Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki Isten Igéjét hírdeti,...

Aki Isten Igéjét hírdeti, miért kell papír, amit fel lehet olvasni, hogy nem tudja fejből?

Figyelt kérdés
ez csak engem zavar?
2022. jan. 25. 11:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Hogy lehet az egész Bibliát tudni fejből? Csak olvasni kell hát hogyan lehetne megtanulni.
2022. jan. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Elvileg tudhatja fejböl, de ennek ellenére olvasni kell, egyrészt, hogy ne tévedjen még véletlen sem (nyelvbotlás bárkivel elöfordulhat) másrészt ne legyen egy hirtelen black-out miatt gond a szöveggel (ez is elöfordult más mindenkivel)
2022. jan. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Legyél lelkész , prédikálj fejből! Nem tiltja senki.
2022. jan. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Csak téged zavar, igen. Szerintem teljesen természetes, hogy nem fejből mondanak részleteket a többezer oldalas Bibliából.
2022. jan. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Engem nem zavar. Egy tanítás fél óra, valamikor több. Kell írni emlékeztetőt, hogy miket szeretne említeni.

De vedd már ki a gerendát a szemedből, neked is jobb lesz.

2022. jan. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Egyetemen sem nagyon láttam olyat, hogy a tanár legalább egy vázlatot ne írt volna magának, pedig nyilván tudnak beszélni a saját szakterületükről... Semmivel nem lett a szememben ezzel senki hiteltelenebb.

Ahogy írták, pláne ha médiában is nyilvánosságot kap az esemény, akkor azért olvassák, mert 1. ne legyen nyelvbotlás vagy félreérthető fogalamazás, mert kikezdik. 2. ha közvetítik, akkor meg van szabva egy szentmise vagy istentisztelet hossza. Ha fejből beszél, csak ami épp eszébe jut, akkor könnyen kicsúszhat az időből. Ezzel szemben, ha leírja, és úgy leméri, hogy beszédben milyen hosszú, akkor ebbe a hibába nem esik bele.

2022. jan. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Nyilván összeszedte előtte a gondolatait és megtervezte, hogy mit fog mondani, már csak azért is, hogy beleférjen az időkeretbe, ami a rendelkezésére áll. Ez nem jelenti azt, hogy nem tudja mit kell mondani, vagy fejből nem tudná elmondani, csak ha fejből beszélne, lehet nem lenne jól követhető, amit mondani akar, mert ide-oda csapongana, olyasmiről is beszélne ami szorosan nem kapcsolódik a témához, kihagyna olyasmit, amit egyébként fontos lenne közölnie ahhoz, hogy bárki számára érthető legyen a logikája annak, amit mondani kíván, gondolkodna közben, hogy mit akar még mondani, hol is van az amit éppen idéz és amire hivatkozik és kétszer-háromszor ilyen hosszú lenne az előadása.

Sokkal jobban jár a hallgatóság, ha előtte átgondolja, rendesen megfogalamazza magának, pontokba szedi és leírja, hogy mit akar mondani.

(Főleg, ha az illető eleve nem egy született szónok. Lehet jegyzetek nélkül lámpalázas lenne és leblokkolna.)

2022. jan. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Marmint hogy a predikaciohoz kell papir, vagy a Biblia idezet felolvasasahoz? Mi a problema? :-D


Az igehirdetes egy retorikai teljesitmeny. Szonoklat, amire altalaban rendesen felkeszulnek, sokszor egy fel napot szannak ra. Sokan leirjak szo szerint es felolvassak, vannak, akik csak a fobb pontokat irjak fel. Es vannak azok, akik barmikor rittyentenek neked papir nelkul egy 15 percest a Samariai asszony a kutnal c. jelenetrol. Tapasztalataim szerint ez utobbi nagyon felre is mehet, es ha allandoan ezt csinalja, nem is szimpatikus. Olyan, mintha magat olyan okosnak gondolna, a gyulekezetet meg lenezne, "ezeknek jo ez is, ugyis olyan hulyek".

2022. jan. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Igazatok van! Nem gondoltam át a kérdésem sajnos.
2022. jan. 25. 16:46
 10/11 anonim ***** válasza:
43%

Én annak idején, mikor keresztény voltam, fejből prédikáltam. Egy Bibliát felvittem a szószékre, és felolvastam belőle, (vagy más olvasott fel) mert azért úgy illik szerintem egy istentisztelet esetében. De az egész mondanivalómat fejből mondtam. Volt olyan is, amikor abszolút nem készültem, és tudtam mondani egy 15-20 perces prédikációt.


Ezzel szemben volt olyan, aki felment a szószékre, és vitt magával egy kis lapot, de annál durvábbnak találtam, amikor másvalaki úgy ment fel a szószékre a délelőtti istentiszteletnél, hogy az egész prédikációját felolvasta. Nekem ez nagyon nem tetszett.

2022. jan. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!