Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen különbségek vannak egy...

Milyen különbségek vannak egy hithű buddhista és egy hithű keresztény ember között a hétköznapi életben?

Figyelt kérdés

Tehát pl. hogy állnak hozzá az emberi konfliktusokhoz, vitákhoz, érdek ellentétekhez?

Elszenvedett vagy okozott sérelmekhez?



2022. jan. 30. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Úgy gondolom, van különbség a kettő között. De nem feltétlenül a vallás miatt, hanem mert nincs 2 egyforma ember. Attól, hogy valaki keresztény, vagy éppen buddhista, még nem biztos, hogy ő egy amolyan tipik vallásos. Elő példa vagyok rá. Római katolikus vagyok, voltam elsőáldozó, bérmálkoztam, imádkozik,heti szinten járok templomba, de mellett egy elég nagypofájú, szókimondó ember vagyok, aki néha még a vallást is megkérdőjelezi, mert valljuk be, van mit rajta.
2022. jan. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Abban mindenképp hasonlítanak, hogy teljesen keresztényi vagy épp buddhista életet élni a mai világban nagyon komoly kihívás, szinte csak szerzetesi létformában valósítható meg.


A különbségek az emberekből is adódnak, ahogy #1 írta. Ami szerintem más, hogy talán a keresztények könnyebben kerülhetnek olyan erkölcsi helyzetekbe, ahol a hitüknek megfelelő döntés nehézséget okoz a mindennapi életükben. A mai világ jobban próbára teszi a keresztény értékrendet, több a kihívás, a kísértés, csalogatóbb a "könnyebb út".


De ismétlem: egyik társaságnak sem könnyű. A két nézet- és erkölcsi rendszer eltérően kezeli a vágyak és kötelességek dilemmáit, ez sztem a keresztény "úton maradást" nehezíti meg jobban.

2022. jan. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%

na most ha vallási és nem egyéni dolgokat kérdez akkor arra adjuk már választ... értem hogy minden ember egyedi meg lófasom 30 centi keresztbe hajtva... :D

de magának a vallásnak és ahogy megéli na akkor

először is a legnagyobb különbség a menny és reinkarnáció!


a buddhizmus arra tanít hogy engedj el mindent mert minden ami örömöt tud okozni az fájdalmat és szenvedést okoz! sajnos ez az alapja a buddhizmusnak! hogy ki maradj a világ folyásából és magadba merülj el


a kereszténység arra tanít hogy magadat műveld a helyes utat kövesd és mutasd meg másoknak is!


buddhizmus

fogadd el a nyomorult sorsod ne okozz fájdalmat mondj le a fájdalomról (boldogságról) következő életben lesz rá lehetőséged ha a karmád jó


kereszténység

ne fogadd el a nyomorult sorsod hanem küzdj harcolj de mindent csak mértékkel


tehát összegezve

buddhizmus:

a fájdalom és boldogság elengedése

a fájdalom a boldogságból fakad (ami igaz)

elvonulás a világtól

belső harmonia és békés kapcsolat kialakítása

viták és konfliktusok kerülése vagy megoldása

világi élet megtagadása

inkább filozófiai eszme mintsem istenhit (nem térnek ki istenre elfogadják de nem ez van középpontban hanem az ember)

reinkarnáció és lélekvándorlás

karma ami ok-okozat és cselekedetek után szerezhető ami befolyásolja a reinkarnációt és lélekvándorlást

a reinkarnáció lényege hogy minél több dolgot meg tapasztalj hogy elérd a belső békét

nirvana amikor ki kerülsz a karma alól ekkor úgymond egyesülsz buddhával-istennel és a mindenséggel... ez nem mennyország hanem egy megtisztult állapot (nem éppen helyiség)


kereszténység:

fel vannak sorolva a dogmák a bűnök és erények

parancsolatok szerinti életmód

egyszerre művelje az ember a testét és lelkét

belső béke kialakítása az isten által majd ennek hirdetése

mások segítése

menny és pokol mint végső hely ami börtön vagy paradicsom lesz

bűnbocsánat

egy élet van jó és erényes életet élni

hirdetni a szeretetet

egy isten hit és papság/klérusrend

hirdetni a hitet

krisztusi szentség és új világnézet


a két vallás nagyon is szemben áll egymással mert a filozófiai része nagyon ellentétes! és itt jön a képbe az egyéniség!


egyéniség miatt lehet a keresztény bűnös és hitvány ahogy a buddhizmus is nemes és tiszta!


de önmagában a buddhizmus egy olyan vallás ami az elengedésről szól! engedj el mindent mert fájdalmat fog okozni neked és a környezetnek

tisztítsd meg az elméd ne dacolj a sors ellen fogadd el a hitvány életedet...


persze ezek végletek mint minden vallásban de a kereszténység egyrészt az élhető társadalomra is nevel míg a buddhizmus nem társadalom barát mivel a vágyak mind bűnösek! tehát az ambíció is amivel létrehozták a repülőt meg megtudták hogy a föld az gömbölyű és a nap a világ közepe...

2022. jan. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3.

"fogadd el a nyomorult sorsod ne okozz fájdalmat mondj le a fájdalomról (boldogságról) következő életben lesz rá lehetőséged ha a karmád jó"


A buddhista világszemlélet em ez.

Ha ilyen hozzáállása van valakinek az élethez, az nem Buddha útját járja.


Alapvetően Buddhista filozófiából kiragadott mondatokkal írtad le a buddhizmust, de rossz kontextusban.

2022. febr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!