Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért az embert akarja...

Isten miért az embert akarja megmenteni, ha csak a harmadik legértelmesebb faj a Földön?

Figyelt kérdés
Az egerek és delfinek megelőznek bennünket.
2021. dec. 23. 11:56
1 2
 11/15 KZitus ***** válasza:
16%

Szia

Mivel a Kérdésedről Istennek teljesen más a véleménye (az alapján, amit a Bibliában leíratott), és valóban CSAK az emberre mondta, hogy „Teremtsünk embert képmásunkra, magunkhoz hasonlóvá” 1Mózes 1:26

Minden állat az embernek lett alárendelve.

Milyen jó, hogy Isten közli ezt is velünk: "„Mert nem az én gondolataim a ti gondolataitok, és útjaitok sem az én útjaim — ez Jehova kijelentése. — Mert ahogy az egek magasabbak a földnél, úgy az én útjaim is magasabbak a ti útjaitoknál, és gondolataim a gondolataitoknál. Mert ahogy a záporeső és a hó alászáll az egekből, és nem tér oda vissza, csak ha megitatja a földet, és termékennyé, gyümölcsözővé teszi azt, és magot ad a magvetőnek, és kenyeret annak, aki enni kíván, úgy lesz az én beszédem is, amely elhagyja a számat. Nem tér vissza hozzám eredménytelenül, hanem mindenképpen véghezviszi azt, amiben kedvem lelem, és sikeres lesz abban, amiért elküldtem." Ézsaiás 55:8-11. Ez reményre ad okot a jövőnkre nézve.

2021. dec. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
38%
Tényleg senkinek nem esett le a Galaxis utikalaúz utalás a kérdésben?
2021. dec. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
38%
Nekem leesett.
2021. dec. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
10%
Tehát akkor Istennek pozitív dolog a szemében, ahogy a delfinek össze-vissza követnek el nemi erőszakot a többi hallal?
2021. dec. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#1

"az emberen kívül más állat nem hajlandó őt feltétlenül imádni"

A legtöbb keresztény sem szereti istent feltétlenül. Általában mindig azt mondogatják, hogy miért szeretik, mert az egyetlen fiát feláldozta stb...


Plusz nem isten problémája, hogy olyan állatokat teremtett, akik fel sem képesek fogni maga az isten fogalmát? :D

2021. dec. 25. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!