Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A bibliában leírt csodák...

A bibliában leírt csodák bizonyítéka lehet annak, hogy csak szimulált világban élünk?

Figyelt kérdés
Szóval ha a világ valódi és létezik, akkor csodák nem létezhetnek, hiszen ez esetben csak és kizárólag a fizika törvényei szerint kell működnie mindennek. Egy esetben lehet kívétel, ha a világ mégsem valódi, hanem szimulált, mint például a Mátrixban. Ez esetben a bibliában emlegetett csodák a bizonyítékai annak, hogy a világunk nem valódi, hanem csak szimulált.

2022. jan. 5. 11:06
A kérdező szavazást indított:
Igen, a világunk szimulált, ezért létezhettek a bibliában elmített csodák.
Nem, a világ valódi, a bibliában említett csodáknak hitt események nem pont úgy történtek meg.
10 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%

A kvantumfizika, de még a kémia/fizika is rámutat, hogy szimulált világban élünk. De a filozófia is tárgyalja, hogy az anyag abszolúte nem létezik


"Szóval ha a világ valódi és létezik, akkor csodák nem létezhetnek, hiszen ez esetben csak és kizárólag a fizika törvényei szerint kell működnie mindennek."

Igen, ebből következik, hogy a szellemi világ a fizikai felett áll. De a szimulált világ is lehet valódi, vagy te mit értesz "valódi" világ alatt?


De amúgy egyetértek veled.

2022. jan. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
35%

Nem, kérdező.

Simán létezhet olyan is, hogy a világ nem szimulált, DE a csodák mégis megtörténtek.

Ez egy harmadik lehetőség a tied mellett.

2022. jan. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 KZitus ***** válasza:
33%

Szia

Rossz a kiindulópontod: "Szóval ha a világ valódi és létezik, akkor csodák nem létezhetnek, hiszen ez esetben csak és kizárólag a fizika törvényei szerint kell működnie mindennek"

Istent teljesen kihagyod az elképzelésedből, és ez egy sor elméletgyártáshoz vezet.

Pedig a megoldás egyszerű és kézenfekvő: mivel Isten alkotta meg az összes fizikai törvényeket is, akkor és úgy változtat rajta, hogy az akarata, a munkája megvalósuljon. Ezt jelenti a Jehova neve jelentése is.

2022. jan. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%
Bizonyos értelemben igen, bár a szimulált egy kissé terhelt szó. Nem valaki szimulálja nekünk ezt a valóságot, hanem mi szimuláljuk saját magunknak. A csoda nem a valóság felfüggesztése, éppen ellenkezőleg, a valóság felfedése. A csoda valóságosabb, mint az, amit minden nap tapasztalunk. Szóval amikor csoda történik, nem "kiiktatódnak" a természet törvényei, hanem ellenkezőleg, megmutatkozik a valós természetük. A hétköznapok azok, amikor ezek el vannak fedve előttünk, az a meghamisított valóság, ami bukott természetünkből fakad.
2022. jan. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%

az a baj hogy ha ez ez egy mátrix akkor ugyan olyan valóságos világ mint a mátrixon kívül mivel ugyan olyan ingerek érnek és ugyan olyan törvények vannak illetve megint csak az alapvetés alapvetése jelen van! E=M.C2 !!!

azaz a szimuláció felhasznál energiát hogy a program menjen tovább és nem a semmiből lesz valami!

elfelejted hogy egy bizonyos pont felett a mágia és technológia ugyan az


ettől függetlenül a kvantum fizika még nagyon sok mindent rejt ami kapásból ellent mond az általános fizikai szabályoknak!

pl a határozatlansági reláció ami tömören arról szól hogy van 2 részecske azoknak nem tudjunk helyét és sebességét ha megmérjünk az egyiket akkor a másikat már nem tudjunk illetve fordítva (hely-sebesség) valamint van benne egyfajta realizáció miszerint a mérés miatt lesz meg a hely és sebesség az előtt viszont "nem létezhetne"

2022. jan. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%
5-ös, egyetértek!
2022. jan. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%

5-ős vagyok Bocsi kicsit pontosítok!

