Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sikerült így megszentelni a...

Kérdezőcske2 kérdése:

Sikerült így megszentelni a vasárnapot?

Figyelt kérdés

Tegnap nem tudtam misére menni ( nem is lehet), de helyette elimádkoztam a zsolozsmát. Összes imaórát. Remélem sikerült megszentelni... Viszont online misét nem néztem, egyszerűen nem jön be, szivszorító látni az embereket a videón ahogy ők lehetnek misén, áldozhatnak, én meg nem...

Vajon a zsolozsmázás elég a vasárnap megszentelésére? Van nálunk felmentés a mise kötelezettsége alól, de az Isteni parancs alól nem lehet felmentés.

Vélemények?

Legyen szép estéje mindenkinek! :D



2021. nov. 29. 16:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Elegendő, ne aggódj.
2021. nov. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 tgt ***** válasza:
49%
Az Isteni parancs az, hogy szenteld meg az Úr napját. Te ezt megtetted. Szerintem ne aggódj.
2021. nov. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%

Máté Evangéliuma 6. fejezet

5. És mikor imádkozol, ne légy olyan, mint a képmutatók, a kik a gyülekezetekben és az utczák szegeletein fenállva szeretnek imádkozni, hogy lássák őket az emberek. Bizony mondom néktek: elvették jutalmukat.

6. Te pedig a mikor imádkozol, menj be a te belső szobádba, és ajtódat bezárva, imádkozzál a te Atyádhoz, a ki titkon van; és a te Atyád, a ki titkon néz, megfizet néked nyilván.

7. És mikor imádkoztok, ne legyetek sok beszédűek, mint a pogányok, a kik azt gondolják, hogy az ő sok beszédükért hallgattatnak meg.


Mi ebből a tanulság? Nem kell szétkürtölni hogy mennyit imádkozol vagy úgy csinálni hogy mindenki lássa se nem hosszan elnyújtva minél több imát elmondani. Csak a legfontosabbakat és azt őszintén csinálni, ennyi az egész.

2021. nov. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Prókátor ***** válasza:
40%
Az anyaszentegyház ötparancsolatában van leírva, hogy mit jelent pontosan a vasárnap megszentelése: vasárnap és ünnepnap az egész szentmisén végy részt! A vírus miatti felmentés pedig csak a személyes, fizikai testben való részvételtől ment fel, nem pedig a mise elhagyásától. Vagyis: NEM SIKERÜLT.
2021. nov. 30. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 tgt ***** válasza:
100%
A kérdező Istennel volt azon a vasárnapon, együtt töltötték a napot. Elég otromba dolognak tartom ezek után elvitatni tőle, hogy ezzel az élő Istenkapcsolattal megszentelte az Úr napját.
2021. nov. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat... A négyesnek annyit, hogy fel vannak függesztve a szentmisék, nincsenek nyilvános misék, ezért nem tudtam menni...
2021. nov. 30. 21:31
 7/11 Prókátor ***** válasza:
Én sem tudtam menni misére hasonló okból, viszont le tudtam ülni a laptop elé, és végighallgatni egy netrádiós közvetítést. Te viszont azt írtad, hogy "online misét nem néztem, egyszerűen nem jön be". A nálunk szolgálatban lévő papot egy beképzelt hülyének tartom, talán még sose hallottam tőle egyetlen magvas vagy fontos gondolatot sem, a misézése is olyan amilyen... de nem hozzá megyek misére, hanem hogy Jézussal találkozzak! De ha csak meg akarod nyugtatni magad, akkor nyugodtan hagyatkozz a protestáns tanításokra, ha azok tetszenek. Akkor már csak azt nem értem, hogy minek mondtad a zsolozsmát, amikor annak is a kicsúcsosodása a szentmise?
2021. dec. 1. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A szentmise az Eucharisztia ünneplése ugye, a mise lényege az áldozat bemutatása, és részesedés a szentáldozásban. Online misén nem tudok szentáldozáshoz járulni, így nem látom sok értelmét. Igehirdetést százhelyről tudnák nézni, de online áldozni nem tudok. A pap áldása nem Urbi ez orbi, online nem oszt áldást, így az online mise erről a részről is akadályba ütközött. Többek közt ezért sem néztem misét. És zsolozsmát jobb szeretek imádkozni, mint mondjunk egy rózsafüzért. Ezért választottam a zsolozsmát. Hidd el, ha lehetett volna, akkor mentem volna misére, de nem lehet.
2021. dec. 1. 10:21
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk tartanak miséket, hogyhogy nálatok nem? Itt Szeged-Csanád egyházmegyében egyelőre csak maszkot kell hordani.

Kérdező, a napi öt zsolozsma ebben a helyzetben szerintem elég, Istennek szentelted a napot, ne aggódj!

2021. dec. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szlovákiában élek, de vettem a bátorságot, hogy itt kérdeztem rá a problémámra.

Szlovákiában november 25-től fel vannak függesztve a nyilvános misék, előtte 1 hétig meg csak oltottak mehettek misére. Akkor még elmentem misére (oltatlanul) de aztán bezárták ugye a templomokat, így nem tudtam menni.

2021. dec. 3. 09:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!