Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki megvalósítja a sopadhishes...

Aki megvalósítja a sopadhishesha nirvánát, ő már egy buddha?

Figyelt kérdés

2021. nov. 30. 12:59
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
A zenből hallottam egy koant is, amiben az van hogy kinyiffantja magát az egyik szerzetes (vagy zen mester). Az hiszem valami 7, vagy 8 útról kérdezik, és azzal válaszol hogy kilép az életből. Viszont azért tudta ő is ezt megtenni, mert szerintem ő is elérte a sopadhishesha féle megvilágosodást. Legalábbis nekem ez régen így esett le. De ebben lehet tévedek, csak akkor így képzeletem ezt el. De mint tudjuk a képzelődés csak álomvilágokba visz. Én már nem olvasok, vagy kutakodok ezzel kapcsolatban. Csak igyekszem félretenni önmagam az útból :D
2021. nov. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Most mennem kell, de ha van kedved és időd, írj a szamádhiról is.
2021. nov. 30. 13:53
 13/30 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2021. nov. 30. 13:53
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

"Erre magadtól jöttél rá vagy olvastad valahol?"


Hát talán is-is. Régen biztos olvastam, hallottam. Viszont most ebben így saját tapasztalataim alapján biztos vagyok.


Az viszont biztos hogy van aki nagyon jól leírta már itt is mi a megvilágosodás.


pl itt ennél a kérdésnél a 6-os


https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__102..

2021. nov. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
A szamádhi az amikor végzel valami munkát, és nem veszed észre hogy telt el egy csomó idő, mert annyira egyé váltál a tevékenységgel. Csak tisztán jelen lenni, és egyé válni az aktuális cselekménnyel.
2021. nov. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
12%
Azt ugye tudjátok hogy az ilyen meditáció, jóga meg a pszichedelikus drogok által behalucinált dolgok a sátán egyik fegyvere, hogy minél több embert megtévesszen? Én nem csinálnám a helyetekben, hiába tűnik jónak meg coolnak.
2021. nov. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

16,

Szóval tapasztalni azt amik igazából vagyunk, az lenne a sátán fegyvere?

Ha nem azonosulok a saját gondolataimmal, akkor elvesztek valami önmagamból? Vagy rossz útra térek?

Érdekes.

Mindig tanulok valami újat :)

2021. nov. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Mik vagyunk igazából? Szerinted?

A sátán a megtévesztés és elhitetés mestere. Először elhúzza előtted a mézes madzagot, a csalit, amire az emberek legnagyobb része ráharap, utána pedig kezdődik a demoralizálás. Minden egyre rosszabb lesz, az emberek meg fogalmuk sincs mitől vagy miért történik ez velük.

2021. nov. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

#14. Igen, ő nagyon jól összefoglalta (a megadott linken található hozzászólásban).


Sajnos nekem most nem nagyon van időm írni, ezért ha van kedved, írj egy privát üzenetet és akkor meglesz később is egymás elérhetősége. Aztán később hátha lesz több időm.

Tudom, az idő illúzió. :)

(Azon dolgozom, hogy megszűnjön az illúzió.:))

2021. nov. 30. 19:50
 20/30 anonim ***** válasza:
Én csak kívülállóként kérdezem: ha az idők során annyi mester világosodott meg és tért vissza, akkor miért nem tudunk ezekről? Hol vannak ezek a mesterek? Miért nem tanítják a tömegeket? Azt ne mondjátok, hogy Osho ilyen volt... :d
2021. nov. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!