Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki megvalósítja a sopadhishes...

Aki megvalósítja a sopadhishesha nirvánát, ő már egy buddha?

Figyelt kérdés

2021. nov. 30. 12:59
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

20

Vannak megvilágosodottak, de ők nem mondják hogy azok. Ott van pl a # 14-ben a válaszoló, akit linkeltem. Vagy vannak magyar tanítók is (Józsi láma, Láma Csöpel, Chong An Sunim) Vagy külföldiek is pl Mooji. Ezek szerintem mind elérték a megvilágosodást, különben így nem is taníthatnának. Viszont ők nem tanítanak tömegeket, csak azokat akik ezt személyesen kérik. Ez nem egy vallás aminek az lenne a célja hogy meggyőzze az embereket. Inkább aki ezt az utat magáénak érzi, az elmegy és keres magának egy tanítót. Vagy van aki egyénileg gyakorol :)

2021. dec. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

A másik hogy sok megvilágosodott nem is tanít. Elvan valahol, és segít másoknak a világban. Nem csak a tanításon keresztül lehet segíteni minden érző lénynek.

Meg Buddha azt is mondta hogy multiverzum van. Tehát nagyon sok univerzum, és sokféle más hely ahová le lehet születni. Ezt persze kétséges hogy miért mondta, és azt is mondta hogy amit mond, de nem tapasztaljuk - azt ne higgyük el :)

Mégis ez a magyarázat (szerintem) pl a népesség növekedésre, vagy hogy nem átlátható innen ez az egész.

2021. dec. 1. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy ki megvilágosodott vagy ki nem.


Aki a megadott gyk linken írta azt a hozzászólást - amennyiben meg is tapasztalta az abban leírtakat - akkor ő tényleg az lehet.


Te hány percig szoktál ülni? Meddig tart egy sesshin? És naponta hány órán keresztül végzed a zazent?

2021. dec. 1. 11:14
 24/30 anonim ***** válasza:

20-30-40-50 perces ülő meditációkat szoktam nyomatni. Az ülés előtt beállítom a telcsin az ébresztőt, és így időre megy. Néha inkább kevesebbet állítok be, csak biztosan végig tudjam csinálni.

Elvonuláson nem voltam, de most 3 hónap intenzívebb gyakorlást csinálok épp. Viszont így most csak 30 perceket ülök. A nap nagy részében igyekszem a tudatos jelenlétben megmaradni, és így egyre inkább javul az "átlag". Szerintem nem is annyira az ülésektől függ, hanem hogy átlagban egy nap mennyit szórakozok ezzel :)

A zazent nem ismerem annyira, bár olvastam a Deshimaru féle könyvben. Nekem ezek túl feszített tempók, és túl le van minden szabályozva. Ennyire nem veszem komolyan. Régebben nagyon komolyan vettem egy időben, és aztán elment tőle a kedvem. Nem akarok újra abba a hibába esni :D

2021. dec. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Várjál, vannak még kérdéseim. Tehát a népesség azért növekszik, mert egyre több lélek akar ide leszületni? Akkor máshonnan fogynak ezek a lelkek? Vagy ezek a lelkek korábban állati lelkek voltak, de most emberi testbe születnek? A lelkek száma állandó egyáltalán?


Amúgy meg honnan lehet felismerni egy megvilágosodott embert vagy egy tanítót? És ezek miért mindig Indiában meg Nepálban vannak? A Föld óriási, miért nem születnek le a hondurasi gettóba vagy Borsodba tanítók?

2021. dec. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

A népesség növekedésről/fogyásáról innen ezt nem láthatjuk mi miért történik. De mivel végetlen sok univerzum lehet, ezért nálunk ez a pár milliárd itt nem soknak számít a végtelenhez képest.

Viszont minden testben a végső lélek ugyanaz. Tehát egy lélek van (nevezzük Istennek) és ő veszi fel a fizikai testeket. Ez a végső egység minden érző lényben közös - ez a Buddha természetünk. Viszont ezt elfelejtettük, mert az énnel, az egóval kerültünk azonosulásba.

A megvilágosodottat nem lehet felismerni, és aki megvilágosodott az nem mondhatja hogy ~ nézd már "én" megvilágosodtam - hiszen pont az "én" az akadálya a megvilágosodásnak. Tehát nem lehet tudni ki az aki elérte, és ki az aki nem. Csak tippelni lehet, és körülményeket vizsgálni.

Magyarországon vannak itthon született tanítók (pl akikről írtam) és ők ugyan kiutaztak, és más kultúrákban is voltak, de alapjáraton Magyarok, és itt is tanítanak. Pl itt van Chong An Sunim a Pillisben. Sőt neki eléggé elterjedt youtube csatornája is van. Persze nem lehet biztosan tudni hogy ki az aki megvilágosodott :)


https://www.youtube.com/c/chongan1008/videos


https://www.youtube.com/user/kagyublog/videos


https://www.youtube.com/c/Moojimagyar/videos

2021. dec. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Viszont leírom a saját véleményem is ezzel kapcsolatban. De lehet tévedek, így ezt nem kell túl komolyan venni:

A megvilágosodás nem valami földöntúli hatalmas dolog, amit 1000 évente 1x valaki elér.

Amikor nem gondolkodunk, és egyé válunk az ép végzett tevékenységünkkel (lsd szamádhi) akkor arra az időre megvilágosodtunk. Vagy ha ülünk a tudatos jelenlétben, akkor is.

Vagy másképp közelítem meg. Amikor nem toljuk magunk előtt az "ént" mint a buldózer - hanem egységben vagyunk a világgal (felesleges gondolkodás nélkül) akkor is a megvilágosodás állapotában vagyunk. A probléma az (és ezért nem nevezhetjük ezt valódi megvilágosodásnak) hogy ezt a tudatos, egyszerű jelenlétet tartósan nem tudjuk fenntartani. (Mert a világ és a dolgai, és a gondolataink/kivetítéseink azonosulásba húznak.) Viszont aki tartósan fenn tudja tartani azt nevezzük megvilágosodottnak. Sok ilyen ember lehet pl akár a környezetünkben is. Csak nem tudunk róla.

2021. dec. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

#24. Köszi, hogy megírtad.

A zazen, sesshin megnevezést csak úgy írtam, nekem mindegy, hogy hogyan nevezzük.


Én még nem annyira régen kezdtem az ülést.


A 30 perc az afféle lélektani határ nálam, ezt szeretném meghaladni.


Eddig stoppert állítottam be és amikor végeztem, akkor megnéztem, hogy meddig jutottam, de ezt el fogom hagyni, mert szerintem ez az elméből jön (a késztetés, hogy néha ránézzek, hogy hány percnél járok és akkor meg is van a kizökkenés.)


Nem voltam még én sem elvonuláson. Mostanában viszont voltak napok, hogy 4-5-6-7-8 órákat is ültem naponta. Sajnos nem egyhuzamban...


De voltak olyan napok is, hogy kihagytam. :/


Te pécsi vagy?


Az nagyon jó, ha a tudatos jelenlétben tudsz lenni a hétköznapi cselekedetek közben is - én még meditáció közben sem értem el.

2021. dec. 1. 20:41
 29/30 anonim ***** válasza:

Én nem értem, mert nem csinálta semmmi ilyesfajta hókusz-pókuszt, de ennek ellenére minden reggel "megvilágosodok" - ahogy feljön a nap.

És ez igy megy már több , mint 77 éve!

Jó nektek, hogy hisztek benne!

2021. dec. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
# 29 😃
2021. dec. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!