Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pszichológus helyett tud egy...

Pszichológus helyett tud egy pap, lelkész segíteni majd nekem, van a.kinek segített már lelki problémákban egy pap?

Figyelt kérdés

Szóval depresszióval küzdök már pár éve, amire 3 havonta fel is ír a doktornő gyógyszert, mellette havi egyszer pszichológushoz is járok. A pszichológushoz mennék többször is, de mivel nem tudják a munkahelyemen a betegséget, nem merek mindig szabit kérni, ha hozzá szeretnék menni, illetve van mikor ő sem tud fogadni.

Szóval mivel ritkán is tudok hozzá elmenni, mivel ráadásul még más városba is megyek miatta- nem akarom hogy bárki is tudja, hogy pszichológushoz járok- így nem igazán tud segíteni, mivel nem tudunk elmélyedni a beszélgetésben.

Nagyon vallásos vagyok, vagy legalábbis szeretném, ha erős hitem lenne, arra gondoltam, ha elmegyek a városomban a helyi paphoz akkor ő vajon tudna segíteni rajtam, a lelki problémáimmal, aminek valláshoz is köze van vagy vissza küld a pszichológushoz?



#lélek, vallás, hit, egyház, pap, keresztény, pszichológia,
2021. dec. 31. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy melyik felekezet és milyen iskolát végzett. Például a katolikus papok ilyen képzést is kapnak, nekik egy 7 éves képzést kell elvégezni. De az a problémádtól is függ, hogy tud-e segíteni, illetve nem is kötelessége. Az ő feladata az, hogy téged Istenhez vezessen. Ha ehhez kapcsolódó lelki problémád van, akkor lehet jó helyen kopogtatsz majd nála.
2021. dec. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%

Megpróbálhatod, kifoghatsz egy humánus lelkészt. Mit jelent hogy a lelki problémádnak köze van a valláshoz? Tippelek: meleg vagy?

On-line is lehet sztem pszichológushoz járni

2022. jan. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan lelki problemad van, aminek a vallashoz van koze, akkor lehet, hogy tud tanacsot adni.


De a pszichoterapiat nem valthatja ki egy pappal valo beszelgetes, es ha tudja, hogy diagnosztizalt depresszios vagy es kezelnek, nem is igen etikus beleszolnia.

Egy beszelgetes lehet, hogy megerne. Onmagaban az, hogy meghallgat es vigasztal egy kicsit, lehet, hogy adhat neked lelkierot.


En egyszer fordultam lelkeszhez "psziches" problemaval. Az egy nagyon jo es hosszu beszelgetes volt, oszinten szolva meg is lepodtem, mennyire kepben van az ilyesmiben. Meg masnap is felhivott telefonon, hogy jobban vagyok-e. Viszont hosszabb a tavon es erdemben a kerdest pszichologus oldotta meg. Igaz, nem volt koze a dolognak a vallashoz semmilyen szempontbol.


Szerintem probald meg.

2022. jan. 1. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tgt ***** válasza:

Ahogy az előző is írta, egy pap nem vállalhat pszichoterápiát, kivéve persze, ha megvan hozzá a végzettsége.

Szerintem keress olyan pszichológust, akihez munkaidőn kívül is tudsz menni, és nem kell szabadságot kivenni miatta.

Azt pedig nem értem, miért kell titkolni, hogy pszichológushoz jársz. Nincs abban semmi szégyen.

2022. jan. 1. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22%

Én biztos nem mennek paphoz. Még ördögöt űzni belőlem.

Ha tomjeneznek vagy hintenek szenteltvizzel az egy dolog de hogy tudja a problémákat az már más.

2022. jan. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Telefon/skype konzultációt kérdezted a pszichológustól? Lehet, hogy nem olyan jó, mint személyesen, de még mindig jobb lehet a semminél - és akár a papnál is.
2022. jan. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!