Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Szenteltvizből tényleg van...

A Szenteltvizből tényleg van olyan jelentősége mint az Euharistianak és olyan mint a gyónás?

Figyelt kérdés
2022. jan. 27. 19:03
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ma ilyet hallottam. És emlékeztek hogy a nyáron ide a gyakorira írtam.a Szenteltvizről hogy zavar hogy hit vele a pap. És valaki azt írta hogy az asperges formája de nem tudom mi az magyarul. Asperger kor?....Uram bocsáss meg nekem.
2022. jan. 27. 19:05
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

Nem. A szenteltvíz szentelmény, az Eucharisztia és a bűnbocsánat pedig szentségrk. Van hasonlóság, de nem azonosak.


A szenteltvíz olyan mint egy szentkép, ikon. Anyagi keretbe foglalt imádság.


A szentségek viszont a Szentlélek közvetlen működése által léteznek.


Nagy vonalakban ez a különbség.

2022. jan. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

szentségrk = szentségek, csak elírtam.


Gondolom, hogy az asperger-kórra gondolt, ami lényegében magasan funkcionáló autizmus.


Nem hiszem, hogy a szentelmények a szentségek aspergeres formái lennének. A szentségek a Szentlélek tevékeny erejének kifejeződései, és a Szentlélek nem lebutítható, nem fosztható meg, vagy hasítható meg bármilyen módon, hogy annak csak egy darabja érvényesüljön.

2022. jan. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
De akkor miért hintó meg Szentmisét után a pap a nejét Szenteltvizzel? Sokat beszélt de az okát nem magyarázta el. Milyen Bibliai oka lehet?
2022. jan. 27. 21:23
 5/19 A kérdező kommentje:
A népet miért hintó meg
2022. jan. 27. 21:24
 6/19 anonim ***** válasza:
92%

Így jeleníti meg az imádságot, ami megszenteli a híveket. Rituális megmosás.


Bibliai okai nincsenek (amiről tudnék), ez a tradíció később alakult ki. Hacsak nem az, amikor Jézus megmossa a tanítványok lábát.

2022. jan. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
És akkor a tomjen mit jelent? Miért kell tomjen is meg Szentektviz is? Miért nem elég az egyik?
2022. jan. 28. 06:25
 8/19 A kérdező kommentje:
Ennyire el vannak telve maguktól az apostoli egyházak hogy tomjen meg Szenteltvíz vagy mi a franc? Ha ugyanazt jelenti a kettő akkor miért nem használják csakmaz egyiket és nem mint az ortodoxoknál hogy tomjen?
2022. jan. 28. 06:26
 9/19 anonim ***** válasza:

Ugyanazért, amiért elmondasz három imát, amikor elmondhatnál kettőt is, vagy csak egyet. Ugyanazért, amiért énekelünk, mikor beszélhetnénk is. Vagy amiért díszítik a templomokat, miközben lehetne akár a csupasz négy fal is.


Mert így erősebb a megélés, felemeli az ember szívét, közelebb viszi Istenhez. Ezek az imádság formai keretei, forma nélkül pedig nincs, ami megtartsa a tartalmat.

2022. jan. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
De miért nem.ekeg egyszerűbb forma? Vagy szentektviz vagy tomjen? Miért nagyragyok ezek az apostoli egyházak? Miért nem a bibliát tartsák be? Lehet nincs is a bibliában se tomjen se szenteltviz csak hozzahazudjak.
2022. jan. 28. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!