Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények várjak házasságig?

Keresztények várjak házasságig?

Figyelt kérdés
Kb 25-26 évesen szeretnék házasodni, azonban most 20f vagyok, a pásztor azt mondta nem szabad házasság előtt szexelni mert mivel tudom is és ha szándékosan meg teszem pokolba kerülök a halál után mivel tudtam hogy Isten nem engedi házasság előtt a Szext, de még nem akarok házasodni 20 éves vagyok szeretném már elvesziteni a szüzességét. Kitudja mi lesz még 5 évig nem akarok szuzen meghalni, házasodni meg ezért hirtelen nem akarok most mit tegyek?
2021. dec. 4. 19:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Kivel akarsz szexelni?
2021. dec. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%
milyen felekezetbe jársz?
2021. dec. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
1# van egy lány aki tetszik és én is ő neki és azzal... már beszéltünk erről ő akarja csak én nem merem. Pokoltol Isten haragjátol félek csak ugye 25 éves koromban akarok házasodni kb az meg még 5 év
2021. dec. 4. 19:47
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
Mindenhez gyakorlat kell. Ha meg nem szexelsz, vagyis nem gyakorlod, akkor meg a nő fogja azt mondani de béna vagy és keres egy jó szeretőt. Ilyen a mai világ.
2021. dec. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Istenem milyen keresztény vagy te dugsz amennyit akarsz utána megbánást tanusitasz és ha katolikus vagy gyónsz is egyet az úr megbocsájtja és kész is, ha biztosra akarsz menni megkeresutelkedsz újra és a keresztség minden bűnt eltöröl, akkor is érvényes a keresztség ha egy haverod csinálja bár ha nem vagy életveszélyen akkor azzal ő bűnt kovet el, de neked nem gáz. Nálunk van egy falu a közelben ott a pap gyereket is csinált ha ő nem fél te se tedd :D Szóval legyél kreatív nem csak a.pokolrol kell olvasni a kiskapukat is meg lehet találni. Kérdezz nyugodtan 12 év hittan és a végén egy ötös hittan érettségi :D
2021. dec. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%

Ha ennyire vallásos vagy, miért nem olvasod el a Bibliát?

Sehol nincs benne, hogy ne szexelj, mielőtt megnősülsz. Annyi, hogy ne paráználkodj, de az nem azt jelenti, hogy ha szeretsz valakit, ne fejüdhetnél le vele.

2021. dec. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Senkit nem érdekel, hogy mit csinálsz, ahogy a szektás pásztorod sem.
2021. dec. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#2

Milyen őszinte és árulkodó kérdés.

2021. dec. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
20%
És a barátnőd tudja, hogy más lányokkal akarsz lenni?
2021. dec. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azt, hogy hova fogsz kerülni, azt nem a "pásztorod" dönti el, hanem Isten. A pokoltól való félelem pont oda vezethet, hogy annyira rosszul fogod érezni magad, hogy akár a paráznaságba menekülsz majd egy kis megkönnyebbülésért. Nem tudom, a "pásztor" miért emlegette fel a poklot, Jézus ezt csak olyan embereknél tette, akiknél evidens volt a hitetlen, engedetlen, és Istent nem félő hozzáállásuk. Te ilyen ember vagy? Nem hiszem.

A lényeg az, hogy Isten szeret, a te javadat akarja, és azért parancsolta, hogy ne paráználkodj. Nem azért, hogy ha elbotlasz, akkor legyen oka elítélni.

Egy készülék tervezőmérnöke tudja legjobban, hogy hogyan működik az adott készülék, és mitől fog meghibásodni. Isten teremtett minket, ő tudja a legjobban, hogy hogyan működünk, és mi az, amitől meghibásodunk. A házasság előtti szexnek rossz hatása van a későbbi házasságon belüli bizalomra, és bensőségességre, főként, ha később mást veszel feleségül, mint akivel először szexeltél. Képzeld el, hogy te veszel feleségül valakit, akiről tudod, hogy előtted lefeküdt nem egy férfival. Ez rombolja a bizalmat, ott fog motoszkálni benned, hogy "lehet, hogy egyszer majd engem is megcsal?" Ha te feküdtél le előtte valaki mással, az ugyanezt a féltékenységet fogja táplálni a feleségedben. Aztán néhány óra élvezetért elviselni az utána jövő hosszan tartó rossz érzéseket, a szégyenérzetet, az ártatlanság elvesztésének az érzését rossz választás. Ráadásul, ha sokat vétkezünk, azt az ördög majd mindig fel akarja használni, hogy bátortalanná, félszeggé tegyen minket, és elhitesse, hogy csökkentértékűek vagyunk. Ugyan ez nem igaz, Isten nem így gondol ránk, hiszen a legnagyobb árat fizette értünk. De nem jó vétkezni, mert azzal ördögnek átadjuk a szerva lehetőségét, és nagy ászokat tud ütni.

Ilyen fiatalon még sok mindent nem tudsz az életről. Hadd mondjam el ezt jószándékú tanácsként. A szex a házasságnak egy kis része, de fontos része, olyan mint a fűszer az ételben. De maga a fűszer nem fog senkit táplálni, mert az étel táplál. Ha nincs étel, csak fűszer, azzal nem lehet jóllakni. A belső értékek fontosabbak, mint a szex, mert a belső értékek az étel. Hogy lelkileg összeilletek-e, az nagyon jól kitapasztalható szex nélkül. Fiatal korban, amikor tombolnak a hormonok, nehezebb kitartani a szexuális tisztaság mellett, de érdemes küzdeni érte. Ha újjászületett keresztényként a jószándékod ellenére elbotlasz (úgy értem pl. önkielégítést végzel vagy lefekszel a barátnőddel stb.), akkor a Biblia szerint nem az lép életbe, hogy a Pokolba mész, hanem működésbe lép Isten kegyelme Jézus kiontott vére által. Gondolom érted, hogy ezt azért írom, hogy segítsen Isten irgalmában megnyugodni, bízni a teljesítményedtől független, feltétel nélküli szeretetében, és emiatt nem vétkezni. Ha vétkezel, nem kell kétségbe esni, fel kell állni, megtérni és menni tovább. Ugyan Isten elfogadja a büntetéstől való félelmet is, mint motivációt, de az nem a legjobb motiváció. Jézus Krisztusban nincs kárhoztató ítélet. Azt persze én nem tudhatom, hogy Krisztusba kerültél-e már.

üdv Stefán

2021. dec. 5. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!