Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok az elragadtatásról?


Van 3 opció


Az elragadtatás

-a nyomorúság előtt a 7 év elején

-a 7 év közepén mikor a fenevad megszegte a szerződést és mielőtt elkezdi üldözni a hívőket

-a nyomorúság vége felé, de az Úr haragja (a poharak kiöntése előtt), tehát itt kell maradni, az antikrisztus idején.


Itt az én gondolatmenetem, és leírom miért gondolom, hogy csak a végén lesz SZERINTEM, aki nem ért egyet az is írja le mit gondol, és átbeszéljük. :)


Jelenések 13:5-7 És adaték néki nagy dolgoknak és káromlásoknak szóló szája; és adaték néki hatalom, hogy cselekedjék negyvenkét hónapig

6 Megnyitá azért az ő száját Isten ellen való káromlásra, hogy szidalmazza az ő nevét és az ő sátorát, és azokat, a kik a mennyben laknak

7 Az is adaték néki, hogy a szentek ellen hadakozzék, és őket legyőzze; és adaték néki hatalom minen nemzetségen, nyelven és népen


Máté 24

6Hallanotok kell majd háborúkról és háborúk híreiről: meglássátok, hogy meg ne rémüljetek; mert mindezeknek meg kell lenniök. De még ez nem itt a vég. 7Mert nemzet támad nemzet ellen, és ország ország ellen; és lésznek éhségek és döghalálok, és földindulások mindenfelé. 8Mind ez pedig a sok nyomorúságnak kezdete. 9Akkor nyomorúságra adnak majd benneteket, és megölnek titeket; és gyűlöletesek lesztek minden nép előtt az én nevemért. 10És akkor sokan megbotránkoznak, és elárulják egymást, és gyűlölik egymást


Márk 13:9 Nyomorúságoknak kezdetei ezek. Ti pedig vigyázzatok magatokra: mert törvényszékeknek adnak át titeket, és gyülekezetekben vernek meg titeket, és helytartók és királyok elé állítanak és érettem, bizonyságul ő nékik.

10 De előbb hirdettetnie kell az evangyéliomnak minden pogányok között.

11 Mikor pedig fogva visznek, hogy átadjanak titeket, ne aggodalmaskodjatok előre, hogy mit szóljatok, és ne gondolkodjatok, hanem a mi adatik néktek abban az órában, azt szóljátok; mert nem ti vagytok, a kik szólotok, hanem a Szent Lélek.


12 Halálra fogja pedig adni testvér testvérét, atya gyermekét; és magzatok támadnak szülők ellen, és megöletik őket.


Lukács 21:16

Elárulnak pedig titeket szülők és testvérek is, rokonok és barátok is; és megölnek némelyeket ti közületek


Máté 24:29

Mindjárt pedig ama napok nyomorúságai után a nap elsötétedik, és a hold nem fénylik, és a csillagok az égről lehullanak, és az egeknek erősségei megrendülnek.

30.

És akkor feltetszik az ember Fiának jele az égen. És akkor sír a föld minden nemzetsége, és meglátják az embernek Fiát eljőni az ég felhőiben nagy hatalommal és dicsőséggel.

31.

És elküldi az ő angyalait nagy trombitaszóval, és egybegyűjtik az ő választottait a négy szelek felől, az ég egyik végétől a másik végéig.


1 Thessalonika

Mert Isten nem haragra rendelt minket, hanem hogy elnyerjük az üdvösséget a mi Urunk Jézus Krisztus által


2022. jan. 4. 12:18
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Nos. Ahogy olvasom azt írja, hogy az AK, a szentek ellen is fog hadakozni, akik szerint elragadtatás lesz, akkor kikkel fog hadakozni?


Jelenések 7:13 Akkor felele egy a Vének közül, és monda nékem: Ezek, a kik a fehér ruhákba vannak öltözve, kik és honnét jöttek?


14És mondék néki: Uram, te tudod. És monda nékem: Ezek azok, a kik jöttek a nagy nyomorúságból, és megmosták az ő ruháikat, és megfehérítették ruháikat a Bárány vérében.



Az Úr, azt mondja hogy ők a nagy nyomorúságBÓL.


Amikor a tanítványok kérdezgették az Úrat, ő szerintem a nagy nyomorúságra utalt, mert János utánuk írta meg a Jelenések könyvét, amiben ő részletesebben leírta (a Szent Lélek) segítségével, szerintem a Jelenések könyve, az Dániel, és az Evangéliumokkal együtt értelmezhető, igaz?

2022. jan. 4. 12:28
 2/12 anonim ***** válasza:

"Az elragadtatás


-a nyomorúság előtt a 7 év elején


-a 7 év közepén mikor a fenevad megszegte a szerződést és mielőtt elkezdi üldözni a hívőket"


Ez már bekövetkezett. A hét felén Jeruzsálem pusztulását írja le. Ennek semmi köze a mai korhoz


Olvasd el Dánielt és magad is meglátod. Hivatkozás is segít


9,26 A hatvankét hét mulva pedig kiirtatik a Messiás [Luk. 23,33.24,21. Ján. 1,42.46.50.] és senkije sem lesz. És a várost és a [Luk. 19,41-44.] szenthelyet elpusztítja a következő fejedelem népe; és vége lesz mintegy vízözön által, és végig tart a háború, elhatároztatott a pusztulás.


