Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények ez tényleg igaz...

Keresztények ez tényleg igaz lenne hogy nem szabad viccből se ijeszgetni senkit? (Neten egy hívő posztolta ott talaltam)

Figyelt kérdés
, nem szabad ijesztgetni ... sajnos kiskoromban az Editkét a húgomat ijesztgettem, de nagyon megbántam, és már akkor rájöttem pár évesen, hogy ez nem jót szül... félelmet és ez nem játék ... gondolom erre bíztatott a gonosz, hogy tegyem, de megbántam nagyon, mert egy egész életen keresztül nyomokat hagyhat az emberben az ijedtség, egy napon megígértem neki, miután megkért szomorúan többet ne tegyem, a szívem emlékszem megindult és bűnfelismerése megtörtént megbánással együtt, azóta nem teszem, Istennek hála, hogy jelzett. Nagyon szomorúság nekem, amikor a gyerekeket rémisztgetik a szülők, vagy amikor közösen családi programban horror filmeket néznek, és hasonló dolgok...teljes káosz és gonoszság tettei ezek és kiteszik az emberek saját magukat és a hozzátartozóikat is a bajoknak... szerintem helyet adnak a szellemvilág gonosz lényeinek, hosszú...aztán csodálkoznak, hogy a gyerekeket pszichológushoz iranyítsák például a tanárok, mert valami nem stimmel velük...jajj de mély dokgok. Nem csodálkozom, amikor rossz következmények áldozatai lesznek sokan, mert tudatosan keresik meg a bajt maguknak. Jobban integrálódnak a csúnya groteszk lények iránt, mint a szépséges világ iránt, például a mesék és a játékboltok is tele vannak olyan megnyílvánult szörnyekkel, amik annyira démonikusak, hogy ordít róluk...és a Balázzsal állunk a sorok között minap is, tétovázva, mit vegyünk pár gyereknek ... démonlényeket, akiket a világ szuperhősöknek ítél meg, de a valós hátterüket nem vizsgálják meg, mert idegen istenek? Vagy háborús katonákat fegyverekkel??? Vagy olyan babákat, amik boszorkányok, vagy éppen úgy néznek ki, mint a prostituáltak?! Ellenségeskedjek Istennel? Nem ezeknek a megszűntetéséért folyik évezredek óta a szellemi harca az Úrnak és az Úr követeinek pont ezek ellen?! Bele van mártva a bűn italába minden, mindenben megtalálható már a bűn és a gonoszság lenyomata. Visszatérve az eredeti témára, inkább bátorítani kell a gyerekeket és buzdítani arra, hogy ne féljenek semmitől és senkitől, mert igaz létezik a gonoszság ereje, de Istenbe vetett hit által le lehet győzni és megtanítani, hogy Jézus nevét hívják segítségül és bátran használják is kiűzésre, elutasításra, ha jönnek főleg az éjszakai ijesztgetések álmokban, látomásokban, mert igenis van betekintés szerintem, mert vannak en hiszem főleg a gyerekeknél érzékenyebb megérzések a szellemvilág iránt, már a legkisebb korban meg kell tanítani a gyerekeket mindenre Igei alapokon, amik persze korukhoz illő valószínű, de nimcs olyan, hogy túl korai... Teljesen elutasítom, amikor így sajnos tehetetlen gyerekeken kiélik magukat az elvetemült felnőttek...ez is egy uralkodás fajta.
2021. dec. 21. 14:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretünk, akkor nem akarunk rosszat a másiknak. Én ijedős vagyok és nagyon nem lenne jó következménye annak, ha valaki ebből sportot űzne. Viccesnek sem tartom.
2021. dec. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hat, kistestvert ijesztgetni es elvezni, hogy megijed, visong, sir - eleg nagy szemetseg. A szuloknek kell odafigyelni es szolni erte.


De ha mesekonyvekben szerepel valamilyen gonosz alak, amit aztan legyoz a jo, az pszichologiailag hasznos es szukseges. A gyerekekben osszegyult, de meg nem fogalmazott szorongasok levezetesre oldasara jo. Persze nem 2-3 eves korban, inkabb 5-6.

2021. dec. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
41%

Mi a munkahelyen sportot űztünk az ijesztgetésből. Ajtó mögül kiugrottunk, elkaptuk egymás bokáját az asztal alól, stb. Olyan jól meg lehetett ijedni, azt sem tudta az ember fiú-e vagy lány vagy összecsinálta magát az ember.

Szerintem Istennek van humorérzéke...

2021. dec. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!