Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Szentélek jelenléte, hogyan...

A Szentélek jelenléte, hogyan nyilvánul meg egy hívő életében?

Figyelt kérdés

Mindig érezni kell a jelenlétét? Annak idején, amikor úgymond igazán hitre jutottam, megismertem az Isteni igazságot és a Szent szellem, vagy Szentlélek kiáradt rám egy borzasztóan jó jó érzés fogott el. Onnantól már nem kételkedtem egy cseppet sem Isten léte, illetve szeretete felől. Akkortájt elég intenzíven éreztem a jelenlétét az életemben, illetve az útmutatását.

Jelenleg kicsit sajnos meginogtam a hitemben, sajnos nem mindig volt ínyemre az amit Isten kért tőlem, hogy megtegyek és most jelenleg nem érzem, hogy Isten velem lenne. Elhagyottnak érzem magam. Ez baj? Feltudok ebből állni? Nagyon bánom már, és borzasztóan sajnálom, hogy nem hallgattam Istenre.



2022. jan. 5. 20:49
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Amikor olyanokkal dobálózok, hogy "jó érzés volt" kérlek ne értsetek félre. Tudom, hogy ne az érzéseinkre kell hagyotkozni, de ez az eset nyilván egészen más. Aki már megtért, annak gondolom nem kell magyaráznom, milyen csodálatos dolog, amikor az ember részesül a Szentlélek keresztségében.
2022. jan. 5. 20:52
 2/25 anonim ***** válasza:
62%
Isten nem tartja, illetve nem is akarja az embert folyamatos euforikus érzésben tartani. A Szentlélek pedig nem érzések generálása által nyilvánul meg benned, hanem tetteid, szavaid, gondolataid által. Ahogy egyre jobban krisztusi emberré formál téged.
2022. jan. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Pedig tényleg csodálatos az a bizonyos "euforikus" érzés. Én jelenleg hiányolom. Hisz olyankor érzem a leginkább, hogy Isten velem van. És az tényleg leírhatatlanul jó érzés. Persze nem az érzésre hajtok. Igyekszem szeretetben járni és az igazságot cselekedni. De már egy jó ideje nem kapok visszajelzést Istentől, hogy jó úton járok-e. És ez kicsit elszomorít.
2022. jan. 5. 21:07
 4/25 anonim ***** válasza:
93%
Ehhez nincs szükség semmilyen visszajelzésre Istentől, egyedül Krisztus az út, csak általa lehet üdvözülni, ha Őt követed, akkor jó úton jársz. Az pedig az evangéliumokban leírva, hogy tudod követni, mit kell tenned.
2022. jan. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
74%
Kaptál szabad akaratot, és önálló ember vagy, nem foghatja mindig a kezed az Úr. Néha saját magadnak kell eldöntened, hogy jó úton jársz-e.
2022. jan. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
A lélek a szív, a szív a szeretet. A szerelem mámorító érzése is ebből táplálkozik, amikor ez a lélek táplálta érzés mindent háttérbe szorít, elillan a gond, a bánat, megszűnik fontosnak lenni a hétköznapi valóság.
2022. jan. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem szükséges mindig érezni. Az egy ajándék. De ha most nem is érzed, az nem jelenti azt, hogy Isten elhagyott.


Ennek több oka is lehet. Lehet tényleg eltávolodtál Istentől, nem figyelsz rá eléggé, elkövettél valami bűnt és ez éket vert közétek. De más oka is lehet. Lehet, hogy minden teljesen rendben van, nincs bűn, semmi, egyszerűen csak egy olyan időszakod van, amikor Isten valami okból megvonta tőled azt, hogy aktívan érzékeld a jelenlétét. Ennek oka lehet, pl. mert próba alatt van a hited. Akkor is hiszel, ha nincs az a plusz érzés? Vagy mert már nincs rá szükséged. Nem vagy már kiskorú a hitben. Vagy ezalatt az időszak alatt kell megértened, megtanulnod valamit... stb.


Amúgy ennek az állapotnak a szakszerű megnevezése: "lelki szárazság"

Olyannyira van és normális, hogy pl. megtalálod még a katolikus lexikonban is. :) [link]

Ha nagyon keresgélsz, valószínűleg még könyveket is találsz róla.


Én nem vagyok katolikus, de most átfutottam a leírtakat és látom a lexikonban foglaltak megegyeznek az én véleményemmel. Nagyon hasonlókat írnak ők is. Érdemes elolvasnod a linket.

2022. jan. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy Ő kérte tőled?
2022. jan. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Galata

5,22 De a Léleknek gyümölcse: szeretet, öröm, békesség, béketűrés, szívesség, jóság, hűség, szelídség, mértékletesség.

2022. jan. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

"Jelenleg kicsit sajnos meginogtam a hitemben, sajnos nem mindig volt ínyemre az amit Isten kért tőlem, hogy megtegyek és most jelenleg nem érzem, hogy Isten velem lenne. Elhagyottnak érzem magam. Ez baj? Feltudok ebből állni? Nagyon bánom már, és borzasztóan sajnálom, hogy nem hallgattam Istenre."

Ne aggódj. Tanulj belőle, de ne aggódj, mert az a sátántól van. Tanuld ISten igéjét és soha nem az érzéseidre hagyatkozz, hanem Isten igéjére, mert a sátán az érzéseiden keresztül átver és ide jutsz, ahol vagy most.


"Mindig érezni kell a jelenlétét? "

Soha nem fogod érezni a jelenlétét, nem érezni kell, hanem a gyümölcsöknek megjelenni, azaz ha krisztusivá válsz, formálódsz, azzal "érzed" a Lélek jelenlétét

2022. jan. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!