Kvantummechanika/fizika és hatarozatlansagi reláció

Kvantummérés-nél van az hogy van 2 részecske/fotón és a mérést követően lesz meghatározva azok tulajdonságai azaz csak akkor fog létezni ha meg nézzünk!!! Azelőtt nem

A hatarozatlansagi reláció meg az amikor nem tudjunk meg mindkét tulajdonságot! Azaz ha meg merjünk egy részecske sebességét akkor nem tudjunk hogy hol van illetve fordítva ami eléggé ellent mond mert semmiféle képen nem tudjunk meg mindkettőt jelenleg! Ez pont hogy ellent mond a mi szabályainknak!


És lehet úgy is nézni amit már mondtak hogy ez bizony isten szimulációja szoval ezen kivul nincs semmi ergo ez a valóság 😅

2022. jan. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
29%
@7 értettem, ennyire jártas vagyok a kvantummechanikában :) Az enyém az 1. hsz is. Amúgy a kvantumfizikából simán ki lehet következtetni a világ állandóságán keresztül, hogy létezik egy természetfeletti állandó "megfigyelő", így pl. a Hold nem csak akkor létezik, ha valaki odanéz. Erről mi a véleményed?
2022. jan. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

8 ez már csak találgatás de nem is a hold a lényeg hanem az elemi részecskék spinje és töltése

ez lehet akár isten de akár egy természeti erő is mint pl a gravitáció vagy erős nukleáris erő

viszont ahogy mondtam a kvantummérésnél mérés kell és addig nem fog létrejönni amíg nem megfigyelő csinálja aki viszont nem egy állandó

2022. jan. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

@9. A fizikai világban a létezőknek bizony nem a spin számít, hanem a Hold. Nem igazán találgatás ez, csak neked tűnik annak, de próbáld végiggondolni. A gravitáció vagy nukleáris erő nem számít sem megfigyelőnek, sem mérő személynek/eszköznek. És nem csak mérés kell, elég a megfigyelés is. Ezért nem találgatás, amit írtam. A tudatunktól függetlenül is igencsak állandónak tűnnek például a tárgyak. Ha valamelyik tárgy létezik, akkor is létezik, ha senki nem észleli, vagy méri. Amúgy az érzékszervi észlelés is egyfajta mérés, tehát így egyenértékűek. És mivel léteznek akkor is a tárgyak, hogyha senki nem figyeli meg őket, ebből egyenesen következik egy mindent létben tartó egyetemes intelligens megfigyelő.


"a kvantummérésnél mérés kell és addig nem fog létrejönni amíg nem megfigyelő csinálja aki viszont nem egy állandó"

Ez az, amiben szerintem tévedsz, amint az előbb felvázoltam. A te verziód a materialista tudósok által elfogadott verzió, melyben eleve ki van zárva a Teremtő, mint állandó megfigyelő és a tárgyak folyamatos létben tartója a megfelelő fizikai állapotukban. Ráadásul az örök Isten igencsak állandó "megfigyelő".


Tehát a Hold akkor is a helyén van, ha azt semelyik feltételes létező nem figyeli meg, illetve nem méri. Másik jó példa erre, hogy ismeretlen helyen, vaksötétben akkor is bele fogsz ütközni az utadba kerülő széknek, ha senki nem méri és figyeli meg. Tehát a fizikai világ léte nem az ember mérésétől, illetve megfigyelésétől létezik, hanem Istenétől. Így Schrödinger macskája elmélet is, bár alapvetően logikus lenne, de mégiscsak hibás, mert eleve kizárja az örök, abszolút létezőt, amit nem tehet meg, hiszen a kvantumvilág is Isten miatt létezik. Tehát a macska a dobozban nem a kvantumtörvényeknek, hanem a természeti törvényeknek megfelelően fog élni vagy halni, és már a doboz kinyitás előtt is élő vagy halott állapotban van, nem pedig mindkettőben, Isten "megfigyelése" miatt.


[link]

Én is arra jutottam, mint Wigner Jenő, fizikus



Szóval nekem ez a véleményem :)

2022. jan. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!