Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Buddhisták! Hogyan juthatok...

Buddhisták! Hogyan juthatok el Shambala királyságába?

Figyelt kérdés
Bejuthatok úgy oda, hogy méltatlan és tudatlan vagyok? Tanulni szeretnék. Kőrösi Csoma Sándor, egy székely-magyar buddhista bodhiszattva, vallástudós, felfedező írásaiban is olvashatunk erről a csodás helyről. El akarok oda jutni. Van egy sztúpa, ahol vannak tibeti buddhista szerzetesek. Megkérdezzem őket, legközelebbi látogatásomkor? Hol van egészen pontosan? Elegem van a mai undorító közéletből és társadalomból, meg igazából egy csomó mindenből. El akarok vonulni, úgy, hogy egy időre teljesen nyomom veszik.

2022. jan. 15. 02:12
 1/7 anonim ***** válasza:
2022. jan. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1.

Igen?

Én is jártam ide sokszor, ismerek is buddhista szerzeteseket. Ők tudnának válaszolni a kérdésemre?

Elegem van a világból, el akarok jutni ebbe a mesés királyságba, ahol csak öröm, béke, szeretet és tudás van.

2022. jan. 15. 11:42
 3/7 anonim ***** válasza:
37%

Sajnálom, de Sambhala nem létezik. Kései tantrikus buddhista irodalomban jelenik meg (Kálacsakra tantra), de egyáltalán nem olyasmi amit nekünk szó szerint kell venni. Az, hogy nyugaton valamiféle rejtett paradicsomként tartják számon a hozzá nem értő new agereknek köszönhető főleg. Menj, beszélj nyugodtan szerzetesekkel, de ne azért mert valamilyen misztikus kalandot remélsz tőlük. Számos buddhista közösség van Magyarországon, lehet meditálni, valódi keleti buddhista mesterektől tanulni, megannyi hasznos dolgot csinálni.


Kőrösi Csoma pedig nem bódhiszattva. Mármint tekinthetünk rá így, mert hihetetlen sok mindent tett a buddhizmus népszerűsítéséért, de az, hogy őt "bódhiszattvává avatták" volna egyszerűen nem igaz. Egy évszázados félreértés és félremagyarázás eredménye ez a legenda.

2022. febr. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3.

Japánban bodhiszattvának nyilvánították és Tibetben is elismerik. Japánban van is egy róla elnevezett szentély egy buddhista egyetemen. Ő a nyugati világ, illetve a keletről nyugatra vándorló népek bodhiszattvája, a japán zen buddhizmus szerint.

2022. febr. 8. 16:43
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ha valóban érdekel, olvasd el ezt, nagyon értékes írás. A Taishō Egyetemen valóban átadták Csoma szobrát, de hogy ott tendai szerzetesek szó szerint bódhiszattvává nyilvánították volna az a hozzá nem értő Vályi Félix szenzációhajhász ferdítése volt.


Nincs olyan, hogy valakit bódhiszattvává avatnak. Nincs ilyen szertartás. Ez nem olyan mint amikor a keresztények szentté avatnak valakit. Bódhiszattva olyasvalaki, aki letesz bizonyos esküket és azok mentén teljesíti saját buddhista gyakorlatait. Te is lehetsz bódhiszattva. De Csoma még csak nem is volt buddhista, legalábbis írásaiból nem derült ki, hogy ő a tanultakat vallásosan követni kezdte volna. A Taishō Egyetemen pedig nincs Csoma szentély.


Nyugodtan lehet őt bódhiszattvának tekinteni, nem ezt mondom. Csak engedjük már el lassan száz év után hogy őt Japánban "felszentelték". Elkeseredve látom hogy magyarországi buddhista közösségek is kiírják ezt a hülyeséget az oldalukra.

2022. febr. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5.

Egy buddhista kolostorban halt meg és áttért, bár több keresztény értéket is beleintegrált hitébe. Én olvastam róla több könyvet is.


Nincs ilyen rítus semmilyen vallásban. A keresztényeknél sem szentelnek szentté, mintha lovaggá ütnének. Egyszerűen az egyház kijelenti, hogy elismerik szentnek. A bodhiszattva olyan szellemi lény, aki mások boldogságáért világosodott meg és addig nem pihennek meg, amíg minden érző lény el nem jutott a Nirvánába (lásd Dzsizó bodhiszattva).

2022. febr. 10. 16:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Létezik a hely, de eljutni oda nagyon nehéz. Te sohasem fogsz oda jutni bocs ha negatív vagyok. Nem engednek be. Nem elég tiszta a tudatod, esélyed sincs belépni. Nagyon hosszú munka az, hogy olyan szintre hozd a tudatod, mint az ott élő lényeknek.
2022. dec. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!