Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elhiszed ezt hogy Isten...

Elhiszed ezt hogy Isten jobban szeret téged mint a családod, szüleid gyerekeid vagy bárki más??

Figyelt kérdés
Mert Isten úgy szeretett hogy még egyszülött Fiát is oda adta érted, mindenkiért tehát jobban szeret mint a saját anyad és apád vagy akár gyerekeid rokonaid,?
2021. dec. 24. 15:26
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
#10. Én is ezt mondom! Lassan 3 éve ugyérzem egy szenvedés az életem. Persze jöhet a szokásos, hogy találjak hobbit, stb. De ez nem erről szól. Szóval én nem igazán érzem, hogy szeret Isten. Persze mondhatják, hogy adott életet csak évek óta egy szenvedés.
2021. dec. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Én elhiszem, de hozzáteszem, hogy a családom is szeret.
2021. dec. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%
#11 Jezus csak azt szereti akiből hasznot húzhat a többit sajnos a kárhozatra küldi
2021. dec. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Ebben van igazság, sőt akiből egy kis hasznot húz, azt megtisztítja, hogy még nagyobb legyen a haszon!


"Én vagyok az igazi szőlőtő, és az én Atyám a szőlőműves.

Minden szőlővesszőt, amely én bennem gyümölcsöt nem terem, lemetsz; mindazt pedig, amely gyümölcsöt terem, megtisztítja, hogy több gyümölcsöt teremjen."


Konklúzió: gyümölcsöt, azaz hasznot kell teremni a szőlőtőn!

2021. dec. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
#14. Hogyan tudnék a hasznára válni? Hogyan tudnék úgy élni, hogy teremjek? Ehez az is kéne, hogy segítse azt a szőlővesszőt, hogy termést hozzon. Én hiába akarok a hasznára válni, ha nem segít. Nincs segítség az égből! Nem azt várom megoldja a problémákat. Mutasson utat. Az ember egy labirintusban bolyong össze-vissza és nem találja a kiutat. Mennyien vannak így ezzel!? Persze hinni kell! Csak az ember egy idő után képes feladni. Pláne, ha úgy érzi felesleges a küzdelem, mert hiába mászik meg minden hegyet, amikor a következő mindig magasabb.
2021. dec. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

#15


Sehogy, én évek óta követem ezt a témát de mindenki mond vagy 1000 dolgot kész útvesztő... Nem tudsz a hasznára válni mert a rendszer amit alkotott káosz

2021. dec. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy nem hiszem. Anyukámnal nem szerezhet jobban az Isten. Egy anya ismeri csak a gyereke léket, ha nem egészen akkor Isten honnan értené meg?
2021. dec. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Misi, úgy tudsz teremni hasznot Isten számára, hogy a szőlőtőre kerülsz, aki egy személy: Jézus Krisztus. Ezt a megéréseddel a bűneidből az élő Istenhez tudod megvalósítani. Ehhez szükség van Isten vonzására az életedben (mindig Ő a kezdeményező), és egy élő hitű keresztény gyülekezetre is, ahol hitben tudsz növekedni.
2021. dec. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

#18. Köszönöm!

Szóval hinnem kell, hogy Isten szeret!? Hogyan tudok megtérni a bűneimből? Mint bűn, mire gondolunk? Hogyan veszem észre Isten vonzását?

2022. jan. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy vonzó a számodra Jézus Krisztus személye, a biblikus keresztények és az ilyen keresztényekből álló közösségek (akik a Biblia tanítása szerint élnek, nem csak vallásoskodnak).


Azt, hogy Isten szeret, nem hinned kell először, hanem érezni és látni, tapasztalni. A megtérés előtt is, akiket vonz Isten ezt átélik, a megtérés életmódot átformáló eseménye után pedig méginkább

kibontakozik a megváltottakban az érzés és tudás, hogy Isten szereti őket.

A bűnből való megtérés Istenhez áll a bűneid megutálásából, azoktól való elfordulásból, bűnök elhagyásából (kinek mi, pl. házasságon kívüli, törvénytelen szexuális kapcsolatok felszámolása, cigaretta eldobása, káromkodás és egyéb tisztátalan beszéd abbahagyása, stb.) és Istenhez való odafordulásból, régies szóval megtérésből, vagyis visszatérésből.

2022. jan. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!