Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nazarénus vallással kapcsolatb...

Nazarénus vallással kapcsolatban kérdeznék (? )

Figyelt kérdés

anyukám nazarénus, de már nem gyakorolja a valássát. amikor teheti, kendőt és szoknyát hord. a a nagynénimék még gyakorolják. és az egyik nagynémimhez megyek hamarosan nyaralni 3 hétre. ők járnak gyülekezetbe. én nekem is mennem kell majd, aminek nem vagyok ellenére. viszont én már kilencedikes vagyok, és ott a gyülekezetben már ilyenkor elkezdik a kendőt hordani. én soha nem hordtam még. és szeretném hodani a gyülekezetben már, szabad ilyet tenni? nem fog a nénnyém furcsán nézni engem hogy felveszem? hordok fülbevalót, azt mindenképp kivegyem a gyülekezetben?felnőtt koromra én is szeretnék nazarénus lenni, folytatnám azt amit felmenőim elkezdtek. szóval bátran hordhatom a kendőt?

válaszokat előre is köszönöm.



2015. júl. 7. 12:37
 1/4 Bob the builder ***** válasza:
Ha elmsz velük akkor nem fognak szólni miatta,de a legbiztosabb ha megkérdezed a nagynéndet.
2015. júl. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem felhúzhatod, ha akarod, senki nem fog "furcsán nézni", hiszen ott majdnem mindenki ilyet hord. De ha nem akarod, egyáltalán nem kell felvenned! A fiatal lányok általában a 8. osztályos ballagás után szoktak istentiszteleteken kendőt viselni -a te korosztályod-nem fogsz kitűnni. Annyi, hogy szépen feltűzik a hajukat. Mivel a gyülekezetben senkin sem látsz majd ékszert, lehet, hogy te éreznéd magad kellemetlenül, ha benn hagynád a fülbevalód.
2015. júl. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, minden tiszteletem a tiéd, de (talán éppen ezért) megkérdezem, hogy pontosan miért is akarsz te is nazarénus lenni?


Nekem is nazarénus volt édesanyám, anyai ágon fél rokonság ma is az (kivéve a fiatalság egy részét) és én is voltam olyan cipőben, mint te - nyaraltam ilyen rokonoknál. De én férfi vagyok, nekem nem kellett a kendő. :-) (A bibliai időkben ilyen célból a nőknek sem)

Egyébként természetesen egy nem megkeresztelt emberre nem erőltetik a kendőt. Amúgy sem azért kellene viseled, mert ezt várják el tőled, ez nagyon rossz megközelítés lenne.

2015. júl. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Minden azon múlik, hogy te mennyire tartod tiszteletben a vallásukat. Mivel tudják, hogy te "vendég" vagy és kevésbé ismered a szokásukat, így nem fognak felróni semmit (kivéve az extrém dolgokat: rokker szerko...stb).

Mindenki azt hord, amit akar. Deee..!!! A kendőt általában a lányok, csak akkor húzzák fel, ha komolyan a megtérés útjára lépnek és cselekedeteben is változni akarnak. Ekkor már a hétköznapokban is vállalják munkatársuk, iskolatársuk és ismerősek ellőtt, nem csak a vasárnapi isten tiszteleten. Így hiteles a kendő hordása.

De a fülbevaló és kendő az nagyon kontra!

Vagy egyiket, vagy másikat vagy egyiket sem!

2015. júl. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!