Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten/a Biblia miket tilt?

Isten/a Biblia miket tilt?

Figyelt kérdés

Piercing, tetoválás, smink, hajfestés, káromkodás, fürdőruha stb? Miket tilt a Biblia, mik azok, amik miatt bűnt követünk el?


A paráznaságot tudom, de akit nem jegyeznek el soha életében(esetleg mert úgy szeretné,de lenne aki megtenné), szűzen hal meg?



2022. jan. 8. 14:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%

Nincsen szabálygyüjtemény. A tetkó az ószövetségben már tiltott volt.

Smink hajfestés nem értem mjért lenne törvénytelen. Nem a lila meg egyéb bugyuta szinekre gondolok. :d Isten gyermekei miért ne lehetnének előkelően szépek. Akár kis ékszer sem bűn. Az örök életben is lesz bőven. De ez a piercing szerintem elég gagyi, ugyanolyan pogány eredetű mint a tetkó.

2022. jan. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Bocsánat a buta kérdésért. Csak most kezdtem el Isten felé nyitni, és személy szerint szeretnék tetoválást, piercinget magamra, és nem tudtam hogy a Biblia hogyan vélekedik erről. Én annyira boldog lennék, ha lennének. Nem nagy tetkóra és telelőtt fejre gondolok.

Az egyik kedvenc idézetemet szeretném a Bibliából, egy számomra sokat jelentő, az öcsémhez köthető szimbólumot, egy zenei, és egy "trascorrerà"(elmúlik) c. tetkót szeretnék majd magamra varratni, illetve ha lesz gyermekem. Persze nem orbitálisan nagyba, csak ezek számomra a nagyon fontos jelentésű dolgok.

Fülem kiskoromban lett kilövetve, de szeretnék még feljebb 1-1 lyukat, egy köldök, és egy septum piercinget.

2022. jan. 8. 15:14
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

A testünk nem arra való, hogy szétlövessük.

Én azon csodálkozom, hogy nem érzed saját magadtól, hogy mi a bűn és mi nem az. Egy könyvre van szükséged ehhez?

A káromkodást a hajfestéshez sorolni? Baromira nem egy kategória.

És a paráznaságot a szüzen maradással egy kalap alá venni...

Mit gondolsz, egy igazi pap nem marad szűz egész életében vagy egy szerzetes?

2022. jan. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%

A Biblia nem a külsőről szól, hanem a belsőről, a szívről. Tehát Istent aligha érdekli, hogy ki csináltat tetoválást és ki nem, ha maga a tetoválás nem sugall valami bűnös vagy sötét dolgot. Ugyanakkor a normális tetoválás is megbotránkoztathat esetleg más keresztényeket, ebből a szempontból meggondolandó. Viszont semmiképpen nem bűn, és nem lehet mindenkinek a kedvében járni, úgyhogy érezd magad szabadnak ebben a kérdésben.

Az ószövetségben tiltott volt a tetoválás, valószínűleg amiatt, mert Isten nem akarta, hogy az ő választott népe bármiben (akár külsőleg is) hasonló legyen a pogányokhoz, akikre a tetoválás mellett sokféle bűnös dolog is jellemző volt. Ma már az újszövetség hatálya alatt vagyunk, amelyben nincs ilyen tiltás. Remélem, ez segít.

üdv, Stefán

2022. jan. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Kedves Stefán!


Nagyon szépen köszönöm a segítséged, és a válaszod, teljesen igazad van!


Legyen mindenkinek csodás napja!

2022. jan. 8. 15:35
 6/14 anonim ***** válasza:
Kb mindent ami jo
2022. jan. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

Ami a káromkodást illeti, az természetesen bűn, mint már mások is jelezték.

A fürdőruha meg szerintem attól függ, hogy milyen. A manapság használt fürdőruhák túl sokat megmutatnak a testből, ami a legtöbb embernél kísértést okozhat, hogy parázna gondolatai legyenek. A régi idők szerény és majdnem mindent eltakaró fürdőruha divatja volt a normális. Tehát én például már nem megyek strandra vagy uszodába. Régebben elbagatellizáltam a kérdést, mondván, mi van ha beugrik valami parázna gondolat, olyan nagy ügy az? De elolvasva a Mt 5:27-30-at jobb belátásra tértem, hogy ne játsszak a tűzzel:

"Hallottátok, hogy megmondatott: „Ne paráználkodj!” Én pedig azt mondom nektek: aki kívánsággal végignéz egy nőt, már paráznaságot követett el vele szívében. Ha a jobb szemed visz bűnre, vájd ki, és vesd el magadtól, mert jobb neked, ha egy testrészed vész el, mint ha egész tested vettetik a gyehennára. Ha pedig jobb kezed visz bűnre, vágd le, és vesd el magadtól, mert jobb neked, ha egy testrészed vész el, mint ha egész tested vettetik a gyehennára."

üdv, Stefán

2022. jan. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

7

Hu de ostoba, agymosott szöveg

2022. jan. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

@8!


Hú de ostoba moslékosagyú szöveg. 😀

2022. jan. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8-as, pedig ez van a Bibliában ;))
2022. jan. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!