Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet hogy Isten egy nállam 4...

Lehet hogy Isten egy nállam 4 évvel idősebb embert szán nekem?

Figyelt kérdés

Megtért hívő vagyok. Római katolikus, 21F. Van egy lány ismerősöm ő szintén hivő, számára is nagyon fontos a keresztény értékrend szerint folytatott élet. Igazából nincs bajom vele, de sosem vonzódtam hozzá ilyen szempontól. Már régóta szeretnék egy barátnőt, de erre felé nem igazán vannak olyanok, akikre azt mondhatnám, hogy közösek a céljaink, vagyis hogy nincs olyan aki jó úgymond jó hatással lenne rám a hitéletem kapcsán, hanem csak lerombolná azt. De most van ez a lány, aki ahogy irtam is 4 évvel idősebb, 25 éves és egyre jobban úgy tűnik, mintha a lélek arra buzdítana, hogy nálla érdemes próbálkozni. Ez elég furcsa nekem most mivel eddig megsem fordult a fejemben hogy bármit is akarnék tőle, de mégis egyre jobban érzem úgy hogy Isten azt várja tőlem hogy cselekedjek ez ügyben. Elég különösnek tartom, hisz egyfelől nem éppen olyan lány akit mindig is elképzeltem magam mellé, illetve nem is akartam soha kezdeményezni nálla. Meg hát az a +4 év. Azért az talán nem elhanyagolandó. Mégis egyre erősebben érzem néha, hogy Isten azt várja tőlem hogy közeledjek az említett lány felé.

Ilyen lehetséges? Vagy ezek az érzések nem igaziak? Próbáltam már győzködni magam egyébként hogy hagyjam a csudába, de nem tudok szabadulni ettől.

Isten elvárhatja tőlem, hogy egy 4 évvel fiatalabb lánnyal legyen kapcsolatom? Aztán ha jól mennek a dolgok akár több is lehet?



2021. dec. 17. 12:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Semmiféle elvárás nincsen arra vonatkozóan, hogy lefelé vagy felfelé mennyi legyen a korkülönbség. Hagyd, hogy a szíved irányítson...
2021. dec. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Demion ***** válasza:
97%

"sosem vonzódtam hozzá ilyen szempontól."


Kölcsönös vonzalom nélkül nem sok értelme van egy párkapcsolatnak.

2021. dec. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Lélekről volt szó. LÉLEK! Avagy Szentlélek. Mert megtérésem után ugye már a Szentlélek lesz a vezetőm az életben úgymond, igaz nem pontosan ezt írtam, de úgy tűnik Isten a Szentlelken keresztül szól hozzám és ezt várja el tőlem. Csak nem tudom hogy ez mennyire valóságos. Mármint az hogy Isten ilyet vár el tőlem. Szóval nem, akkor sem a szívre hallgatok hogy ha esetleg úgy döntök eleget teszek ennek az úgynevezett Isteni sugallatnak. Jézus is azt mondta, hogy a érzelmek becsaphatnak és hogy minden gonoszság szívből jön. Tehát aki a szíve után megy az téves úton jár.
2021. dec. 17. 12:39
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
2: azért ilyesmi később is kialakulhat, ha már beszélgetnek egymással, és csak "barátkoznak" elsőre....
2021. dec. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mibol erzed azt, hogy Isten azt akarja, hogy ofele kozeledj.


"...nem éppen olyan lány akit mindig is elképzeltem magam mellé, illetve nem is akartam soha kezdeményezni nálla. Meg hát az a +4 év. Mégis egyre erősebben érzem néha, hogy Isten azt várja tőlem hogy közeledjek az említett lány felé."


Ha magadtol eszedbe se jutna, hogy kezdemenyezz es nem ilyet kepzeltel, akkor mibol erzed, hogy Isten ezt varja?

2021. dec. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

5+

A korkulonbseg: ha a ferfi 25 es a no 21, az belefer. A nok altalaban erettebbek a ferfiaknal, ezert mondjak hogy a ferfi legyen idosebb, de ez egyeni dolog. Szerintem egy 4 evvel idosebb novel abszolut mukodhet egy parkapcsolat, ha EGYEBKENT nagyon tetszik es minden mas stimmel.

2021. dec. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

Miből gondolod, hogy nem saját érzéseid, véleményed alapján kell választanod, hanem Isten útmutatása szerint?


Fagyit így választasz a fagyizóban? Ugyan a mogyorós nem finom és nem is vonz, de talán a Szentlélek ezt jelölte ki nekem? - Igen, a példa szándékosan profán.

2021. dec. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
4 év korkülömbség miatt aggósz? Ha illetek egymáshoz, akkor ilyen kevéskorkülömbség nem lehet egy kapcsolat akadálya.
2021. dec. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

19:24

8-as

Kevés?

Számomra elég zavaró.

1-másfél év még oké. De 4, azért az már nem kevés. Főleg ilyen fiatalon. Ő lassan befejezi az egyetemet én meg hamarosan kezdem.

2021. dec. 17. 20:35
 10/12 anonim ***** válasza:

"Lehet hogy Isten egy nállam 4 évvel idősebb embert szán nekem?"

ISten senkit nem kényszerít, hogy valakinek a párja legyen. Ütközne a szabad akarattal

2021. dec. 18. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!