Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet keresztény valaki attól...

Lehet keresztény valaki attól még, hogy interneten felköszönti a más vallású rokonait, ismerőseim, más vallások ünnepeinek alkalmából?

Figyelt kérdés

Közben ott ül a misén, de felköszönti a muszlim rokonait a három nagy muszlim ünnep alkalmából, a buddhista, japán ismerőseit a buddhista ünnepek alkalmából, a zsidó ismerőseit a zsidó ünnepek alkalmából és megemlékezett még a nowruzról is. De közben ott ül a misén az összes nagyobb keresztény ünnepen és a vasárnapokon is, a profilképe alapján ellenzi az LMBTQ+-t, az abortuszt és a vallásellenességet/antiteizmust is gyakran kritizálja, Betlehemet állít karácsonykor, barkával díszíti az egész házát húsvétkor (nem csak néhány szállal, hanem mindenhova az van kitűzve náluk), illetve a nyakában láttam már halat, meg keresztet.


Attól még ő lehet keresztény, vagy valószínűleg nem keresztény?



2022. febr. 1. 20:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Orbán még kipát is viselt.

[link]

2022. febr. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
30%
Valószínűleg keresztény (?), habár eléggé érdekes módon viszonyul a dolgokhoz. Különben is ma már mindenki kereszténynek mondja magát, a különböző szektásoktól kezdve Anjutcáig.
2022. febr. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
0%
Kereszteny reformatus ismeri a szentek napjait es az olyan nevueket felkoszonti. En is tudom hogy november 8 az Mihail arkangyal napja meg a fobb szenteket.
2022. febr. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

#2.

Inkább ő keresztény, mint a szektások...


#3.

Szeptember 29. Mihály arkangyal napja.

2022. febr. 1. 21:47
 5/25 A kérdező kommentje:

#1.

Nálam is teljesen alap lenne, ha zsinagógába mennék, vagy zsidó emberekhez látogatóba, hogy felvennék egy kipát, mecsetnél meg megmosakodnék. Én is elvárom keresztényként, hogy ne jöjjön be Isten, Jézus Krisztus templomába egypár instás, szelfizős csajszika a nyaralásán bugyi méretű rövidnadrágban, még akkor sem, ha nyilván nem vallási célzattal megy...


De én nem szoktam felköszönteni a nem keresztény ismerőseim, mert nincsenek nem keresztény ismerőseim.

2022. febr. 1. 21:54
 6/25 anonim ***** válasza:
56%

Na, én kiestem a rostán, ezek szerint én sem vagyok keresztény.

Privátban várom a jelentkezéseket vallás és/vagy állam alapítás céljából.

2022. febr. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet keresztény valaki attól még, hogy interneten felköszönti a más vallású rokonait, ismerőseim, más vallások ünnepeinek alkalmából?"

Miért ne lehetne? Attól, hogy valaki keresztény, lehet még figyelmes és kedves más vallású emberekkel is.

2022. febr. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%
Ortodoxoknal november 8. Romániában élek és tudom.
2022. febr. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%
Az orzod8xok máskor ünnepelnek bizonyos szenteket mint a katolikusok. Hasonlit a római katolikus az ortodoxhoz de előbbi kivált az igaz vallásból. Ha nem lenne a kettős predesztinácio szerintem a református és az ortodox maradhatna meg Igaz Hitnek.
2022. febr. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

"De én nem szoktam felköszönteni a nem keresztény ismerőseim, mert nincsenek nem keresztény ismerőseim."

Talán ez lehet az oka...

Abszolút lehet, sőt, udvariasság másokat felköszönteni, figyelmesség.

2022. febr. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!