Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A jelenlegi világvallások...

A jelenlegi világvallások közül melyiknek van a legnagyobb esélye, hogy a következő évszázadok során (valamilyen formában) fennmaradjon/maradjon elég követője a folytonosságához?

Figyelt kérdés

2021. dec. 5. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:
45%

Iszlàm az eredeti formájában.


Kereszténység extra light verzióban.


Buddhizmus összekeverve minden màssal.

2021. dec. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom elképzelni, hogy amíg lesz vallás, ne létezzen a kereszténység valamilyen formában.

A názáreti Jézus a legfőbb tanító, mindenki szereti Jézust, keresztények, gnosztikusok, muszlimok, az ahmadijja vallás követői, a drúzok, a baháʼí hit követői, bizonyis hindu körökben Jézus egy szádhu, bizonyos buddhista körökben Jézus egy bodhiszattva, bizonyos new age-es körökben Jézus egy nagy spirituális tanító.

A kereszténység pedig sosem volt egy egységes monolit. A proto-ortodox és a gnosztikus irányzat között akkora eltérések voltak, hogy ahhoz képest az eltérés pl. a pravoszláv egyház és a Jehova tanúi között eltörpül.

De amíg lesz kereszténység, addig lesznek közöttük igaz hívők, és persze lesznek olyanok akik nem azok. Meg van írva, hogy lesznek majd hamis tanítók akik sokakat félre vezetnek, és akik miatt rossz fényben tűnik majd fel a kereszténység a kívül állók előtt.

Sokan nem örülnek ennek, de mi keresztények bizony még itt leszünk.

2021. dec. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom elképzelni, hogy bármelyik világvallás megszűnne, hiszen legtöbb közülök több száz vagy több ezer éve fennáll, több százmilliós vagy pár milliárdos követőtáborral. Inkább az lehetséges, hogy hosszú távon, évtizedek alatt arányeltolódások közöttük bekövetkezzenek, de hogy valamelyik ne maradjon fent, az szerintem majdnem kizárt.

Az alábbi cikk grafikonján látható, hogy a muszlim vallásban van jelen arányaiban a legtöbb fiatal.

[link]

Ebből arra lehet következtetni, hogy ha más tényezők nem játszanak szerepet, akkor a jövőben a muszlim vallás fog arányaiban a többihez képest legjobban növekedni, másodiknak pedig a hindu vallás, hiszen a többi vallásban, a kereszténységben is, arányaiban több az idős ember, akik hamarabb meg fognak halni.

üdv Stefán

2021. dec. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk Jézus megemlítette, hogy amikor újra eljön talál-e még a Földön hitet? Ha ilyet mondott, akkor tudta a jövőt, hogy a hívők lehet csak annyian lesznek a milliárdnyi ember között, hogy egy fa alatt elférnek.
2021. dec. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
#4 Én a fa alatt leszek
2021. dec. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
24%
remélhetőleg az iszlám jelen formája hamar elfog tűnni! a tálibok megszerezték pakisztént! isten áldjon minket mert komoly dolgok fognak történni az elkövetkező időkben!!!
2021. dec. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!