Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha jelenleg aktív privát...

Ha jelenleg aktív privát élelet élek párommal, mert ő nem szeretne házasságig várni, mi a teendő? (Mi lehet Isten akarata?)

Figyelt kérdés

2 lehetőséget látok logikusnak. Keresni valakit, akinek még fontosabb a kereszténység, Jézus Krisztus, és hasonló értékekkel rendelkezik, mint én.

Vagy mivel már házasnak számítunk emiatt Isten szemében (?), ezért megmaradni a kapcsolatban, ezesetben azonban a bűnben is egész a házasságig.

Egyszerűen nem tudom, hogy ilyenkor el kéne-e hagyni a személyt, vagy az kb. házasságtörés, vagy megmaradni a bűnben.. Ami meg mint tudjuk, elég súlyos bűn...

Ti mit tennétek? Páromnak sajnos nem megfelelő, és nem vehető a jó változatra, mi szerint együtt maradunk, és várunk házasságig. 22/N



2021. máj. 17. 18:29
A kérdező szavazást indított:
Szakítanod kell a pároddal.
Maradj a pároddal inkább.
Sajnos egyik se jó, veszett ügy.
Bármelyik rendben van.
Egyéb./Leírom válaszban.
10 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
39%
Istennek annak kéne jónak lennie, ami jó a gyerekeinek.
2021. máj. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 szp72 ***** válasza:
90%
Én nem nagyon értem a problémát. Ha annyira szeret miért nem vesz el? Ha pedig nem akar elvenni csak szexre kellesz, akkor hagyd ott a fenébe.
2021. máj. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
El szeretne, csak egyyelőre nem nagyon adottak rá a lehetőségek. Addig is kéne megoldás.
2021. máj. 17. 19:06
 4/22 anonim ***** válasza:
84%
Mire?
2021. máj. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
30%
Komolyan gondolod, hogy Isten (ha van), akkor foglalkozik ilyen csip-csup, valójában mondvacsinált emberi problémákkal ??
2021. máj. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen igen, komolyan gondolom, hogy ezzel foglalkozik. Köszönöm kérdésed.
2021. máj. 17. 19:32
 7/22 szp72 ***** válasza:
100%

Lakás probléma? A kérdésed alapján úgy tűnt nekem, hogy gyakorlatilag együtt éltek, mert akkor nem lehet kifogás. Hát egy szoba legalább valóban kellene, albérletben vagy valamelyik megértő szülőnél.


Ha azonban nem érti meg, hogy neked fontos a hited, fontos az Isten parancsa, és lelkiismertedet ez zavarja, akkor nem biztos, hogy jó fog ebből kisülni, még ha idővel el is vesz. Nem könnyű, de azt kell eldöntened, hogy számodra mi a fontosabb.

2021. máj. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
82%
A házasságot mint intézményt, amit Isten létrehozott, megszentségtelenítettétek. Ezt paráznaságnak nevezik, amit Isten nem engedélyez. Ha valaki még sem ért egyet ezzel, akkor éljen úgy ahogy akar, hiszen szabad akaratot kapott az ember, de a felelősséget is vállalnia kell, amiért törvényt szegett meg.
2021. máj. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
35%

Nem, ez nem paráznaság.

A paráznaság az a házasságtörés.

Meg kéne érteni azt, hogy régen nem volt ilyen probléma, mert az ifjú pár épített magának egy új házat, fából, vagy egyéb hulladékokból.

Amúgy el vagytok jegyezve legalább?

Mert a kereszténység ilyen esetben ma már megengedőbb.

2021. máj. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
80%

A paráznaság kifejezés, nem csak a házasságtörés fogalmát jelenti.

A szexuálisan elkövetett erkölcstelenség minden formáját magában foglalja.

2021. máj. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!