Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény embernek. Megszabad...

Keresztény embernek. Megszabadulni a haragtol, és a bűntudattól?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Igyekszem nagyon röviden leírni. Apámmal élek,sajnos jelenleg nem tudok munkát vállalni egy betegség miatt.Ez volt a bevezető.Mondtam apunak,hogy itt ez a kályha, nem használjuk, adjuk el.Meghírdettem a facebookon tavaly novemberben.Egy roma pasi jelentkezett.Olcsóban is kérte.Azt mondtam apunak, hogy a konzerv gyárban dolgoztam vele, nem volt rá panasz. Nem hiszem, hogy becsapna minket. 18ezerben egyeztünk, mondta, hogy most 8ezret tud adni.A többit majd segélykor.Mondtam, hogy apunak add övé a kályha én csak meghírdettem.Rendben elvitte, két fiatalabb roma sráccal,talicskában.Mi. adtuk köncsön a talicskát is.Apu óvatosságra intette, hogy kézbe vigye a platnit. Ez lusta volt, és bele tette a talicskába el is tört a platni.Teltek a napok, és apu kérdezte tőle a pénzt. Azt válaszolta most nincsen pénzem, nem kaptam segélyt de majd viszem. Én nem olyan c.gány vagyok, mint a többi, és vinni fogom. Eljött az ideji tavasz. Szólva lett a helyi rendőrnek.Az élményt hozzá szólt neki hogy fizesse ki. Azt mondta, hogy 2héten belül lesz munkája és hozzá a pénzt. Ezt a rendőr mondta nekünk. Hozta is két hét múlva, de csak a felét 5ezret meg puffogott magában, hogy nem kellett volna szólni a rendőrnek... A rendőr megkérdezte hogy ki fizete? Mondtuk, hogy csak a felét. Apám nyáron oda ment, és kérdezte, hogy mi lesz a fent maradt összegel. Erre azt válaszolta, hogy neki van egy 11ezer forintos vízszámlája, és az fontosabb, mint a maga xaros 5ezer forintja. Aztán szó szót követett és apám mondta, hogy rendben akkor majd beszélek a polgármesterel, és újra jön a rendőr. Erre azt mondta ez a c.gány hogy jöhet a rendőr, ő majd az mondja neki, hogy már régen kifizette csak mi elfelejtettük. Na most én haragot és bűntudatot érzek. Egyrészt mert az én ötletem volt a kályha eladása, másrészt mert azt gondoltam, hogy nem fog minket becsapna. És fáj, hogy a 68éves apámat,így becsapna.Ezt el is mondtuk a rendőrnek.Mármint,hogy azt fogja hazudni, hogy már megadtam a pénzt. Fáj, hogy becsapna apámat, és hogy ezért én vagyok a hibás. Egyébként ha nem dolgoztam volna vele, nem bíztam volna benne még. Hamis a neve a facebookon, hamis a munkahelyhez ami be van állítva, hamis a lakóhelye.Hiába jelentettem, hogy hamis adatlap nem történt semmi. Plusz ő letiltott engem a facebookon, pedig teljesen normálisan kérdeztem a pénzről. Van egy másik facebook regisztrációm arra önmagától írt, hogy majd hozzá, és ott is letiltott. Nos keresztény emberek, hogy szűnhetne meg bennem a harag ez ellen az igazságtalan ember ellen. Már gondoltam arra is hogy lesz ami lesz én meg érem, de nagyon. Csak hát utána, Rendőrség, és börtön. Tudom, hogy "csak" 5-ezer forint, de visszaélt az apám jó szándékával. És én hibáztam mert megbízta benne. Segítsetek légyszíves.

2019. szept. 20. 01:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Javítás: Nem 11ezer forintos, hanem 110ezer forintos vízszámlálya. Bár ezt nem nagyon hisszük, mert apu kérdezte, hogy él folyt a vized, cső törés volt? És erre nem válaszolt semmit.
2019. szept. 20. 01:36
 2/12 A kérdező kommentje:
Hajnalban nyomasztott ez a téma, azt gondoltam, hogy lesz válasz, és semmi. :-(
2019. szept. 20. 07:15
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez van, jóhiszemű voltál, legközelebb nem szabad utólag kifizetem dolgot engedni.

A kereszténység nem arra tanít, hogy legyél naív, és vakon higyj mindenkinek.

Nekem is azt mondták a templomomban, hogy segítsünk a hajléktalanoknak mert ez egy jó keresztény kötelessége. Volt is egy idõben, hogy jöttek kéregetni, mindig adtam aprót. Aztân azóta már megismernek a környék alkesz csövesei, egybõl letámadnak ha meglàtnak persze barátkozó stílusban, szerintem a fél fizetésemet elosztogatnám apróban ha mindig hagynám magam lelejmolni.

Fogd fel ezt a szitut egy tanulópéldaként, és szűrd le a konklúziót, ne pedig a problémákon görcsölj, Isten segítségével lépj tovább ezen is.

2019. szept. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%

Úgy, hogy bizd rá a dolgot Istenre. Mond el neki, hogy mi történt, és kérd a segitségét.

