Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kit szeretsz jobban?(Ugyanaz...

Kit szeretsz jobban?(Ugyanaz a kérdés, de van szavazási lehetőség.)

Figyelt kérdés

Istent(Mennyei Atyánkat) és Jézust szereted jobban vagy a családod? Monda Jézus: „Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet hozzak a földre. Nem azért jöttem, hogy békességet hozzak, hanem hogy kardot. Azért jöttem, hogy szembeállítsam az embert apjával, a leányt anyjával, a menyet anyósával, és így az embernek ellensége lesz a háza népe. Aki jobban szereti apját vagy anyját, mint engem, az nem méltó hozzám; aki jobban szereti fiát vagy leányát, mint engem, az nem méltó hozzám; és aki nem veszi fel keresztjét, és nem követ engem, nem méltó hozzám.


Máté 10:34‭-‬


2021. dec. 1. 17:15
A kérdező szavazást indított:
Istent, és Jézust.
Családomat.
21 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

C válasz hiányzik: mindkettőt.


Nem szükséges választani. Az ominózus idézet Jézustól ugyanis arra vonatkozik, ha el akarnak tiltani a hittől, Jézustól, akkor ne hallgassunk e kérdésben rájuk. S leginkább Jézus korában volt ennek jelentősége, amikor nem volt "szabad vallásválasztás", a zsidó hagyományokat kellett követni, Jézust nem fogadták el (főként a vallási vezetők hatására).

2021. dec. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tgt ***** válasza:
100%

Buta, rossz kérdés. Nem kell választani, másokat szeretve Jézust is szeretjük.

"Mert éheztem, és ennem adtatok, szomjaztam, és innom adtatok, jövevény voltam, és befogadtatok, mezítelen voltam, és felruháztatok, beteg voltam, és meglátogattatok, börtönben voltam, és eljöttetek hozzám. Akkor így válaszolnak neki az igazak: Uram, mikor láttunk téged éhezni, hogy enned adtunk volna, vagy szomjazni, hogy innod adtunk volna? Mikor láttunk jövevénynek, hogy befogadtunk volna, vagy mezítelennek, hogy felruháztunk volna? Mikor láttunk betegen vagy börtönben, hogy elmentünk volna hozzád? A király így felel majd nekik: Bizony mondom nektek, valahányszor megtettétek ezeket akár csak eggyel is az én legkisebb testvéreim közül, velem tettétek meg."

2021. dec. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%

az a baj hogy isten és jézus nem tettek velem még jót a családommal ellentétben! sőt naponta élem át a frusztrációt és a kint amit isten okoz...

azért nem leszek hálás mert van mit enni és nincs betegség... ja várj de nagyon sokszor vagyunk betegek a van mit enni mert azért van mert a belünket is kidolgozzunk a lét minimumért pedig aztán "komolyabb" iskolákat végeztem és mégis koldus kenyéren vagyok/vagyunk...

2021. dec. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Azon aki bujkál és nem ismerjük, mit lehet szeretni?

Az ember szülők elég kevés része olyan rossz, elhanyagoló, nem törődő, mint akiről a vallás hiteget, hogy atya.

2021. dec. 2. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%
Mit jelent az, hogy vedd fel kereszted? Röhögve szenvedj kussban nem picsogva, de ne is tégy ellene semmit, mert azzal lehajintod magadról a keresztet szenvedés helyett?
2021. dec. 2. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze a kepzetbeli baratom iranyitja az életemet?
2021. dec. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!