Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nazarénus nőkkel kapcsolatos...

Nazarénus nőkkel kapcsolatos kérdésekre szeretnék egy abszolút nazarénus hölgytől válaszokat kapni 🙂 Mit hogyan kell egy nőnek a gyülekezetben?

Figyelt kérdés

Nos, nagyon érdekel a közösség, nem régen költöztünk egy olyan településre, ahol megtalálható egy gyülekezet. Eddig pozitív tapasztalataim vannak velük kapcsolatban, kedves emlék egy nem olyan régi beszélgetés egy fiatal, korombeli anyukával; nekem szintén van gyermekem.


Szóval a kérdések:

-A férjem nem vallásos, de tiszteletben tartja az értékrendem, így is a közösség tagjává válhatok?

-Tudom, hogy a smink tilos, de kozmetikushoz lehet járni arckezelésre vagy szemöldök-szedésre?

-Szabad lábat, hónaljat szőrteleníteni? (Tudom, most egyesek halálra röhögik magukat)

-Okostelefon, közösségi média felület használata megengedett?

(Csak kapcsolattartásra használom, elég passzív vagyok ezeken a felületeken)

-A gyerekemnek hagyhatom, hogy a tévében mesét nézzen?

-Zenét tényleg nem szabad hallgatni?

-Érdeklődőként nekem is kell valamivel a fejem befedni az Istentiszteletre, ha részt szeretnék venni?


Egyelőre ennyi a kérdés-csokrom, kérem, hogy csak azok válaszoljanak, akik abszolút tudnak nekem segíteni a válaszokban!

Köszönöm!



2021. dec. 26. 21:01
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
36%

nem vagyok nazarénus nő, sőt itt egy se fog neked válaszolni, de egyik kérdésedre én is tudok, ezért leírom, hátha nem gond.


"A férjem nem vallásos, de tiszteletben tartja az értékrendem, így is a közösség tagjává válhatok?"

Elvileg nem válhatsz, hiszen eleve csak közösségen belül lehet házasodni.


De itt is van egy érdekes cikk róluk, amiből sokat megtudhatsz, hogy élnek:

[link]

2021. dec. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
#1 Szerintem az, hogy csak a közösségen belül lehet házasodni, csak azokra vonatkozik, akik még nem házasok, és a közösség tagjai.
2021. dec. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
71%

A nazarénusok nem használják a közösségi médiát illetve az ilyesfajta oldalakat, így az interneten nem fogsz tőlük választ kapni.

Oda kell menni hozzájuk és meg kell kérdezni tőlük.

2021. dec. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Sejtettem, hogy személyesen kell majd érdeklődjek, csak más kérdéseknél láttam, hogy magukat nazarénusnak valló személyek is válaszoltak kérdésekre, ezért bíztam ebben én is. Már annyi féle véleményt, "szokást" olvasok róluk, hogy lassan nem tudok kiigazodni, így valóban meg kell, hogy személyesen ismerjem őket. :)

2021. dec. 27. 07:33
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van nazarénus közeli ismerősöm, szóval ha nem is mindre, de néhány kérdésre tudok válaszolni.


A 2. válaszolónak igaza van, ezt tényleg így gyakorolják.


Szőrtelenítani tudtommal nem tilos, nyáron voltam néhány alkalommal nazarénus gyülekezetben, és ha szőrös lábat láttam volna, az feltűnt volna.


Látogatóként nyilván nem kötelező kendőt hordani, de ha tag szeretnél lenni, akkor igen.


Remélem segítettem.

2021. dec. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

#5

Milyen kendőnek kell lenni konkrétan? (Szín, méret, forma...)

:)

Sajnos olyan keveset lehet róluk találni bármit az interneten.

2021. dec. 27. 22:46
 7/37 anonim ***** válasza:
0%

Én ahogy olvashatók elég pogányok. Nem ismerik a Bibliát és nem rendes keresztények.

Én a lábam be nem tenném oda esetleg azért hogy a református hitre téritsem őket, kivéve a kettős predesztináció mert azt én Tagadom és Nem Hiszem.

2021. dec. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
77%
Keresztényebbek, mint te, bármikor leszel, Anjutca.
2021. dec. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem szólítasz meg valakit közülük a településen? Sokkal hitelesebb, ha személyesen tőlük hallod. Én úgy tudom, hogy nem ajánlgatják magukat, de ha kérdezik, akkor szívesen elmondják az életüket, szokásaikat.
2021. dec. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Utána pedig oszdd meg velünk, mert én pl kíváncsi vagyok rájuk, de a közelben nincs közösségük. :))
2021. dec. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!