Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Protestánsok! De legfőképp...

Protestánsok! De legfőképp reformátusok. Mit gondoltok a meditációról? Gond ha reformátusként meditálok?

Figyelt kérdés
A katolikus egyháznak tudom hogy elég negatív erről a véleménye de a protestánsok mit gondolnak erről?

2021. dec. 24. 22:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem igen gond! Mivel ha erre van szükséged akkor mi a helyzet a hiteddel?
2021. dec. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
33%

Keresztény református vagyok és nem tartom helyesnek. Nem komálom a katolikus egyházat de eggyet értek vele hogy nem helyesli.

Én már 9 évesen se helyeseltem hogy az osztálytársam kárátéra meg kungfura jártak mert éreztem hogy ezek az ázsiai sportok nem keresztények és nem tartoznak a vallásunkhoz.

2021. dec. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Attól még, hogy néha szeretek megnyugodni és egy kicsit a "semmire" gondolni szerintem lehet jó a hitem.
2021. dec. 24. 23:47
 4/23 A kérdező kommentje:
Magyarul azért szeretek meditálni mert olyankor jó megfigyelni és lelassítani a gondolataimat.
2021. dec. 24. 23:49
 5/23 A kérdező kommentje:

Kedves második Válaszoló!

Csak azért mert egy harcművészet egy másik kultúrából való ön szerint rossz?

2021. dec. 24. 23:51
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, szerintem nem gond, de ha az egyhazak hivatalos velemenyere vagy kivancsi, akkor attol fugg, hogy mirol meditalsz.


Ha a relaxaciod resze egyfajta iranyitott vizualizacio, pl. hanganyagon hallgatod, ahogy leir egy szep tajat, naplementevel, pillangokkal, csobogo forrasokkal, ahol tollpihe lebeg lefele a levegoben, az mehet.

Ha olyan van benne, hogy belelegzed az univerzum szeretetet es gondoskodasat, vagy hogy a torok csakrádat kinyitja az osi energiaaramlas auraja es harmonizal a karma (biztos tudod, mire gondolok), azt osszeegyeztethetetlennek tartjak az istenhittel. Tehat hogy ilyesmiben higgy, hogy karma, csakra, univerzum.


A multkor a Papifrankoban a katolikus pap azt mondta, hogy pl. az autogen trening, az mehet. Tehat aminek az izomlazitas, a nyugodt legzes a celja. Azok, amiket a pszichologusok ajanlanak, stressz ellen vagy fajdalomcsillapitasra stb.

De ami ezoteria, keresztenysegtol eltero spiritualitas, az nem.


Elvileg en ugy tudom, kifejezetten tiltani a halottakkal valo kapcsolattartast es a joslast tiltja a keresztenyseg. Vagyis halottidezes, asztaltancoltatas, asztrologia, kartyabol valo joslas...

2021. dec. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
8%
Mégis imádkoznak a halittakhoz a katolikus és ortodoxok meg a halottakért
2021. dec. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
6-os köszönöm a választ! Értem mire gondolsz. Én ismerek egy mélyen keresztény embert (sajnos nem tudom hogy melyik felekezethez/egyházhoz tartozik) aki rendszeresen jósoltat magának és ismerőseinek. Persze ez nem jelent semmit hisz azért mert egy ilyen keresztény embert ismerek nem feltétlen jelenti, hogy a kereszténység is így gondolja.
2021. dec. 25. 00:30
 9/23 A kérdező kommentje:
7-es vagy akár az is
2021. dec. 25. 00:31
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Anjutca, a halottakERT imadkozni Istenhez nem ugyanaz, mint hogy egy szeanszon megidezel egy halottat es megkerdezed, ki olte meg.

Ha a halottakert imadkoznak a katolikusok, akkor az udvossegukert imadkoznak.

2021. dec. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!