Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretném kiolvasni a Bibliát,...

Szeretném kiolvasni a Bibliát, melyik kiadás az, amit könnyebb megérteni, modernebb a fordítás ?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vallásos, de sok évvel ezelőtt el akartam olvasni a Bibliát. Már nem emlékszem, hogy milyen kiadás, fordítás volt, és igazából azt sem tudom, mi az Ószövetség, Újszövetség. Amit én olvastam, azt neten online olvastam és a teremtéstől kezdődött. Szodoma és Gomora történetéig jutottam el, de ott már nagyon untam és nem is értettem azt a sok régies kifejezést.

Létezik olyan fordítás, amit egy nem vallásos pusztán kíváncsiságból is elolvashat anélkül, hogy elunná magát ?

És ezt most nem sértésnek szántam azok felé, akik hisznek Istenben.

Más kommentekben olvastam már, az Újszövetséggel érdemes kezdeni. De akkor az most egy különálló könyv vagy maga a Biblia könyvben egy fejezet ?

Ez most biztos sokak számára butaságnak hangzik, de mint írtam, nem vagyok vallásos és fogalmam sincs, ebben a témában merre induljak el.



2022. jan. 6. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Káldi-Neovulgáta pl. szerintem elég közérthető. Ráadásul minden könyv elején le van írva a magyarázat, fő mondanivaló, történelmi háttér, szerző kiléte, stb. Ha csak úgy nekiesel, persze, hogy nem érted.

A Gilgames-eposzt sem érted, ha nem vagy tisztában a sumer kultúrával.


[link]

Itt csak az Újszövetség van fenn, de minden könyv előtt van magyarázat. Kezdheted nyugodtan az Újszövetséggel, ez nem olyan mint a Harry Potter, hogy ha nem olvasod el az első könyvet, akkor utána nem fogod érteni.

2022. jan. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt javasoltam volna, amit #1 hozzászóló írt, szerintem messze legszebb a nyelvezete is és teljesen érthető.


Ha kimondottan Újszövetség érdekel, akkor érdekes opció lehet az alábbi is, melynek a legpontosabb szövege van, a legújabb görög forrásszöveg alapján készült:

[link]


A linkelt oldalon egyébként az említett Káldi-féle is fent van.

2022. jan. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Ezek tényleg egyszerűbb nyelvezetűek, mint amit én kezdtem olvasni.
2022. jan. 6. 20:01
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A Biblia sok konyvbol all. Ket fo resze van, az Oszovetseg Jezus megjeleneseig az okori zsidok szent konyve. Az Ujszovetseg a keresztenyseg szentkonyve. Tartalmazza 4 evangeliumot, amelyekben leirjak Jezus eletet es csekekedeteit, beszedeit. Ezen kivul nehany levelet, amelyeket kulonbozo szerzok a korai, kis kereszteny gyulekezeteknek irtak, mar Jezus mennybemenetele utan. Es meg nehany kisebb konyvet. (Apostolok cselekedetei, Jelenesek konyve) A keresztenyek is hasznaljak az Oszovetseget, es szent konyvuknek tartjak.


A reformatusok uj forditasa pedig a RUF 2014. Nem csak a nyelvezet a problema, hanem hogy melyik reszet olvasod.


Altalaban nem szoktuk a Bibliat az elso laptol az utolsoig ugymond ELolvasni. Az Oszovetseget uj forditasban is konnyu elunni.

Olvashatod sorban, de kezdheted az Ujszovetseggel, pl. Lukacs evangeliumaval, az a legreszletesebb. Pal egy-ket levelevel, es olvass a Zsoltarok konyvebol parat (az az Oszovetsegben van, imakat tartalmaz).

Az Oszovetseget ugy olvasd, ha tudod, hogy valami magyarazatot keress hozza, mert sok okori tortenelmi, kulturalis ismeretre van szukseg, hogy igazabol megertsd.


A reformatusok uj forditasa pedig a RUF 2014. Az is ertheto, az is megvan online.

2022. jan. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4-es válaszoló, számomra ezek is hasznos információk.
2022. jan. 6. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!