9,27 És egy héten át sokakkal megerősíti a szövetséget, de a hét felén véget vet a véres áldozatnak és az ételáldozatnak, és útálatosságok szárnyán pusztít, [Máté. 24,15.] a míg az enyészet és a mi elhatároztatott, a pusztítóra szakad.

2022. jan. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

70 évhét adatott, ami 7x70 év=490


Az Úrig letelt 69x7=483


A maradék 1 évhét a 7 év lenne az antikrisztus ideje


a 69 és a 70. évhét között elméletileg a kegyelem korszaka, így addig “nem telik” csak majd az utolsó hét évben indul újra.


Az AK újra fogja indítani az áldozatot Izraelben, mert most nem tudnak hol áldozni mert Titusz lerombolta…


A zsidók meg nem fogadják el Jézust, így ők újra akarnak áldozni, amit az AK meg is enged majd nekik ~3.5 évig.



Ha megnézed kb a hírekről is az van, hogy Új Világrend, Világkormány, egységes világvallás…mi ez ha nem az ak útját egyengetik, hogy mire ideér kész legyen számára a terep, hogy majd a megoldást ő hozza el?


Dánielben benne van az is, hogy beül Isten templomába Istenként mutogatva magát? Ezt ki tette meg?

2022. jan. 4. 12:46
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a végén ragadtatnak el. Tudod miért? Mert az Írás mondja hogy gyülöletesek leszünk mindenki szemében meg törvényre adnak bennünket akik keresztények vagyunk, még lehet börtönbe is kerülünk. Tehát hamarabb lenne az elragadtatás mint a nyomorúság akkor nem lenne keresztényüldözés

És lásd ma olvastam a katolikus hír Facebook oldalán hogy Francia, Svéd meg Angliában és még nem tudom hol de Európában is üldözik a katolikusokat. Azt is olvastam egy ortodox oldalon hogy Szerbiában az ortodoxokat üldözik

És ha ezeket már üldözik akkor 10 év múlva minket reformstusokat is fognak üldözni. Még mindenkit aki ezt a lbtm nem fogadja el.

Elképzelni is rossz hogy börtönbe találjam magam a bűnösök közt amiért nem mondanám azt hogy jó a lbtm.

2022. jan. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Még azt is elképzelem hogy az iszlám fog terjeszkedni, lehet ő van a háttérben a lbtm dologgal.

Mikor az iszlám előtérbe kerül akkor szövetkezni fognak Mintával meg Koreában és olyan diktatúra lesz mint Észak Koreában.

Az lenne jó ha mi 32 évesek nem érnénk el azt az időt. Mert ártatlanul nem szeretném a börtönben találni magam. Mindig is megvetessel gondoltam azokra akiket ártatlanul bezárták baja és hogy én is ....

2022. jan. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Dánielben benne van az is, hogy beül Isten templomába Istenként mutogatva magát? Ezt ki tette meg?"

Néró


"Ha megnézed kb a hírekről is az van, hogy Új Világrend, Világkormány, egységes világvallás…"

Igen, kb. 1200 óta ez megy. Nincs új a nap alatt


És a Dániel 9.27 is Krisztusról szól, nem a fenevadról. Olvasd már el és értelmezd


"Az Úrig letelt 69x7=483

A maradék 1 évhét a 7 év lenne az antikrisztus ideje

a 69 és a 70. évhét között elméletileg a kegyelem korszaka, így addig “nem telik” csak majd az utolsó hét évben indul újra."

Mitől telt el az úrig 483 év? És az utolsó évhétből hogy lesz 2000 év?

Egyáltalán honnan jött i ki ez az évhét? Mert ez sem bizonyított.


Az úrig amúgy 62 hét telt el. 8x70-ből sem lesz több, mint 2000 év. Sehogy sem jön ki. ÉS látjuk, hogy a maradék 8 évből a 7 felénél van KRisztus megfeszítve, tehát marad Krisztustól, tehát 4,5x70 marad, ami szintén sehogy nem lesz több, mint 2000 év.

2022. jan. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Van itt Valaki aki érti az én véleményemet, hogy mire gondolok?
2022. jan. 4. 13:23
 8/12 anonim ***** válasza:

Máté, 24:34 - Bizony mondom néktek, el nem múlik ez a nemzetség, mígnem mindezek meglesznek.


Itt a nemzetséget a Krisztus tanítványira kell érteni.

2022. jan. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Van itt Valaki aki érti az én véleményemet, hogy mire gondolok?"

Hatos vagyok. Én értem, és volt adventistaként tanultam én is ezt a kiszámolást, de felvázoltuk, hogy miért nem tartható.

Úgy adod elő, mint a te ötleted, pedig nem az. Én erről, amit írtál 2013-ban hallottam először, de már akkor sem volt új

2022. jan. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9


Mondtam hogy az én ötletem? Nem! 😡


Csak te meg néztél mit borjú az új kapura, hogy ez meg itt mit beszél…ezért akartam egy megerősítést.


Te honnan tudod, hogy melyik jó és melyik nem?

2022. jan. 4. 13:53
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!