Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kinyilvánítás és a kinyilatk...

A kinyilvánítás és a kinyilatkoztatás között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Vagy ugyanaz?Hívők válaszátkatolikus) kérem szépen, és nem a Jehova tanúiét!Köszönöm!

2022. febr. 13. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Én keresztény római katolikus vagyok, megpróbálok valahogyan érthetöen fogalmazni


Ha kinyílvánítasz valamit, akkor egy tényt hivatalossá teszel, pl: sok bizonyíték mellett kinyílvánítod, hogy XY bünöző.


A kinyilatkoztatáskor Isten valami/valaki által kinyilatkoztatja önmagát, felnyitja a szemünket, és a tudtunkra adja, hogy megértsük. Isten van. Pl: amikor Jézus megkeresztelkedett, és fehér galambként leszállt a szentlélek, és szózat halkatszott az égböl, az is kinyilatkoztatás volt


Remélem tudtam segíteni

2022. febr. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A kinyílvánítás is Istentől eredő dolog, én úgy tudom.Akkor hogy van ez?
2022. febr. 14. 06:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, van, amikor isten nyilvánít ki valamit, pl: amikor szózat hallatszik az égből, akkor mondja, hogy Jézus az ő fia. Tehát ebben az értelmében a kettő ugyanazt jelenti
2022. febr. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az érthető választ, ment a zöld pipa :)
2022. febr. 14. 11:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Köszi a zöldet😊
2022. febr. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szívesen!
2022. febr. 14. 19:52
 7/7 anonim ***** válasza:

A kinyilvánítás gyakorlatilag nem más, mint amikor valaki közzé és nyilvánossá teszi a véleményét, óhaját, kérését, akaratát, döntését stb.


A kinyilatkoztatásnak (megnyilatkozás) mélyebb értelme van ám hasonló az előzőhöz. A kinyilatkoztatásba már beletartozik bizonyos értelemben a titkok, ismeretlen tények, megmagyarázhatatlan dolgok feltárása, napvilágra hozatala. Ilyenek pl. a próféciák vagy Jézus eredetének, személyének a kinyilatkoztatása, ami feltámadásáig rejtve volt a teremtett világ előtt. Sem az Angyalok sem az emberek nem tudtak a mibenlétéről. Csak később a feltámadása és a Szent Szellem eljövetele, kiáradás (pünkösd) után vált nyilvánvalóvá Jézus Isteni mivolta, azaz, hogy Jézus a testben megjelent Isten, a Testben megjelent Krisztus. Jézusban Isten lakott testileg. Tehát ő nem teremtmény. Isten része, Isten Ő általa teremtett mindeneket. Ez a titok került kinyilatkoztatásra.

2022. febr. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!