Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vajon kiverné e a biztosítékot...

Vajon kiverné e a biztosítékot egy ilyen temetés?

Figyelt kérdés

Na szóval.. huszonéves srác vagyok, de elhatároztam hogy majd remélhetőleg nagyon sokára a temetésemet másképpen szeretném mint ahogyan az szokás. pl. ezt végrendeletben rögzíteném többek között:


1. mindenki abban jönne el a temetésre amiben szeretne, nem lenne muszáj feketében hanem a legszebb, legkényelmesebb cuccukban jöjjenek el majd a szeretteim.


2. azt szeretném ha a szokásos gyászdalok helyett a kedvenc számaim szólnának , pl. get lucky, szolid elektronikus zenék, esetleg egy-két rockszám


3. illetve a sírkövemen ez állna feliratnak:

"-A francba, ezek kicsinálták Andrist!

- Szemetek!"

(aki nem tudná, ez a South Parkból van)


4. lenne egy meglepetés videóüzenetem a hozzátartozóknak, amiben "kódolt üzeneteket" rejtenék, el ami további üzenetekhez vezetne el (pl. eldugnék vagy 4-5 ilyen pendriveot különböző helyekre és miután megtalálták a 2.pendriveot, azon is lenne egy videóüzenet és abban is lennének nyomok merre található a következő) :D ez tökjó "geocahing" lenne, bár nem tudom kinek lenne kedve efféle "vadászathoz" bár el tudom képzelni hogy azért jól ellennének a rokonok, barátok :D


Na szóval az a lényeg hogy a megszokottól eltérő legyen. Ti mit szóltok ehhez? :D


2014. ápr. 8. 23:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem rossz. Reméljük addig még sok érdekes, nem megszokott, elven, vidám, kreatív akciód lesz, amíg erre sor kerül.
2014. ápr. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
*eleven, életteli
2014. ápr. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
azon vagyok! :)) nem szeretnék hatvan éven alul meghalni, az még jó negyven én :P addig is lesznek meglepetéseim
2014. ápr. 8. 23:51
 4/13 anonim ***** válasza:

Én azt szeretném, ha elásnának egy magányos fa alá és egy fekete keresztet szúrnának alá, max néhány árva virággal.

De az sem baj, ha csak bedobnak a vízbe vagy egy romos elhagyatott helyre.

2014. ápr. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"1. mindenki abban jönne el a temetésre amiben szeretne, nem lenne muszáj feketében hanem a legszebb, legkényelmesebb cuccukban jöjjenek el majd a szeretteim."


Véresen komolyan már manapság is csak vidéken (értsd: falvakban) veszik az öltözködési szokásokat. Ha még tervezel vagy 60 évet élni, szerintem már egyébként sem lesz szokatlan a lazább öltözködés. Muszájnak meg már most sem muszáj, csak szokás.


"2. azt szeretném ha a szokásos gyászdalok helyett a kedvenc számaim szólnának , pl. get lucky, szolid elektronikus zenék, esetleg egy-két rockszám"


Most még huszonéves vagy, lehet, hogy a következő 60 évben meggondolod magad. Ha nem egyházi temetésben gondolkodsz, akkor a gyászdaloktól amúgy sem kell tartanod. Nem mintha a tepsiben annyira zavarna.


A 3-as és 4-es ponttal kapcsolatban valószínűleg úgyis meggondolod magad. A temetésen lejátszott videóüzenet egyébként szerintem nem rossz ötlet, de a nyomkeresős játékot garantálom, hogy nem csinálod meg. Kivéve, ha talán a következő 10 évben elpatkolsz, de ahhoz gondolom nincs kedved egy "álomtemetés" miatt.

2014. ápr. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Gondolod, ha meghalsz majd a szeretteid vigyorogva kincs keresőznek.....Elég gyerekes a gondolkodásmódod, majd megérted ha elvesztel egy közeli családtagot, hogy a humor meg a gyász nem fér meg egymással.
2014. ápr. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Te beteg vagy :D
2014. ápr. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
#6: Ha elég sok családtagot veszítesz majd el, akkor neked is megfér már majd a humor és a gyász ugyanazon asztalon... :)
2014. ápr. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

na hát akkor egyben az 5os válaszolonak valaszolnék

eloszor is temetésre manapság is illik feketében menni, sőt... inkább abban, jó nem muszáj varjúnak lenni de a feketének kell dominálnia


nem szándékozom meggondolni magam, sőt... tovább fogom tokéletesíteni a tervemet. elvégre életemben is kulonc vagyok, hát miért ne lennék halálomban is annak. persze, a tepsiben mindegy, de ez fajta végső aktus, egy utolsó tett is a foldon.

abban persze egyetértek hogy emiatt nincs kedvem idő elott távozni

mellesleg bizonyos népek ujjongva búcsúztatják el a távozót, mert hituk szerint egy még csodálatosabb világba távozik az elhunyt

ami pedig azt illeti hogy mi fér meg mi mellett... hát épp most egy barátom halálkozeli állapotban van. az orvosok lemondtak róla, de mégis, sosem lehet tudni alapon bármi lehet. nyitva hagyjuk a lehetőségeket... hiszed vagy sem, az élet annyira groteszk, hogy folyamatosan kuldi a halállal kapcsolatos viccesebbnél viccesebb jeleneteket. ezeket átéltuk a barátommal hetekkel ezelőtt, amik annyira bizarrak voltak hogy kénytelenek voltunk rohogni rajtuk. priviben leírom ha annyira szeretnéd tudni.

persze ettől fuggetlenul kemény dolog és átélni, hát...

viszont igenis még a halál is humorral van megfűszerezve.. csipetnyileg... ez tapasztalat.

és hogy még tovább sokkoljalak, íme egy videó...

http://www.youtube.com/watch?v=JpL12ilpDnQ

2014. ápr. 9. 19:38
 10/13 anonim ***** válasza:
Aranyos ötlet, de temetésnél ez nem illik. Nem csak nem illik, van akinek ez rosszul is esne. A temetés alapvetően azért van, hogy másokat megnyugodjanak és segítsen nekik feldolgozni a halálodat. Szerintem nem lesz kedvük kincset vadászni.
2014. ápr. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!