Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten hogy tud leülni a...

Isten hogy tud leülni a trónjára ha nincs fizikai teste?

Figyelt kérdés
Nem értem
2022. jan. 21. 10:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
9%
Tronja sincs :) Repked ossze-vissza, aztan fejest ugrik egy felhobe :)))
2022. jan. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
28%
0-24-es szolgalatban van az 'Öreg', nincs ideje ücsörögni.
2022. jan. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 szp72 ***** válasza:
95%
Szellemi módon a szellemi trónján. Vagyis ez egy kép, amit mi emberek meg tudunk ragadni, s ami számunkra azt jelenti, hogy Isten uralkodik a világon.
2022. jan. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
Teremteskor meg lehetett lebecolni es a hetedik napon megpihent ... na de azota van dolga rendesen :)
2022. jan. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mondja az ÚR: A menny az én trónusom, a föld pedig lábam zsámolya. Milyen házat akartok építeni nekem, és milyen helyen kellene tartózkodnom (Ésaiás 66:1)


Én pedig azt mondom nektek, hogy egyáltalán ne esküdjetek: se az égre, mert az az Isten királyi trónusa, se a földre, mert az lábainak zsámolya, se Jeruzsálemre, mert az a nagy Király városa; (Máté 5:34-35)


Ezekben a versekben Isten trónja metaforikusnak tűnik, a trónt inkább lakóhelynek, semmint ülőhelynek tűnik. Az egész menny Isten trónját jelképezi, mert az az ő lakhelye.

2022. jan. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

"Isten hogy tud leülni a trónjára ha nincs fizikai teste?"

Mindig elképedek az ateisták szellemi színvonalán

2022. jan. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

Hát igen, Kreatti.

Van még mit tanulnod.

Majd, ha valami használható választ is ki tudsz facsarni magadból, a letolás mellett, inkább akkor írj legközelebb.

2022. jan. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 KZitus ***** válasza:
56%

#6

hasonlóan...

Úgy tud leülni, ahogyan fizikai test nélkül lát, hall, érez...

Gondolom elképed a kérdéseden, és következtetéseket von le...

„Jehova szemei bejárják az egész földet, hogy megmutassa erejét azokért, akiknek teljes a szívük iránta” 2Krón 16:9.

„Jehova így szólt (Salamonhoz): »Hallottam imádat és kegyemért való könyörgésedet, amellyel kegyért könyörögtél színem előtt«” 1Királyok 9:3.

Dániel 7:9

"Néztem, míg trónokat állítottak fel, és az, aki ősidőktől fogva létezik, leült. Ruhája fehér volt, mint a hó, és fején a haj, mint a tiszta gyapjú. A trónja lángoló tűz volt, annak kerekei pedig égő tűz."

Jehovának nincs szüksége szó szerinti trónra vagy székre, hisz „az egeknek egei” sem tudják őt befogadni, az 1Királyok 8:27 elmondása szerint. Viszont trónnal jelképezi a királyi hatalmát és az uralkodáshoz való jogát.

2022. jan. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
64%
6: senki nem mondta, hogy ateista..
2022. jan. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

"senki nem mondta, hogy ateista.."

Az neki nem számít, ő az oldal egyik közismert trollja. Fanatikus kreacionista, aki szerint kétféle ember létezik, akik egyetértenek vele, és mindenki más, akik mind ateista trollok. Még akkor is, ha valójában keresztények, csak vele ellentétben nem szó szerint akarnak érteni mindent a Bibliából...

2022. jan. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!