Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem hívő emberek miért tartják...

Nem hívő emberek miért tartják templomban az esküvőjüket és miért keresztelik meg a gyerekeiket?

Figyelt kérdés

Több ismerősöm is van akik soha az életben nem voltak vallásosak, nem jártak templomba, nem voltak megkeresztelve, sem elsőáldozók stb. nem voltak, de amikor házasságra került sor akkor rekord gyorsan megcsinálták ezeket, csak azért hogy templomi esküvőt tarthassanak.


A gyerekeiket is rendre megkeresztelik, de amúgy soha nem járnak templomba még Karácsonykor sem, sőt otthon nincs nekik meg a Biblia sem.


Na most ők értik szerintetek azt hogy ezek a szertartások a keresztény vallás és hit szentségei?


Én például nem hiszek Istenben, de mélyen tisztelem az embereket és a hitvallásukat így megtisztelem őket azzal hogy csak úgy nem keresztelkedek meg és nem tartom templomban az esküvőmet, ha egyszer nem gyakorlom ezt a vallást.



2018. dec. 2. 14:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Ráadásul ezek az emberek azok, akik utána a legjobban piszkáljak azt, aki nincs megkeresztelve, vagy nem volt templomi esküvője.
2018. dec. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
56%
Egyrészt kívülálló nehezen tudja eldönteni valakiről, hogy istenhívő-e vagy sem. Mert ugyebár az istenhit meg a vallásosság nem azonos, ráadásul ezekhez társul maga a viselkedés is, ami sokszor pontosabban jelzi az erkölcsiséget. Másrészt, biztos, ami biztos és sok esetben kiemelt jelentősége van a látszatnak. Hány olyan volt párttitkár volt annak idején, aki családjával rendszeresen járt templomba, miközben munkahelyén hirdette a materializmusba vetett hitét.
2018. dec. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
62%

Mert látták máshol, hogy így szokás; meg szép a templom, van hangulata.


Egyébként nekem van olyan ismerősöm, akiknél valami éttermet béreltek ki; van szabadtéri része is, meg belső, fedett része is; én nemtom amúgy, nem láttam pontosan hogy néz ki, de meghívtak, de nem mentem el:)


Szóval megszokásból, meg gondolom látják, hogy mások is így szokták, és akkor talán hogy szép meg hangulatos a templom is, meg mindenki más is úgy csinálja, akkor beállnak a sorba.


Talán maguk se tudják, miért;

Talán azért, hogy mások ne nézzék ki őket

Lehet sose gondolkodtak rajta.


Csak mentek és csinálták.

2018. dec. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
*Ja és a külső része az olyan kertes volt, ahol voltak:)
2018. dec. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

# 3


De mégis meg kellene lennie a tiszteletnek más emberek vallása iránt szerintem, azzal hogy nem hazudjuk azt, felszínesen, külsőségekben hogy mi aztán keresztények vagyunk és templomban házasodunk.


Egy ismerősöm is ilyen házasság miatt keresztelkedő ember, kicsi gyerekeit is rögtön viszi keresztelni, aztán meg mutatja nekem hogy milyen műp*niszeket vett a feleségének, az egyik felcsatolható és hogy azzal őt a felesége többször megd*gta hátulról is. ÉS most terveznek 4-es aktust is.


Na most ez egy klasszikus keresztény család????????????

2018. dec. 2. 15:31
 6/20 anonim ***** válasza:
Azért mennek templomba esküdni, mert hangulatos és szép. A gyerekeket meg azért keresztelik meg, hogy legyen keresztanya és apa, aki segít pénzzel a gyereknevelésben. A mai szokás erről szól csak.
2018. dec. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%

Nekem eszembe sem jutott ilyesmi.

Szerintem tévedsz, csak kevés ateista tesz ilyet, legfeljebb a vallásos szülők iránti elvárásból.

Mondjuk nekem talán nehezen is ment volna, mert meg sem vagyok keresztelve és a gyermekeim sem, mert minek?

2018. dec. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert hagyomány hogy az élet nagy eseményeihez (születés, felnőtté válás, esküvő, halál) kapcsolódik egy egyházi szertartás is. Gyakorlati haszna nincs, de közösségformáló. Pl. összejön a rokonság a csecsemő keresztelőjére. (Sőt, a rokonságban meg simán lehet is vallásos ember.)
2018. dec. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
37%
Mert kell a körítés meg a fotókon jól mutat a templom. A csuhás meg örül a jó lóvénak mert lássuk be, nem ingyen van a felhajtás.
2018. dec. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Mert ebben a kultúrában nőttek fel. A többség számára ezek egyszerűen hagyománynak számítanak, egy szép szokásnak, de nincs vallásos töltetük.
2018. dec. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!