Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus a Tóra szerint élt? Nem...

Jézus a Tóra szerint élt? Nem találok semmit.

Figyelt kérdés

2022. jan. 3. 21:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
6%
A Tóra Mózes 5 könyve, Mózes halálával ér véget. Természetesen nincs benne szó Jézusról.
2022. jan. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Jézus a Tóra szerint élt? Nem találok RÓLA semmit.*
2022. jan. 3. 22:30
 3/23 A kérdező kommentje:
1. Nem úgy értettem, hogy Mózes 5 könyvében van-e szó Jézusról. Úgy értettem, hogy Lehet-e tudni, hogy Jézus amíg élt betartotta-e a Tóra törvényeit?
2022. jan. 3. 22:33
 4/23 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Sőt, ha nem így lett volna, akkor a Biblia írta volna.
2022. jan. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
77%
Igen, bár próbálták rákenni, hogy istenkáromló, nem sikerült, ezért kellett a rómaiakkal kivégeztetni mint rendszerellenes önjelölt királyt.
2022. jan. 4. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
38%
saját törvényeket hozott létre még pedig a megbocsátás!
2022. jan. 4. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 tgt ***** válasza:
72%
Igen, Jézus betartotta a Tóra minden törvényét.
2022. jan. 4. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Jezus a sajat torvenyei szerint elt ... messias volt ... tanitotta az igaz hitet ... hirdette az iget ...
2022. jan. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Jézus betartotta a Mózesi törvényeket és a követőit is erre buzdította. A törvény jó volt (hiszen az Atyja tökéletes törvényeket adott), semmi oka sem volt arra, hogy ne tartsa be. Azonban megfedte a vallásvezetőket és az írástudókat, amikor a törvény szellemével szembe mentek illetve amikor a hagyományaikat helyezték a törvény fölé (Máté 23:2-4).

Jézus a halálával betöltötte a törvényt, így az most már a keresztények számára nem kötelező, bár (néhány dolgot kivéve) erősen javasolt!

(Ap.csel 15:28-29)

2022. jan. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
13%

"1. Nem úgy értettem, hogy Mózes 5 könyvében van-e szó Jézusról. Úgy értettem, hogy Lehet-e tudni, hogy Jézus amíg élt betartotta-e a Tóra törvényeit?"

Pedig az Evangéliumokban Jézus világosan mondja, hogy nem csak betartja, hanem betölti a törvényt. Betöltötte, és ezzel megszűnt a törvény és elkezdődött az Újszövetség


"Jézus a halálával betöltötte a törvényt, így az most már a keresztények számára nem kötelező, bár (néhány dolgot kivéve) erősen javasolt!


(Ap.csel 15:28-29)"

Az Apcsel 15:28-29 nem általános rendelet. A jeruzsálemi zsidókeresztényeknek szól, hogy ne okozzanak botránkozást a zsidók körében. Gondolok itt erre:

bálványoknak áldozott dolgoktól, a vértől, a fúlvaholt állattól való tartózkodás.

A paráznaság kerülése természetesen általános érvényű, nem véletlen említi Pál majdnem minden levelében, de logikus is. A bálványáldozatkoról tudjuk, hogy nincsenek bálványok, Pál is írja, hogy csak akkor kerüljük őket, ha botránkozást okozunk, amúgy meg sima húsként kezeljük ezeket. Mondjuk ez logikus is. Stb...


Ajánlott olvasmány:

1 Korintus 8. fejezet és Róma 14. fejezet

2022. jan. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!