Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi van, ha jó ideje azt...

Mi van, ha jó ideje azt érzem, Isten papnak hív, de egyszerűen irtózom tőle, ha arra gondolok, hogy így viszont nem házasodhatok?

Figyelt kérdés

Egyébként Római katolikus vallású vagyok. Kb egy fél éve tértem meg. Egy ideje erősen kavarog már ez a fejemben és képtelen vagyok megszabadulni tőle. De egyszerűen kiver a víz, ha a cölibátusra gondolok. És nem, nem azért amire a legtöbben gondolnak. Nem a kupakolás az, amit nem tudnék elengedni egy életre. Bőven, de bőven elég Isten szeretete ami kiárad a szívembe, és ha csak úgymond a szextilalom lenne az egyetlen gond akkor igazából nem is lenne olyan nagy baj. Viszont én egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy úgy éljem le az életem, hogy ne legyen egy társam, egy másik felem. Egy nő akit szerethetek, és vele együtt élhessem le az életemet törekedve arra, hogy együtt jussunk el az üdvösségre. Szóval abszolut nem arról van szó, hogy a szexről nem tudnék lemondani. Persze a házasság azt egyértelműen magával vonzza, szóval nyilván nem azt mondom, hogy nem élnék vele ha lenne rá lehetőségem, de nem ez az a dolog, ami annyira hiányozna. Hanem az hogy megosszam a bennem lévő szeretetet másokkal. Jól tudom, hogy egyedül Isten tudja mi az igazán jó nekem. És hogy egyedül ő tudja kitölteni a bennem lévő űrt. De annyira lelombozó mikor arra gondolok, hogy papként nem lehetne családom, akivel úgy igazán megtudnám osztani a bennem lévő szeretetet. Persze nyilván papként is az lenne a legfőbb dolgom hogy hirdessem az örömhírt az embereknek és mindenki iránt szeretettel legyek. De azért tudjuk hogy a kettő ég és föld. Illetve az apaságra is nagyon vágyom. Talán ez az amit a legnehezebb lenne elengedni. Hogy saját gyermekeim lehessenek. Annyira szeretnék gyerekeket és szeretetben, boldogságban felnevelni őket, azzal a nővel akit szeretek. Lehet ez kissé önzően hangzik, és talán igaza is van annak aki igy gondolja. De én tényleg csak szeretni akarok. És szeretve lenni. Semmi más vágyam nincs. Nem akarok hadakozni Istennel, de nagyon nehezen érint most ez engem. Egyszerűen nem tudom, hogyan tudnék erről lemondani.

Kérem a rosszindulatú kommentelők, 1 mondattal válaszolók kerüljenek, illetve azok akik csak ki akarnak oktatni szintén görgessenek csak tovább.

Nem az volt a célom ezzel, hogy ellenszenvet váltsak ki másokból, az meg pláne nem, hogy azt igazoljam, én bizony sokkal jobbam tudom, hogy mire van szükségem, mint Isten. Csupán csak nehezen élem most ezt meg.

Mindig is úgy gondoltam, hogy úgy tudom legjobban szolgálni az Istent, ha egyszer megházasodom, és lesznek sok gyerekeink akiket tényleg szeretetben nevelgethetünk. És ezzel tulajdonképpen egyfajta példával is szolgálhatunk az emberek számára.(nem, a példa alatt abszolút nem azt értem, hogy felvághassak mások előtt azzal, hogy nekem milyen marha jó életem van, meg hogy engem az Isten milyen kivételesen szeret). Olyan példa amiből az jön le az emhereknek, hogy mennyire is jó kereszténynek lenni és Krisztust követni. Hogy mennyi szeretet jár ezzel, ha az ember igazán felteszi az életét arra, hogy Istent szolgája, ellentétben azzal ahogyan ezt sokan kétsegbe vonják. Azt állitva, hogy hinni micsoda ostobaság. Meg hogy a kereszténység is csak hülyeség. Engem tényleg csak az vezérel, hogy megoszthassam a szeretetemet másokkal. És ezt én leginkább egy családban tudnám elképzelni. Viszont nagyon fáj, hogy Isten ezt jelenleg nem így gondolja.



2021. dec. 25. 00:53
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Persze tudom, úgy van, ha esetleg Isten egyszer valamit elvesz, azt később, ha úgy van vissza is adhatja. Csak megakar győződni róla, hogy valóban ő van e nállam az első helyen, nem pedig a saját vágyaim. De jelen esetben elég nehéz elképzelni, hogy ha lemondok a házasság, illetve család iránti vágyaimról, azt Isten később visszaadná, hiszen ha egyszer papnak hív akkor, papnak hív

Nincs mese. Ott meg aztán szigorú cölibátus életem végéig.

