Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten tudja, ha betegvagyok...

Isten tudja, ha betegvagyok mondom neki, hogy segítsen? És tudja, hogy kiváncsi vagyok, mért adott nekem nyomorúságot?

Figyelt kérdés

Római katólikus vagyok,

Meddig nem lettem nyomorék

jártam templomba, vasárnap MINDIG!


Néha hétközben is!


2021. dec. 20. 08:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A betegségek a Teremtés egyik legelső törvénye, a szabad akarat miatt lehetségesek. Nem a "gonosz Teremtő" csapása ez emberekre, hanem a végtelen lehetőségek az atomoknak, a virusoknak, a sejteknek, az élőlények egyéb halmazainak a változatosságra, a fejlődésre.

Sok betegséget maguknak okoznak az emberek, illetve néha leszületés előtt választanak maguknak katalizátorként, hogy egyfajta keresést, szellemi befelé fordulást indukáljanak a leszületett -és mindent elfelejtett- önmagukban.

2021. dec. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

#11 ezt majd meseld el a Heim Pal gyermekonkologiajan a szuloknek is, rovid uton nagyon nepszeru leszel. Vagy az is lehet hogy siman kivagnak a hatodikrol, ahogy megerdemled. 'Leszuletes', meg direkt ok valasztottak 'katalizatornak', mi?!


Hogy a verbe' tudnak emberek ennyi legbolkapott, kamu spiri-ezo-maszlagot beszopni?

2021. dec. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

12# nem mindig azt kell mondani, amitől majd népszerű leszel, amit hallani akarnak az emberek.

Ott és akkor nyilván nem lennének képesek ebből bármit "hasznosítani".

Számomra ez nem valami isten hit, vagy ezos dogma, ez nekem természetes tudás.

5-10 szóval, pár mondattal nem lehet kibontani a Teremtést, a lelkek fejlődését, a körforgást, és általánosítani sem szerettem volna.

Néha egy-egy lélek még magzatként úgy dönt hogy visszafordult. Néha a szülő(k) dönt úgy hogy visszafordítja a lelket.

Néha csak egy rövid időre jön le egy lélek, hogy katalizátorként szolgáljon a szülőknek valamely érzések megélésére, egymás felé vagy egymás ellen fordulásra, a veszteség megélésére.

A folyamatosan szennyezett környezetünk szintén számos lehetőséget szolgáltat a megbetegedésekre.

Részemről mindenkivel együttérzek a fájdalmában.

2021. dec. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!