(Zsoltárok 55:22) 22 Vesd a terhed Jehovára, és ő fenntart téged. Sosem engedi, hogy elbukjon az igazságos.


Egy példa a Bibliából erre: Volt egy Anna nevű Nő akinek nem született gyermeke a Férjétől, a másik felesége viszont már többször is szült. a másik felesége annyira gyyalázta, keseritett az életét hogy Annának nem volt már kedve enni sem, és nagyon haragudott a "vetélytársnőjére"


A lényeg most jön: Anna egy alkalommal felment imádkozni a Temlpomba, elmondta a bánatát Istennek, és teljesen rábizta a többit. Amikor kiöntötte a szivét, utána megszüntek a rossz érzései, haragja, bűntudata, és folytatta az életét, ezek nélkül boldogan.

Teljesen rábizta a megoldást a Teremtőre. Nem sopánkodott tovább.

A következő esztendőre, Fiú gyermeknek adott életet.

2019. szept. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjátok a francba, ugysem fizeti ki már. Akkor, amikor elvitte, akkor nem szabadott volna odaadni a kályhát csak a teljes vételár kifizetése után. Más vevő, lehet 100%-on megvásárolta volna. Legközelebb ne bízzatok meg senkiben.A szó elszáll, de az írás megmarad.Paírt kellett volna írni a kifizetett összegről és a fenn maradt adósságról. Az apám arra tanított, hogy abban az emberben lehet megbízni, akinek a nyelve szőrös. Tehát senkiben sem lehet megbízni.
2019. szept. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Bűntudattól az ige segítségével szabadulj meg. Jézus helyetted bűnös lett, h Te Isten igazsága legyél. Akkor milyen jogon tartod magad bűnösnek?


Jó alaposan olvasd át a Róma 5-6-7-8 fejezeteket, és tanuld meg, és aszerint élj

2019. szept. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Mindenkinek adtam egy zöld kezet.Igen a rendőr is azt mondta, hogy az a gond, hogy nem írunk adásvételi papírt.
2019. szept. 20. 11:53
 8/12 anonim ***** válasza:

Ennek aztán semmi köze a kereszténységhez.


Te nem a cigányra haragszol, hanem önmagadra, ráadásul 5000.- ft-ért. Én már 10000.- nél is arra gondoltam, hogy ettől nem látsz több pénzt, de szerencséd volt, hogy a rendőr hatott rá.

Olyannak adtál el valamit, akinek mindenfele tartozása van.


Magadra haragszol, mert ostoba módon voltál hiszékeny.

Elhitted amit nem láttál!! ;) ..és ez károsan érintett.


Az élet körforgása, és sorsa azonban nem rólad szól, hanem globálisan mindenkiről. Ahol neked rossz, ott másnak jó.

Ha elfelejted az egészet, és nem marad tüske, boldogabb leszel, mint előtte voltál, mert bölcsebb leszel.


Istent nem érdekli, hogy mi van veled. Az csakis téged érdekel.

Istent az érdekli, mi van az emberekkel. Lehet a cigány azért imádkozott, hogy találjon valahol egy kályhát, amit nem kell kifizetni. Lehet, hogy most valaki amellett a kályha mellett marad életben a téli hidegek alatt. A sok ártatlan "purgyé".


Mivel téged érdekel csak magad, ezért hallgass istenre!

SZABAD AKARAT-ot adott neked! Élj vele!

Tanuld meg a felejtést! Neked az kell, hogy ne foglalkozz a rosszal és amikor boldog leszel, akkor jön a szerencséd is.

Nincs az a betegség, ami nem enged dolgozni, csak még nem találtad meg a hozzád való munkát.

Túl sokáig ne rágódj otthon, mert könnyű hozzászokni, és később már csak a nyavajgásra és a kifogásokra marad erőd!

2019. szept. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Isten üzenete,a Héberekhez írt levélből.


De emlékezzetek a korábbi napokra, amelyekben miután

megvilágosodtatok, sok szenvedéssel teljes küzdelmet álltatok ki. Mert gyalázásokkal és gyötrésekkel nyilvánosan megszégyenítettek titeket, és társaikká lettetek azoknak, akikkel ugyanez történt. A foglyokkal is együtt szenvedtetek, és vagyonotok elrablását is örömmel fogadtátok, mivel tudtátok, hogy nektek értékesebb és maradandóbb vagyonotok van.Ne veszítsétek el tehát bizalmatokat, amelynek nagy jutalma van. Mert állhatatosságra van szükségetek, hogy Isten akaratát cselekedjétek, és így beteljesüljön rajtatok az ígéret: „Mert még egy igen-igen kevés idő, és aki eljövendő, eljön, és nem késik. Az én igaz emberem pedig hitből fog élni, és ha meghátrál, nem gyönyörködik benne a lelkem.” De mi nem a meghátrálás emberei vagyunk, hogy elvesszünk, hanem a hitéi, hogy életet nyerjünk.


Ezt írja a Biblia ,gondolkozz el rajta.

2019. szept. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne is foglalkozz vele ,nem fogysz éhen halni a pénz miatt. nyugodtabb leszel ,aha hagyod az egészet.
2019. szept. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!