Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateista történészek úgy...

Az ateista történészek úgy vélik, hogy Jézus apja egy római katona (Pantera) volt?

Figyelt kérdés
Az én történelemtanárom hitt Istenben és úgy is tanultuk, hogy Jézus Isten fia volt. De mi a helyzet az ateista tanárokkal. Ők hogy tanítják?
máj. 18. 18:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
Jézus születése tananyag történelem órán? Szerintem nem.
máj. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
Amiért tanítanának ilyen hülyeséget az ateista történészek, amikor semmilyen írásos forrás nem támasztja alá a római katonás elméleted?
máj. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
#1 Már hogyne lenne. Jézus történelmi személy volt, ráadásul elég nagy jelentőséggel bírt.
máj. 18. 18:50
 4/16 A kérdező kommentje:
#2 Nem az én elméletem, nyugodtan utánanézhetsz, ha akarsz.
máj. 18. 18:51
 5/16 anonim ***** válasza:
55%

#3

Biztos vagy Te ebben?

máj. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#5 Igen.
máj. 18. 18:56
 7/16 L.. István ***** válasza:
67%
Annyira nem lehet elterjedt ez a vélemény, mert én például soha nem hallottam. No és mire alapozzák, ha lehet tudni? Egyébként Jézus valóban nem tananyag.
máj. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
57%

Történelemórán nem elméleteket tanítanak, hanem tényeket.

(1-2 lényeges kérdéstől eltekintve, de akkor megemlítik, hogy elmélet és nem tény.)

máj. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
53%

Elöször is Jézus léte nem igazolt történelmileg, az összes hivatkozás egyetlen egy forrásra megy vissza, ami csak mástól hallott infó.

A Jézus név akkoriban eleve az egyik leggyakoribb név volt, kb mint MO-on régebben az István vagy a János, ebböl következöen még ha több helyen elöfordulna is, nem lehet feltételezni, hoyg ugyanarról az egy valakiröl van szó.

A római katona ötlet meg egy regényben fordult elö, mert így érdekesebb volt a cselekmény, de - mint minden kalandregénynek - ennek sincs semmi konktét alapja.

Történelemórán meg garantáltan nem tanítottak ilyesmit, söt Jézusról sem tanítottak, ha egy tanár vallásos volt, akkor sem a saját elképzeléséröl tartott órát.

máj. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 tgt ***** válasza:
73%
Ez az elmélet elég közismert volt az első századokban: [link]
máj. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!