a te alternatív hazug történelmi ismereteiddel nehéz."


Én tényeket közlök amiknek simán utánanézhetsz. A történelemhez pedig szintén gőzöd sincs.



"Én ezt pont a muzulmánok esetén látom, de állítólag a kafíroknak lehet hazudni, ha az érdek úgy kívánja."


Ez szintén egy keresztény hazugság. Hol írja a Korán? Ja hogysehol, hanem azt írja kis millió versben hogy igazat kell mondani. Látod ezért mondom hogy nem tudjátok mivel kritizálni az iszlámot, ezért hazudoztok, hogy valamit fel tudjatok mutatni. Ez a keresztények módszere.



"Mint egy másik hozzászóló írta, 2 mecset is van, ami aktívan működik. Láthatóan nem térnek át magyarok a pogány hitedre, így valószínűleg nincs is szükség többre. De erről az állam dönt, és én nem tartom magamat államnak."


Azok nem mecsetek hanem hétköznapi lakóházak, irodaházak szóval nincs mecset Magyrországon amit muszlimok használhatnának és a magyyr állam nem is engedi. Itt tart a keresztény Magyarország 2021-ben. Az én hitem a pogány? :) Muszlimok ugyanabban az Istenben hisznek mint a keresztények. Persze a keresztények azt hazudják hogy Allah egy másik hamis istenség de ezzel saját Istenüket tagadják meg. Már számtalanszor tapasztaltam hogy keresztények a Bibliát és Istent is megtagadják csak hogy ne kelljen az iszlámnak igazat adni.

2021. dec. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

Egy gyakori tévhit, hogy a megszállók tömegével betelepültek és kiirtották a lakosságot. Egyik sem igaz; persze háború volt és egyes vidékek elnéptelenedtek, de egyáltalán nem az egész. A megszállók a lakosság 15-20 százalékát tették ki, a nagy részük szláv származású volt, és mindenféle téren elkülönültek, annak ellenére, hogy éppen egy helyen laktak. Aztán páran itt maradtak és áttértek.


https://www.youtube.com/watch?v=VDf7Rk8su84

https://www.youtube.com/watch?v=WcnukaxkeAg

https://www.youtube.com/watch?v=sEErw_VQDro

2021. dec. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
93%

"Ezek nem mecsetek te észlény. Ezek irodaházak, lakóépületek, raktárépületek."


Ja, hogy most azért hisztizel, mert nem mecsetnek lettek építve? Hát, istenem, szar lehet. Örülj neki, hogy egyáltalán van muzulmán imaház egy olyan múltú országban, ahol a lakosság harmada elpusztult az iszlám hódításának köszönhetően. Nem túlzás megállapítani, hogy a török invázió ágyazott meg Trianonnak. A mai napig ezért lehet annyira hergelni a népet a bevándorlással. Ezt nem felejti el csak úgy a nemzeti emlékezet.



"Ha már Törökországot említetted,"


Én nem Törökországot említettem, hanem Szaúd-Arábiát. Törökországban persze, hogy van templom. A Hagia Szófia is keresztény templom volt valamikor. Na de Szaúd-Arábiában mutass nekem keresztény templomot!


És mielőtt még azzal jössz, hogy az a vahhabbita iszlám központja: ha analógiaként Rómát vesszük, ami a keresztény világ hagyományos központja, ott található a nyugati világ legnagyobb területű mecsetje. Ez elég sokat elárul a két kultúra közötti különbségről.

2021. dec. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
93%

"Muszlimok ugyanabban az Istenben hisznek mint a keresztények."


Akkor miért hajtanak muzulmán merénylők bele a tömegbe? Miért irtotta az ISIS a szíriai keresztényeket? Vagy ez is csak hazug propaganda?

2021. dec. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
0%

"Ja, hogy most azért hisztizel, mert nem mecsetnek lettek építve? Hát, istenem, szar lehet. Örülj neki, hogy egyáltalán van muzulmán imaház "


Ez a válasz is jól mutatja keresztények mennyire ellenségesek és intoleránsak.


"ahol a lakosság harmada elpusztult az iszlám hódításának köszönhetően."


Ez hazugság. Kezdjük ott hogy először a magyarok próbálták leigázni a törököket vagy 100 éven át. A lakosság meg azért pusztult mert két birodalom határára került Magyarország, ami a magyar vezetés hibája. A habsburgok de még a magyarok is ugyanúgy pusztították a magyar lakosságot, sőt még jobban is mint a törökök.



"Nem túlzás megállapítani, hogy a török invázió ágyazott meg Trianonnak."


Vannak olyan retardáltak akik a törököket hibáztatják Trianonért ami vicc kategória. Ez az iszlámellenes gyülöletkeltés eredménye. Trianonért a nyugati nagyhatalmak felelősek és az akkori magyar vezetés.



"Na de Szaúd-Arábiában mutass nekem keresztény templomot!"


Szaúd-Arábiát a keresztények hozták létre és támogatják ma is, tehát ez elég nagy öngól :)



"Akkor miért hajtanak muzulmán merénylők bele a tömegbe? Miért irtotta az ISIS a szíriai keresztényeket? Vagy ez is csak hazug propaganda?"


Az ISIS az USA által létrehozott terrorszervezet.És az összes többi ilyen iszlamista terrorszervezetet szintén a keresztények hozták létre. Egyébként az ISIS áldozatainak 95% -a muszlim, és csak 5% keresztény vagy más vallású, tehát az ISIS valójában az iszlám és muszlimok ellen létrehozott terrorszervezet.

2021. dec. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!