Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kereszténység részéről,...

Kereszténység részéről, normális a bűntudat keltés?

Figyelt kérdés
Én nem érzem magam bűnösnek, mert nem loptam, nem gyilkoltam, nem ártottam senkinek, ha követtem is el bűnt pl: csúnya beszéd, vagy durva válasz, úgy gondolom nem bűnöztem hanem hibáztam. Ember vagyok senki se tökéletes sőt én nem is akarok az lenni. A másik dolog hogy a hívők örökké akarnak élni. Ilyen nincs. Az ember így a jó tökéletes így lett alkotva megszületünk, meghalunk. Csak míg élünk nem mindegy hogy hogyan és nem mindegy hogy meddig. Örökké.elni.céltalan lenne. Így a helyes ez az élet rendje születünk meghalunk. Csak nem mindegy hogyan és meddig élünk. Kereszténység pedig nem előre hanem hatra visz tönkre tesz lelkileg
2022. jan. 10. 19:38
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
43%
É te szeretsz ebben a romlott világban élni, ahol szabad rablás van és kizsákmányolás?
2022. jan. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
71%
Nem vágysz egy olyan világra, ahol mindenki szeretetben él, nem eszünk, nem iszunk, csak szeretünk és nincs semmi betegség?
2022. jan. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
78%
Jó. Te ezt választottad. Ám legyen.
2022. jan. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
25%

A keresztények szeretnek bűntudatot kelteni benned, hogy beleijesszenek a hitbe.


Gyakori taktika keresztény és hasonló hitekben.


A másik amikor saját magukat állítják be megtámadva, mert nem értesz velük egyet és hangosan sírnak addig amíg nem kapnak szimpátiát vagy csak szimplán elrohannak a beszélgetéstől.


Kereszténység: passzív agresszív, próbálják magukat beállítani áldozatnak, próbálják másra ráerőltetni azt ami nem is a saját ötletük, azt hiszik körülöttük forog a világ és ha valaki nem hisz abban amiben ők még káromkodni is fognak.

2022. jan. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
78%
4# Milyen érdekes. Én ugyanezt tapasztalom az ateisták felől. Ha szóba merem hozni a hitem egyből hisztiznek (tisztelet a kivételnek), hogy én rájuk erőszakolom, meg milyen ember vagyok én, hogy olyan vallásba hiszek, ahol nemtom hány embert lemészároltak és miért nem szégyellem magam, holott ez nem a vallás hibája, hanem az idiótáké, akik a saját céljuk érdekében kiforgatják a vallást, de ha egy hívő hibázik az ateista már általánosít. Nyilván nem az összes, de mindkét fél tele van gyerekes emberekkel.
2022. jan. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
36%

#5

ha nem a hitről kérdeznek, akkor nyilvánvalóan nem is kíváncsiak rá


"olyan vallásba hiszek, ahol nemtom hány embert lemészároltak"

hát igen, ha nem realizálod mi a probléma és mi vezetett ide, akkor van baj


"nem a vallás hibája, hanem az idiótáké"

hát lehet azzal van a probléma, hogy a vallás nem szab magának gátakat


"akik a saját céljuk érdekében kiforgatják a vallást"

szóval aki teljes szívéből azt hiszi isten azt akarta hogy lemészárolják a nem keresztény népeket isten nevében az direkt csinálta ezt a saját hasznára?


"de ha egy hívő hibázik az ateista már általánosít"

mivel ugyan abból a könyvből táplálkozik a legtöbb keresztény nem annyira nehéz általánosítani

ugyan arra kér titeket a könyv és meg is látszik


"de mindkét fél tele van gyerekes emberekkel"

ateizmusban nincs dogma, a kereszténységben van


gondolom nem kell felhoznom mi a probléma a dogmatizációval

2022. jan. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
86%
6# Látszik neked se erősséged a szövegértelmezés, ha nem tudod megkülönböztetni a vallás parancsolatait, meg azokat az embereket, akik visszaéltek a hatalmukkal. Egy szóval nem mondtam, hogy egyetértenék a kereszteshadjáratokkal, de te jobban tudod. Ha elolvasnád a Bibliát tudnád mi a lényege a Kereszténységnek, de úgy se fogod, mert akkor nem lesz mivel vádolni a keresztényeket. Az a baj veletek ateistákkal, hogy egy nagy rétegetnek kereszténységből csak a katolikus egyház létezik, elég sok egyház van, amelyiknek nincs túl sok köze egymáshoz.
2022. jan. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
84%

#7

neked tuti rossz a szövegértésed

"akik visszaéltek a hatalmukkal"

én azt kérdeztem, ha valaki őszintén hiszi, hogy jót tesz ezzel


"de te jobban tudod"

mikor mondtam, hogy te egyet értesz ezekkel?


Magyarul és angolul is többször elolvastam a Bibliát és egy nagyon jó könyvnek gondolom.

Gyerekeknek ebből kéne tanítani hogyan nem szabad viselkedni.

Meg hogy mennyi rabszolgát tarthatsz istened szerint.

Mert ugye csak azzal törődsz ami jó, de a rosszat ignorálod.

Igazi keresztény.


"amelyiknek nincs túl sok köze egymáshoz"

Ne fárassz, ugyan az a könyv, más értelmezés.

Le van írva feketén fehéren, viszont az istened annyit nem tudott csinálni, hogy kijavítsa, hogy egyértelmű legyen.

Ez nem az én problémám, csak megmutatja mennyire szubjektív a vallásod.

2022. jan. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
88%

A könyv tényleg ugyanaz ezt nem vitatom. Téged se hibáztatlak, csak a drága keresztény társakat, akik szégyen hoznak a vallásra. Az a bajom, hogy pl. ott a katolikus egyház, de mondhatnám bármelyiket. Valamiben alapul veszik a Bibliát, de valamit figyelmen kívül hagynak (Elég sok mindent.), aztán az emberek nem olvasnak Bibliát, mert vagy nem érdekli őket, vagy pedig úgy gondolják az elég, hogy a papot meghallgatják.


Aztán mondhatnám pl. a unitáriusokat, ők elvileg a Bibliát veszik alapul, de ők is egy csomó dolgot figyelmen kívül hagynak.


Mellesleg én egyik egyházoz se tartozok, csak hogy tudj köztem meg a többi egyháznak a dolgai között különbséget tenni. Ha 100%ba a Bibliát vették volna alapul, akkor a kereszteshadjáratok meg se történhettek volna.


Én a Bibliát veszem alapul teljesen, aztán ezért is cseszem fel magam a többi egyháznak a tanításain, mert kis Biblia olvasással kb az összes egyház tanítását romba lehet dönteni.


Nyilván a kat. egyház is egy közösség ott se mindenki ért egyet az összes tannal.


Csak az zavar, amikor az ateisták az egész keresztény közösséget megbélyegzik azért, mert nem bírják az egyházat, vagy a jehova tanukat stb. stb.

2022. jan. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
84%

Végül is igazad van.


Ha a keresztények le tudnák rendezni egymás között azt, hogy mi mit jelent és mi az igaz, lehet sokkal egyszerűbb lenne a dolog.

Amúgy tényleg igaz hogy vannak olyan szekták és hitgyülekezetek akik kifordítják a Bibliát ami rohadtul felháborító.

2022. jan. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!