2021. dec. 25. 01:37
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

Isten nem írta elő a cölibátust, ezt jóval később találta ki az egyház. A Biblia sem tartalmazza.

Ha nem ragaszkodnál a Római katolikus valláshoz, akkor református papként lehetne társad/feleséged/gyermekeid.

Isten csak egy van, a reformátusok, a katolikusok, evangélikusok, stb. ugyanazt az Istent dicsőitik. Isten csak egy van.

2021. dec. 25. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

Eredetileg egy mondatos valaszt akartam irni - akkor ne legyel pap.


De ha ennel tobbet varsz. Ilyen gondolatokkal a szeminariumba se vennenek fel, nemhogy beszentelnenek. Egy hivatastisztazo lelkigyakorlaton kiderulne szamodra is, hogy alkalmatlan vagy.

A colibatus azoknak a papoknak is iszonyu nehez, akik hajdanaban biztosak voltak benne, hogy nem fog nekik hianyozni.


Ha kb. egy feleve tertel meg, akkor még ha 100%-ra biztos volnal mindenben, akkor is azt mondanák, aludj erre még néhany évet. A katolikus egyhaz nem arrol hires, hogy barkit apacanak, papnak, szerzetesnek tobb eves probaidok, gondolkodasi idok nelkul egykonnyen felvesz.


Valassz mas palyat es nosulj meg nyugodtan.

2021. dec. 25. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
56%

,,A katolikus egyhaz nem arrol hires, hogy barkit apacanak, papnak, szerzetesnek tobb eves probaidok, gondolkodasi idok nelkul egykonnyen felvesz.,,

Olvastam ám az Amaro atyát meg az Apáca című regényt ahol mindkettőt bekényszeritették.

Az egyik ismerősöm római katolikus diakonusféle, van felesége es 3 gyereke és áldoztat templomban, teológian végzett. Neked az volna az opció hogy diakonusféle légy.

2021. dec. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

Nézd, ezt nem bánásmód írom, de féléves megtérés után te még csak ismerkedsz a Katolikus Egyházzal. Én ide születtem bele, de én is sokszor tanulom a hitet. Arról nem is beszélve, hogy a megtérés egy egész életen át tartó folyamat.

Szóval tanulgass bátran, járj közösségbe, nem kell a papság gondolatát most elhatároznod. Ha tényleg erre hív, akkor 3-4-5 év múlva is erre hív.

Azt is érdemes megegyezni, hogy a papság nem csupán a házasságról, családról való lemondás. Nekem pl.nem lenne túl nehéz lemondanom a gyerekekről, mégsem érzem magam alkalmasnak apácának.

2021. dec. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Próbáld magadban tisztázni a kérdést, hogy diakónus lehetsz-e.
2021. dec. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
52%
Nyugi fél év még várj, volt ismerősöm is csak 1 évig akart pap lenni mikor pályaválasztás elé állt, valszeg csak fellángolás.
2021. dec. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként menj görögkatolikusnak, annak lehet családja elvileg, vagy reformátusnak és még a feleséged is lehet "pap".
2021. dec. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Egyébként Római katolikus vallású vagyok. Kb egy fél éve tértem meg."

Ez alapján elképzelhető, hogy nem Isten hív téged papnak, hanem a megtérésed friss élménye.

Adj magadnak akár éveket és kiderül.


Egyébként nős ember is lehet katolikus pap görög rítus szerint.

2021. dec. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 KZitus ***** válasza:
67%

Szia

Valóban fél év, az nem elég....alaposan ismerd meg Istent a Bibliából, kérve Tőle bölcsességet a megértéshez, és ott keresd azt, mit vár el tőled Isten

Azt, hogy "Isten papnak hív" - nem fogod megtalálni a Bibliában...de azt igen, mit szeretne adni neked Isten, és mit vár el Tőled is. Sőt nézd mit mond neked:"»Kiálts hozzám, és én válaszolok neked. Készséggel elmondok neked nagy és felfoghatatlan dolgokat, amelyeket nem ismersz.«” Jeremiás 33:3

és:

„,Én magam jól tudom, milyen gondolataim vannak veletek kapcsolatban’, ez Jehova kijelentése, ,békesség gondolatai, nem szerencsétlenségé, jövőt adok nektek és reményt.’” Jeremiás 29:11

:-)

2021. dec. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!