Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi szerintetek a biztosíték...

Mi szerintetek a biztosíték arra ,hogy Jézus itt járt, azokat tanította, amik le vannak írva és feltámassza az embereket (ezekre mi a biztosíték)?

Figyelt kérdés
2021. dec. 26. 19:56
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
69%
Azért nevezik hitnek, mert nincs rá bizonyíték, hanem hinni kell benne.
2021. dec. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
41%
1-es kezded megint mint a többi sok hsz-t kapó kérdésnél? :D miért kell kiprovokálni mindig egy kérdés alatt a vitát? Azt kérdezte a kérdező hogy mik a bizonyítékok, nem azt hogy “ha vannak, mik a bizonyítékok...” ebből nekem az jön le hogy azok a válaszok érdeklik amik Jézussal kapcsolatosak, nem olyanok hogy nem is élt meg a többi vitát generáló válaszok.
2021. dec. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm, 2-es ez jogos. Én a bizonyítékokra vagyok kíváncsi, meg szeretném erősíteni a hitemet, de csak ha igazak, amiket kérdeztem.
2021. dec. 26. 20:06
 4/28 anonim ***** válasza:
87%
Konkrét, közvetlen bizonyíték nincs csodáira, de számomra elég bizonyíték a hitvallók vére, akik tanúi voltak ezeknek és vállalták a kínhalált is érte.
2021. dec. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
17%

Sajnos nincsen semmiféle bizonyíték.

Arról van néhány emlék, hogy néhány apostol létezett, 1-2 írásuk - de ennyi.

Jézusról semmi.

Sok dolog a Bibliában bizonyítottan későbbi betoldás.

2021. dec. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Mik azok amiket utólag beleírtak, amik nem eredetiek?
2021. dec. 26. 20:31
 7/28 anonim ***** válasza:
50%

Inkább az a kérdés, hogy mi eredeti?

Mivel Jézus egyetlen szót se írt le, és például Pál eléggé átforgatta Jézus szavait - könnyen lehet, hogy Jézus már Pál leveleivel se értene annyira egyet.

A Bibliát pedig 400 évvel később rakták össze, addig inkább szájról szájra terjedt.

Mondom: inkább az a kérdés, hogy mi az, ami nem változott addig.

Ja, és később is voltak változások: általában kihúztak ezt-azt, különféle zsinatokon.

De az egyes felekezetek Bibliái is különböznek.

2021. dec. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Akkor mi az ami eredeti?
2021. dec. 26. 20:37
 9/28 anonim ***** válasza:
14%
A csodatételeit rengeteg ember látta. Olyanokat egyszerű ember nem tud cselekedni, ezért is kezdték el követni. A zsidó vezetőknek nemtetszett hogy ekkora befolyása kezd lenni és veszélyeztetve érezték a státuszukat. Utána még nagyon keményen kritizálta is őket. Ezek a kritikák ráillenek a mai egyházakra is, legfőképp a római katolikus egyházra. Szerintem ha úgyérezték volna hogy az emberek a farizeusoknak mondott kritikákat a vatikánra is ráillesztik majd akkor simán kitörölhették volna azokat a részeket. Kitudja talán meg is tették, de mint látjuk nem ezek a másolatok maradtak ránk. Úgyhogy szerintem nem módosították az évek alatt. Viszont hogy hibásan fordították le magyarra arra már nagyon sok esélyt látok. Nem akarattal, inkább az akkori szokások miatt. Emiatt is alakulhatott ki a mai pokolról elterjedt tévhit is.
2021. dec. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
A pokolról én is így gondolkodom.
2021. dec. 26. 20:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!